Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Schimb semighidoane sport zx10 2009 cu cele originale sau caut sa cumpar semighidoanele originale, daca are cineva sa dea de veste :)

Mersi anticipat :alcy:

Editat de ~LeX~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

nu mai misca nimeni nimic pe aici? :)

ori nu se strica nici un zx10 si atunci nu intreaba nimeni nimic, ori sunt toate stricate si nu se da nimeni :)))

unpic de distractie duminica. din pacate cea mai buna poza nu e foarte clara

 

post-67436-0-96843300-1442345037_thumb.jpg

post-67436-0-19217100-1442345066_thumb.jpg

post-67436-0-06565500-1442345146_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dara aia de ulei/antigel ce o fi nu aluneca ?nu cred ca vrei sa vezi ce usor zboara 6000 euro pe fereastra

altfel frumos ,asa se merge pe o sportiva :D

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dara aia de ulei/antigel ce o fi nu ? nu cred ca vrei sa vezi ce usor zboara 6000 euro pe fereastra

altfel frumos ,asa se merge pe o sportiva :D

.

De obicei se merge usor in primele 2 ture, incalzim gumele, ne uitam de eventuale pericole. Apoi tot mai repede.

Mie nu mi a alunecat deloc dar un prieten cu R1 s a urcat pe ea si a zis ca i a fugit putin spatele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu cam facut pauza de forum, in general.

desi sezonu asta nu am facut prea multi km pe zx10, am inceput sa il inteleg mai bine si sa trag de el un pic mai tare (in limitele bunului simt, totusi vorbim de drum public, oricat de liber ar fi).

odata cu asta am inceput sa inteleg si de ce se zice ca are frane proaste :))

ii dau ce ii dau si la un moment dat incepe sa se inmoaie maneta de frana...nu imi place deloc sentimentu.

 

marea intrebare este, ce sa ii schimb ca sa fie frana frana? am inceput sa citesc pe net dar poate aveti si voi ceva sugestii?! (mentionez ca nu planuiesc sa il duc pe circuit)

momentan are frane stoc, doar conductele sunt cu insertie metalica, dar clar nu fac fata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cam facut pauza de forum, in general.

desi sezonu asta nu am facut prea multi km pe zx10, am inceput sa il inteleg mai bine si sa trag de el un pic mai tare (in limitele bunului simt, totusi vorbim de drum public, oricat de liber ar fi).

odata cu asta am inceput sa inteleg si de ce se zice ca are frane proaste :))

ii dau ce ii dau si la un moment dat incepe sa se inmoaie maneta de frana...nu imi place deloc sentimentu.

 

marea intrebare este, ce sa ii schimb ca sa fie frana frana? am inceput sa citesc pe net dar poate aveti si voi ceva sugestii?! (mentionez ca nu planuiesc sa il duc pe circuit)

momentan are frane stoc, doar conductele sunt cu insertie metalica, dar clar nu fac fata..

 

De exemplu, RCS19. Intreaba-l pe StRadu, a luat o frina second de la mine, diferenta e de la cer la pamint.

Eu ca sa scap de fading pompei am schimbat-o cu cea de la Bogdan, si odata cu rezolvarea fading-ului s-a imbunatatit substantial si feedback-ul. Merita toti banii o pompa RCS, pe mine ma bate gandu sa schimb si etrierii ca parca inca mai am senzatia de ON/OFF, cand franez, sa vad poate rezolv ceva dupa schimbarea furtunelor (inca le am pe cele originale). Oricum pompa de frana la zx10 e moarta, te c a c i pe ea. Nu inteleg cum au pus pe o torpila de motocicleta cele mai proaste frane posibile si nu au facut recall.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...