Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Avand in vedere ca toti producatorii mari au aparut cu super modele pt 2016 Honda a declarat ca pt cbr 1000rr de anul viitor vor folosi propulsorul de pe 600rr mizand in continuare pe manevrabilitate :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Avand in vedere ca toti producatorii mari au aparut cu super modele pt 2016 Honda a declarat ca pt cbr 1000rr de anul viitor vor folosi propulsorul de pe 600rr mizand in continuare pe manevrabilitate :))))

Gafa celor de la Honda este aceea ca se incapataneaza sa vanda un motor 2008 la pret de 2015...15000 euro.

Motorul e in continuare f misto, buba e ca e misto pentru 10-11000 nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,am auzit ca de la anu` vor prezenta modelul 2016 la pret de 2008 (yeah ,right ! :P )

Aveti mai jos video de prezentare a noului zx10r .E super noul model !imi place foarte mult, dar nu inteleg un lucru:cum de nu are auto-blipp downshift ?!!wtf man ...







Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,am auzit ca de la anu` vor prezenta modelul 2016 la pret de 2008 (yeah ,right ! :P )

 

Aveti mai jos video de prezentare a noului zx10r .E super noul model !imi place foarte mult, dar nu inteleg un lucru:cum de nu are auto-blipp downshift ?!!wtf man ...

 

 

 

 

 

 

 

Nu are stock, dar poate fi cumparat ca optiune intr-un pachet "kit racing".

» Post actualizat in 14 Oct 2015 06:27

http://www.bikeworld.co.uk/extra/466-kawasaki-2016-ninja-zx-10r-preview

 

Minutul 4:30 zice ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

daca e cineva interesat, cateva piese de zx10 2008 de vanzare. nu le vand eu, nu am adaos etc. doar pot face legatura (mi am facut o data moto in ungaria la agomotors si am ramas prieteni.omul mi a scris daca le vreau eu)

Hi, We build back a Kawasaki ZX-10R (2008-2010) racebike to street, because owner want selling.... The bike include many interesting race parts. Öhlins TTX front catridge kit - 350EUR Öhlins TTX rear shock absorber - 350EUR Brembo RCS19 brake mastercylinder - 235EUR GB Racing engine protector - 150EUR Bodis full exhaust system - 500EUR Do you need/want any parts? Regards AGO

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super, ajuta ma te rog cu o informatie atunci.

eu cand am luat moto avea race ecu pe el si mi a dat fostul proprietar o foaie de la dyno cu 163cp la roata.

am pus electronica stock si l am masurat si mai avea 152cp. asta inseamna ca diferenta de 11 cai este doar din electronica nu? ideea e ca nu vreau sa vorbesc prostii in anuntul de vanzare.

PS stiu ca valorile sunt mici, era dus TPS ul, reparat, cu injectoare curatate si cu un pc3 are acum 171cp la roata :)

merci

kawasaki_zx10r_2008_compare.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super, ajuta ma te rog cu o informatie atunci.

eu cand am luat moto avea race ecu pe el si mi a dat fostul proprietar o foaie de la dyno cu 163cp la roata.

am pus electronica stock si l am masurat si mai avea 152cp. asta inseamna ca diferenta de 11 cai este doar din electronica nu? ideea e ca nu vreau sa vorbesc prostii in anuntul de vanzare.

PS stiu ca valorile sunt mici, era dus TPS ul, reparat, cu injectoare curatate si cu un pc3 are acum 171cp la roata :)

merci

Salut

La ce anume ii spui tu ECU race?

Este vorba de KRT ECU sau de ECU original softat?

Legat de Dyno,daca toate testele au fost facute pe acelasi dyno,si daca conditiile au fost asemanatoare,atunci poti lua in calcul diferentele.

Dar daca dyno a fost diferit,conditiile de mediu diferite,setari la motor si transmisie diferite...atunci acele cifre nu inseamna nimic.

Mai ales ca tu ai specificat si probleme la sistemul de injectie..tps,injectoare..etc

 

Doar daca motorul sta pe dyno o perioada mai mare de timp si se incalzeste destul de mult structura lui..air-box de ex. atunci apar diferente destul de serioase date de corectia senzorilor.

Este doar un ex minor.. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de raspuns :)

La ecu race, ma refer la cel de la kawasaki racing. Cel strict de curse(nu are iesiri pt contact, faruri, semnalizari etc) . Eu l am schimbat ca folosesc moto si pe strada.

Dyno este acelasi. Conditiile inainte sa cumpar moto nu le stiu. Mi a dat fostul proprietar foaia de la acelsi dyno si avea 163cp. Eu am pus ecu stock si mai avea 152cp. De asta te am intrebat. Adica, mai exact, e posibil ca ecu acela sa dea 10cai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Trecand peste faptul ca la orice motoreta exista avantaje si dezavantaje, eu iti recomand foarte tare modelul 04-05 - nu degeaba este considerat o legenda, inca vie...

Daca iti iei acest model si te dai cu el destul incat sa il cunosti, o sa iti multumesti toata viata!

 

Succes! :D

 

P.S. nu cunosc acel motor din CT.

Editat de Roberte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut. Știe cineva ceva de motorul asta? Kawasaki ZX10R.2005 200 cp. 33.000 km.

http://olx.ro/oferta/kawasaki-zx10r-2005-200-cp-33-000-km-ID5H9BK.html

» Post actualizat in 26 Feb 2016 01:05

După 3 ani pe R6 2005 m-a bate gândul sa iau una mai mare (gabarit mai mare , nu de putere duceam lipsa .... dar la 1,87 si 96 kg nu m-a simt in largul meu pe 600 care sunt din ce in ce mai mici). Am înțeles ca motoarele astea sunt brutale si haotice ... Cum e treaba cu ele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Știe cineva ceva de motorul asta? Kawasaki ZX10R.2005 200 cp. 33.000 km.

http://olx.ro/oferta/kawasaki-zx10r-2005-200-cp-33-000-km-ID5H9BK.html

» Post actualizat in 26 Feb 2016 01:05

După 3 ani pe R6 2005 m-a bate gândul sa iau una mai mare (gabarit mai mare , nu de putere duceam lipsa .... dar la 1,87 si 96 kg nu m-a simt in largul meu pe 600 care sunt din ce in ce mai mici). Am înțeles ca motoarele astea sunt brutale si haotice ... Cum e treaba cu ele ?

Eu nu vad...

 

 

Janta oz super usoara

 

Ci doar o pereche de jante stock.

Si nici nu sunt convins de franele brembo pe fata (e vb de pompa, etrieri...ce?)

 

Si la fel.....la ce te referi cand zici ca e haotica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Știe cineva ceva de motorul asta? Kawasaki ZX10R.2005 200 cp. 33.000 km.

http://olx.ro/oferta/kawasaki-zx10r-2005-200-cp-33-000-km-ID5H9BK.html

 

Săraca motocicletă :)

 

Eu nu m-aș încrede într-o persoană care scrie precum scrie acest vânzător. Și care pretinde că are frâne Brembo "fata spata" dar se vede clar că pe etrierii față scrie Tokico. Dar asta e doar părerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Săraca motocicletă :)

 

Eu nu m-aș încrede într-o persoană care scrie precum scrie acest vânzător. Și care pretinde că are frâne Brembo "fata spata" dar se vede clar că pe etrierii față scrie Tokico. Dar asta e doar părerea mea.

Poate a facut aluzie la placute...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...