Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

De putin timp mi-am vandut zx6-le si vreau sa trec pe zx10.

Am gasit 2 buc in Bucuresti . Una alba si una neagra. Pe cea alba am vazut-o dar am zis pass din cauza ca avea eroare in bord si toata motoreta a fost revopsita si asta m-a facut sa-mi pun unele semen de intrebare (motoreta e pe olx la 6k euroi)

 

Cea neagra am gasit-o pe bikeshop. Arata destul de bine dar inca nu am apucat sa o vad. Stie cineva mobra sau pe vanzator ? Are rost sa mai bat odata drumul la Buc ?

 

Asta e linkul :

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-kawasaki-zx10r-din-2009-628098.html

 

Mersi anticipat .

Mihai P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Jagi , ce sa inteleg din asta ? Ca e un tip ok? Sau bat drumul degeaba pana la București?

 

Sa te feresti de el ca de dracu, am avut si eu o moto de la el, am bagat peste 1000 euro ca sa o fac impecabila. Inclusiv 2 prinderi ale motorului in cadru erau rupte. Bine ca nu am crapat eu, cand mi-a aratat un mecanic ce a gasit m-am crucit !!!

Mai cauta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Intreaba-l pe @Mickey20, initiatorul topicului de mai jos, si el a cautat cu putin timp in urma, cred ca a vazut-o si pe asta daca nu ma insel.

 

/index.php?/topic/743009-cumpar-kawasaki-zx10-sau-gsxr-750/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare,

 

Facusi topicul asta acum multi ani si acum uitandu-ma dupa alta motoreta, parca ma bate gandul la un zx10.

Ma actualizeaza cineva cu ce s-a mai intamplat? :)

 

Eu am avut modelul 2004-2005, as vrea sa cumpar una in buget de 5000-6000E.


Ce recomandati?

 

Bafta!

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut detinatori de zx10r !

Am o janta fata care cred (nu sunt sigur) ca este de zx10r.
Atasez niste poze cu codul de pe janta si poate cand aveti timp aruncati un ochi si a janta voastra de fata, poate reusesc sa vad pe ce model merge janta.

Multumesc anticipat !

 

 


» Post actualizat in 18 Mar 2017 17:49

Am gasit, este de 04-05 zx10r. :)


» Post actualizat in 18 Mar 2017 19:32

(este de vanzare)

post-45009-0-54059500-1489858725_thumb.jpg

post-45009-0-69427700-1489858727_thumb.jpg

post-45009-0-58949100-1489858729_thumb.jpg

post-45009-0-62589100-1489858731_thumb.jpg

post-45009-0-67420700-1489858733_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Cat de mult se poate cobora un ZX10R din 2010 scam la ce bani ar ajunge toata distractia ? ....ca doar trebuie sa ajung si cu picioarele pe asfalt....

as vrea un minim de 5 cm..cu dogbons si jug as castiga acesti 5 cm minim sau cat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

iar moare topicul de zx10 :)))

hai sus cu el. doua zile de distractie la pannonia ring cu user ul sany si cu probabil cel mai urat zx10r din Romania :P

 

PS Jagi, chestia cu uleiul in airbox, nu i-as spune neaparat problema. in manualul race exista oil catch tank dat de cei de la Kawasaki. si al meu merge doar cu aer si benzina :). furtunul acela este anulat si am si block off plates pe chiuloasa.

post-67436-0-22501100-1498126142_thumb.png

post-67436-0-61473100-1498126163_thumb.png

post-67436-0-08420100-1498126187_thumb.png

post-67436-0-42902000-1498126240_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar moare topicul de zx10 :)))

 

S Jagi, chestia cu uleiul in airbox, nu i-as spune neaparat problema. in manualul race exista oil catch tank dat de cei de la Kawasaki. si al meu merge doar cu aer si benzina . furtunul acela este anulat si am si block off plates pe chiuloasa.

