Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Salutare prieteni! Ma tot gandesc sa achizitionez un zx10r 04 05 ..pot afla cateva detalii despre mobra de la cei care au sau au avut modelul asta? Avantaje dezavantaje..tin sa mentionez ca vreau sa folosesc mobra doar stradal .. nu circuit nu mers extrem..!

Salut,

 

Principalele bube:

 

- se fisureaza cadrul in dreapta sub rezervor, pe sudura, aici trebuie sa verifici foarte atent sa nu fi fost deja reparat(prost)

- franele sunt destul de slabe, daca pui pompa radiala + furtune racing se mai rezolva, dar nu de tot (etrierii rezolva problema)

- chestii mai putin importante: se rup clipsurile de la carene f usor iar daca ai cazut, o rezolvi doar daca cumperi altele, altfel nu mai sta linie

 

In rest, motocicleta e super misto si ti-o recomand, daca gasesti una in mintile ei :)

LE: nu am auzit de niciun zx10 2004-2005 sa aiba probleme la cutie, la zx6 in schimb, da.

 

Bafta!

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Salutare tuturor, tocmai ce am achizitionat un zx10r 2004 de care sunt super incantat si vreau sa i schimb placutele de frana fata la revizia care vreau sa o fac saptamana asta, ptr posesorii primului model de zx10r ce placute folositi si sunteti multumiti si inca o chestie din ce am inteles trebuie sa cumpar 2 seturi de placute adica 8 bucati ca vin cate 4 per etrier, ms si asfalt uscat 

IMG_20190327_170742.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

salutare

asta este bestia mea zx10r din 2008, 55.000 km la bord

daca e vreunul de pe aici interesat as vrea sa o vand, e prea brutala pentru mine, am incercat o singura data cu ea 260 km/h si mi-a ajuns

i-am tot facut diverse in speranta ca o sa ma obisnuiesc cu ea, dar e in zadar

anvelopa fata Michelin Pilot Power 3 rulata sezonul trecut, anvelopa spate Michelin Pilot Power 3 noua
baterie schimbata anul trecut, furca servisata, becuri led, scarite racing, placute frana spate-fata brembo noi, crash pad racing
servisata recent, filtru ulei, filtru aer k&n, ulei BEL-RAY EXS, schimbat lichid de frana si lichid de racire, bujii noi NGK Iridium

ce-i drept are carenele crapate, asa am cumparat-o, nu atarna pe langa ea dar sunt vizibile defectele

e si pe olx un anunt cu ea

1.jpg

2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, baal981 a spus:

salutare

asta este bestia mea zx10r din 2008, 55.000 km la bord

daca e vreunul de pe aici interesat as vrea sa o vand, e prea brutala pentru mine, am incercat o singura data cu ea 260 km/h si mi-a ajuns

i-am tot facut diverse in speranta ca o sa ma obisnuiesc cu ea, dar e in zadar

anvelopa fata Michelin Pilot Power 3 rulata sezonul trecut, anvelopa spate Michelin Pilot Power 3 noua
baterie schimbata anul trecut, furca servisata, becuri led, scarite racing, placute frana spate-fata brembo noi, crash pad racing
servisata recent, filtru ulei, filtru aer k&n, ulei BEL-RAY EXS, schimbat lichid de frana si lichid de racire, bujii noi NGK Iridium

ce-i drept are carenele crapate, asa am cumparat-o, nu atarna pe langa ea dar sunt vizibile defectele

e si pe olx un anunt cu ea

1.jpg

2.jpg

Te ar interesa un schimb cu ZX6R 07-08 cu 23 de mii de km ? 

IMG-20190405-WA0125.jpg

20190613_142016.jpg

IMG-20190405-WA0118.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Salut! Am in vedere, printre alte mobre, un zx10r 2009. Nu prea am vazut discutii despre anul respectiv aici, imi puteti sugera daca necesita o atentie sporita la ceva anume? vreo problema tipica modelului? Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
La 18.02.2022 la 17:42, IceCube a spus:

Slaba activitatea pe aici!
 

Ceva pareri de modelul 2011–2015? Imi place foarte mult design-ul si duc niste lupte interioare, daca sa trec pe touring sau sa iau un zx10 :)

Am avut 2015, nu rău deloc. Scaritele de pilot sunt cam sus dacă ești înalt; am trecut pe la Geo cu el și am plecat cu alta Mobra de acolo; mi-a plăcut bicicleta, foarte mișto; cutia cu trepte foarte lungi; dacă pliezi oglinzile nu mai poți sa miști ghidonul :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, piticot a spus:

Am avut 2015, nu rău deloc. Scaritele de pilot sunt cam sus dacă ești înalt; am trecut pe la Geo cu el și am plecat cu alta Mobra de acolo; mi-a plăcut bicicleta, foarte mișto; cutia cu trepte foarte lungi; dacă pliezi oglinzile nu mai poți sa miști ghidonul :)))

Multam de raspuns! Acum sa vad daca gasesc ceva si daca primesc ok de la seful😄

 

La 18.02.2022 la 19:49, adidas a spus:

Nu-ti mai place Busa?

A plecat de la mine, am zis ca vreau Africa Twin, intre timp mi-a cam facut cu ochiu zx10, mi-am adus aminte ca am mers pe a unui amic si mi-a placut, zici ca era 600, iar design-ul imi place mult, mai mult ca hidosenia asta noua, cel putin in poze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...