Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De obicei ai un tabel in manualul de utilizare pentru modelul tau sau intr-un manual de service si ii zice "Periodic/Routine Maitenance".

Tabelul de maj jos e un exemplu pentru motoreta ta pagina 25 de pe urmatorul link http://www.zx-9r.net/Downloads/ZX10R.pdf.

Pagina 25 zice ca la 24 mii de km se verifica supapele.

Si daca vrei sa verifici si sa reglezi supape neaparat service calumea ca sa nu ai reglaje mai proaste dupa operatie :).

 

Mai iesi pe o ploaie din cand in cand speli lantu il ungi ,daca nu ploua te manjesti tot si il speli cu wd40 sau ceva similar care nu ataca oringurile...

Ungi lantu dupa fiecare mers pe ud sau operatie de curatat da ungi numa pe mijloc si pe interior partea spre pinion, lasi sa stea motoru 10-15 min dupa sa se uste spray-u de lant ca altfel zboara jos o buna parte din el

Mai bagi niste spray de vazelina la scartie,cabluri de ambreiaj gaz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve

am gasit acasa 4 suruburi (noi) de etrier fata, pt zx10 2004/2005.

le luasem preventiv pt zx10-le meu, dar acum nu mai am nevoie ca am vandut motoreta.

 

daca e cineva interesat, sunt de vanzare; parca am dat 80 ron pe ele.. (e indicat sa ai de rezerva; am vazut destule suruburi blocate si e nasol de tot sa le scoti daca s-a dus capul surubului sau filetu etc.)

revin cu poze reale zilele astea.

nu le vrea nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Cata caterinca, cand am povestit aici pe topic cum mi-am luat teapa de la United Motors si prietenul lor care mi-a vandut-o de la ei din showroom si-au dat cativa cu parerea pe aici,evident ca nimeni de la United nu a intrat sa 'apere' onoarea servicului in toata tarasenia.

 

In schimb acum cand United a trimis un litru de ulei gresit sau mai tarziu, intra si se apara mai ceva ca in instanta, iar lumea sta si savureaza lupta pentru 'litrul de ulei'.

 

Misto forum, misto reprezentanta Kawasaki.

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

In schimb acum cand United a trimis un litru de ulei gresit sau mai tarziu, intra si se apara mai ceva ca in instanta, iar lumea sta si savureaza lupta pentru 'litrul de ulei'.

 

Misto forum, misto reprezentanta Kawasaki.

Daca la asta te referi, vezi ca intre Unimotors si Unitedmotors este o diferenta, mai precis cateva litere lipsa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))) Bai Niko, sa nu te recunosc, l-ai pomenit pe Rossi, dupa aia postari la "sentiment" pe feisbuc, acum asta de mai sus :))) Nu-ti merge bine iarna, tot la Nikos in Constanta e mai bine :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am eu. 75 EURO, provine de pe BMWS1000RR, mosfet.Garantie 1 an sau 2 ani daca ti-l montez eu pt inca 60 ron.

Acum am cercetat mai bine, releul de pe BMW S1000RR, Panigale, R1 2007+ se potriveste perfect la ZX10 2008+. Deci, nu e nevoie si de mufe. 60 euro pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare prieteni! Ma tot gandesc sa achizitionez un zx10r 04 05 ..pot afla cateva detalii despre mobra de la cei care au sau au avut modelul asta? Avantaje dezavantaje..tin sa mentionez ca vreau sa folosesc mobra doar stradal .. nu circuit nu mers extrem..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@slg-motorcycles, motocicleta este cel putin racheta, foarte brutala fata de celelalte din categoria ei, dar foarte manevrabila. Au avut probleme la cadru, se crapa undeva in fata, cred ca daca dai o cautare pe gugal o sa gasesti detalii. Oricum, trebuie sa te tii bine de ea, ca e naravasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@slg-motorcycles, motocicleta este cel putin racheta, foarte brutala fata de celelalte din categoria ei, dar foarte manevrabila. Au avut probleme la cadru, se crapa undeva in fata, cred ca daca dai o cautare pe gugal o sa gasesti detalii. Oricum, trebuie sa te tii bine de ea, ca e naravasa.

Te salut! Multam pt info, ramane sa mai cercetez piata ..nu sunt genul sa ma dau pe o roata sau sa merg hard.. doar ca mi place modelul mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut! Multam pt info, ramane sa mai cercetez piata ..nu sunt genul sa ma dau pe o roata sau sa merg hard.. doar ca mi place modelul mult

In 2005 s-a facut o revizie la cutia de viteze, alea din 2004 au probleme si mai mari. Problemele nu s-au rezolvat de tot, chiar si modelul 2005 e predispus la probleme ale cutiei.

Ii trebuie neaparat un amortizor de ghidon bun, e scurta intre roti si e predispusa la voblaje.

 

Altfel,daca e in stare tehnica buna, unul din cele mai fun modele produse vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...