Salut,

Eu am un ZX10 2006 care arunca uleiul ca la balamuc. In manualul race exista catch tank dar nu mai este disponibil, nu se poate comanda. Stii tu de unde se poate lua? Ce inseamna ca furtunul e anulat? Eu stiu ca trebuie lasat liber, ca nu il poti bloca. Ce inseamna block off plates pe chiulasa? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu am un ZX10 2006 care arunca uleiul ca la balamuc. In manualul race exista catch tank dar nu mai este disponibil, nu se poate comanda. Stii tu de unde se poate lua? Ce inseamna ca furtunul e anulat? Eu stiu ca trebuie lasat liber, ca nu il poti bloca. Ce inseamna block off plates pe chiulasa? :D

 

salut,

 

stiu de patania ta, am citit pe forum, cred ca la tine este unpic mai problematic din pacate. sincer n-am stat sa-l urmaresc, mi l-am facut direct, pt orice eventualitate. mi-a fost recomandat de un service din Ungaria. al meu este facut "local" tot in Ungaria de catre un service care face motoare (masini si moto pt curse). este o cutie din aluminiu cu aerisitor si cu un furtun care se intoarce in busonul pe unde pui ulei. n-am nici o problema cu el, verific nivelul la ulei tot timpul si este tot la maxim. parca la tine consuma ulei daca tin bine minte.

de cumparat cred ca gasesti si pe aliexpress si nu sunt f scumpe.

block off plates sunt niste capace pe chiulasa. din cate stiu are legatura tot cu recircularea a tot felul de gaze. arata cam asa WT-1042_Yamaha-Smog-Block-Off-Plates_Det

 

99% nu mai scoate normele euro care ar trebui, but honestly i don't care :)))

» Post actualizat in 22 Jun 2017 11:44

http://www.ebay.com/bhp/oil-catch-can

 

gasesti si pe ebay o gramada de modele.

bafta multa cu animalul! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant, o sa le arat ce zici tu oamenilor care se mai pricep, mersi. La mine arunca foarte mult cand ii dau blana sustinut, multi km, daca merg pe curbe in turatii normale aproape ca nu arunca. Dar ma enerveaza de n-am aer, cat imi place mie motoreta, cand imi da ulei imi vine s-o arunc de pe Siriu intr-o prapastie din aia! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi folosesc block off plates . La un k5 1000 mi-a facut un prieten o adaptare cu o tabla subtire (parca, au trecut ceva ani de atunci) si nici nu a fost nevoie sa-l comand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Va salut, am luat un Zx-10R din 2004 si am de revopsit carena din fata... poate sa ma ajute cineva cu un cod de culoare? eu am gasit pe netcod 723 - Candy plasma blue dar nu a iesit ok, e diferenta mare fata de carenele laterale..... motocicleta este cu vopseaua originala pe ea.

 

Multumesc.


» Post actualizat in 12 Sep 2017 08:12

am gasit (386 - Candy thunder blue)


» Post actualizat in 13 Sep 2017 09:12

Va salut, am luat un Zx-10R din 2004 si am de revopsit carena din fata... poate sa ma ajute cineva cu un cod de culoare? eu am gasit pe netcod 723 - Candy plasma blue dar nu a iesit ok, e diferenta mare fata de carenele laterale..... motocicleta este cu vopseaua originala pe ea.

 

Multumesc.


» Post actualizat in 12 Sep 2017 08:12

am gasit (386 - Candy thunder blue)

dupa sapaturi mai adanci codul de culoare 100% este 235 - Candy Thunder blue.... asta pt cazul in care o sa aibe cineva nevoie de aceasta informatie, si bineinteles sa nu fie indus in gresala de ce am postat mai sus...numele vopsele este acelasi dar codul e diferit, nu este 386 :) codul de vopsea de fabrica pt ZX-10R 2004 este 235 - Candy Thunder Blue

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutare, mi-am achizitionat un Kawasaki ZX10R din 2007 si avand in vedere ca m-am indragostit.. vreau sa am grija de ea cat pot eu de mult, in special de motor, "cicatricile" imi plac si au farmecul lor, dar motorul vreau sa fie cat mai ingrijit!

Inafara de consumabile, cum as putea sa tin motorul cat mai ok? Nu ma pricep la mecanica bine, stiu doar sa schimb consumabile, treburi simple.

Auzisem de un reglaj al supapelor pe care trebuie sa-l faci la un interval de cativa ani, depinde de motocicleta, presupun. Schimbatul pastilelor? Distributia la cat ar trebui schimbata?

 

Multumesc

Editat de Zerocharm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...