Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

asta cu "haotice" e super tare :crack:

Pai lumineazama tu ... in loc sa razi aiurea .... am inteles ca aceste motociclete nu trag liniar si nu au nici o anumita turatie unde explodeaza in accelerare .... toti spun ca trag haotic (nu stiu cum sa iti descriu mai bine acest "haotic" ... in sensul ca nu trag de doua ori in acelasi fel ... o data au explozie de putere la turatie mica , dupa la turatie medie ... sau sus in ture ...). Majoritatea spun ca nu te poti acomoda cu aceasta motocicleta pentru ca nu stii la ce sa te astepti la ea ... nu o poti "invata" .

» Post actualizat in 27 Feb 2016 15:15

Legat de acel anunt ... am vorbit la telefon ... un (cuvant urat) de cioroi care a ajuns in posesia acelei motociclete (probabil lasata amanet la el) ... nu are acte pe ea .... nu stie ce vinde ..... stie doar ca e "ciumeaga".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

maestre, in primul rand, eu rad cat vreau, cand vreau si de cine vreau ;)

daca ai analiza un pic post-ul tau, ai intelege de ce am ras..

 

in al doilea rand, NU exista acest comportament "haotic", asa cum l-ai descris tu, cel putin nu la motoru' meu.

eu cand l-am achizitionat pe al meu, nu am tinut cont de spusele "expertilor de romania" (daca ar fi sa pun botu' la tot ce spune romanu', nu m-as mai da pe motoare...).

are cuplu bun si trage bine inca din ture joase, iar pe la 7-8 mii de ture incepe sa traga tare - nimic iesit din comum..

"majoritatea" care ti-au spus ca nu te poti acomoda si ca nu stii la ce sa te astepti, pe scurt, abereaza!

oricum, chiar daca tie ti se pare ca e "haotic", poti sa umbli la soft (nu stiu exact cat costa, dar nu este o avere); din cate am vazut, colegu' TNG de pe forum, are echipamentul necesar si poate rezolva "haosul"...eu am umblat la soft, la R6, si s-a simtit diferenta.

mai conteaza si cu ce raport mergi; sunt diferite combinatii, pe care poti sa le incerci.

 

legat de anunt....te-ai uitat fix la cea mai mare teapa, "normal", ca e moca si ca e tunata. :))

astfel de anunturi strica doar piata si creeaza doar situatii neplacute - unii chiar sunt atat de dobitoci, incat cumpara asa ceva..

 

succes la cautari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept sa vina azi cineva sa il cumpere. daca nu il dau, va zic.

 

p.s. deja m-am intristat ca il vand :(

Am vrut sa te sun pt mobra dar nu avea sens pt ca inca nu am toti banii, am facut pe detectivul si am facut legatura olx si roberte,mobra arata foarte bine singurul lucru ce nu imi place este culoarea albasta, dar treci peste...pt un 10r.

Spor la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 luni cand am iesit la plimbare am constatat ca imi curg jambele, schimbare simeringurilor fiind facuta acum 1 an jumate, respectiv aprox 6000 de km. ieri am zis ca fac o plimbare, si spre norocul meu am zis sa verific presiunea in roti inainte sa plec la drum, si spre surprinderea mea am gasit asa ceva:

post-66519-0-81357500-1457345019_thumb.jpg

a curs un pic de ulei cat a stat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am gasit-o asa primavara trecuta, a trebuit sa fac din nou schimbarea simeringurilor, desi o facusem chiar in anul ala. Se pare ca sunt cam proaste, simeringurile.

si eu tot pe mizeriile alea dau vina, dar nu ma asteptam sa curga stand pe loc. credeam ca doar cand se comprima curge, aparent m-am inselat. pacat de uleiul pus in furca (BelRay HVI :()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparati nok sau oem si nu o sa mai aveti scurgeri.

multumesc pentru info!

» Post actualizat in 07 Mar 2016 11:17

150 lei pretul simeringurilor OEM la United, pentru cei interesati :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry guys! :(

Mi-am luat teapa cu Athena si AllBalls si nu le mai folosesc.

Aia e, acum isi platesc pretul pentru calitatea produselor, daca nu le mai folositi! Eu sunt fericit ca am fost inspirat sa imi verific presiunea inainte sa plec, cine stie ce tavaleala imi luam si nu stiam de ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparati nok sau oem si nu o sa mai aveti scurgeri.

Eu le spun asta cunoscutilor de nspeani de zile. Simeringurile originale de pe furcile Kayaba rezista lejer si 8 ani de zile, 30-40 000km. Eu la ultima revizie a furcilor de la R1, nu am schimbat nici un simering.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JAGI, in cazul meu cand am mai dat jos telescoapele pt rezivie nu ma gandeam inainte cu ceva zile sa imi pre-comand, asa ca ajungeam la magazin si gaseam numai allballs si athena care sunt mai ieftine si merg mai bine la vanzare, la unele am avut noroc la altele chiar deloc(tin minte am schimbat 2 seturi in cateva zile,primele au curs chiar imediat dupa montare).Avand in vedere ca le fac singur acasa si sa nu ma mai chinui ca prostu de 2x comand inainte.Semeringurile le schimb de fiercare data cu uleiul la 2-3ani nu conta mobra ,pt ca nu fac mai mult de 5mii pe sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...