Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata, my bike is back again !

 

Upgrade :

 

Kit de lant DID

Xenoaneee

Haha, pai normal, doar e Kawasaki... ma asteptam sa-i pice becurile halogen si kitu' de lant. Ata ete, daca nu v-ati luat Honda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Pozeeee :D

 

@ Trotinel :

 

Ce sa fac mah, am facut greseala sa-mi iau kawasaki.. aspir la o honda cbr 125 acum ! Cica-s mai fiabile !

 

:laugh: :lol:

 

Buhahha

 

 

cu asigurarea cum ai facut pana la urma?! ai iesit bine ?! bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Bun bun, totusi, asa putini posesori de zx10 ?

Nu :laugh:

 

 

 

 

2007, negru, vreo 26.000 de mii de km.

Brici :laugh:

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, ca numai asa te mai "vede" lumea :D Ce faci bre? merge bestiutza? :D

Nu merge, bre, alearga. :smoke:

Ce sa fac? Ofticat ca s-a terminat sezonu'. (oarecum..) Singuru' avantaj cind e frig e ca poti sa lasi motoru' sa mai uite de frustrarea aia ca nu-l are pe Rossi in spate si sa mai pui niste vin la fiert. :P

 

P.S. ala negru de respira greu (ca tre' sa-i schimb filtru'...) zice sa transmit salutari la cumatra Honda. :D

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge, alearga. :smoke:

Ce sa fac? Ofticat ca s-a terminat sezonu'. (oarecum..) Singuru' avantaj cind e frig e ca poti sa lasi motoru' sa mai uite de frustrarea aia ca nu-l are pe Rossi in spate si sa mai pui niste vin la fiert. :D

 

P.S. ala negru de respira greu (ca tre' sa-i schimb filtru'...) zice sa transmit salutari la cumatra Honda. :D

Hihihihi. Transmit , transmit! Las' ca vine vara si ne vedem pe la intruniri. :D

 

Sorry de offtopic :P

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Kawasaki...prima mea mobra,mi-a ramas la suflet dar din pacate stau cam prost pe la toate capitolele.Zx10 am avut 2006 si mi s-a parut extraordinara la vremea aia.Pe la 9 mii km deja scotea ulei prin diverse locuri,stabila in viraje dar greoia la manevrat in oras.Cutia nu-i prea oferea elasticitate!In rest eram si eu f incantat pana am descoperit un suzuki si am vazut ca de acolo incep filmele despre mobre:).Una peste alta o mobra f misto,pt ca in comapratie cu frumusetea lui Ar'1 sau inexistentei honda zx10 are personalitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki...prima mea mobra,mi-a ramas la suflet dar din pacate stau cam prost pe la toate capitolele.Zx10 am avut 2006 si mi s-a parut extraordinara la vremea aia.Pe la 9 mii km deja scotea ulei prin diverse locuri,stabila in viraje dar greoia la manevrat in oras.Cutia nu-i prea oferea elasticitate!In rest eram si eu f incantat pana am descoperit un suzuki si am vazut ca de acolo incep filmele despre mobre:).Una peste alta o mobra f misto,pt ca in comapratie cu frumusetea lui Ar'1 sau inexistentei honda zx10 are personalitate!

 

 

are personalitate, dar e urata cu spume si numai probleme face= bani aruncati pe fereastra... nu prea se merita a ? ei acum depinde si cum le nimeresti sa stii ca sunt unele care nu au probleme si merg si in ziua de azi ok :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki...prima mea mobra,mi-a ramas la suflet dar din pacate stau cam prost pe la toate capitolele.Zx10 am avut 2006 si mi s-a parut extraordinara la vremea aia.Pe la 9 mii km deja scotea ulei prin diverse locuri,stabila in viraje dar greoia la manevrat in oras.Cutia nu-i prea oferea elasticitate!In rest eram si eu f incantat pana am descoperit un suzuki si am vazut ca de acolo incep filmele despre mobre:laugh:.Una peste alta o mobra f misto,pt ca in comapratie cu frumusetea lui Ar'1 sau inexistentei honda zx10 are personalitate!

Am mers cu citeva gixxere de 1000. Foarte misto, mai spre stilu' Honda, controlabile, etc ... da' nu as schimba Zx-10-le pe niciuna din ele, chiar daca te chinui un pic pina ii reglezi suspensia. Adica pina iti scoate par alb :moto:

Nu stiu, sint convins ca la tine e invers, o fi si o chestiune de "potrivire de caracter" cu motocicleta, nu zic ba... :(

Singuru' lucru care imi place mai mult la Gixxer e ca trage un pic mai bine in ture medii.

 

P.S. scoate ulei nu prin "diverse locuri", ci umezeste usor pe linga garnitura de la capacul de distributie. Aproape toate au treaba asta. Daca te deranjeaza (pe mine nu...), o scoti si o montezi cu grija si cu o pelicula fina de silicon pt. etansari. Eu nu m-am deranjat pt. atita lucru.

 

are personalitate, dar (....) numai probleme face= bani aruncati pe fereastra... nu prea se merita a ? (......)

Asa e cu motoarele astea "bullet proof". Daca nu se strica nimic niciodata la ele, nu prea se merita. Sa nu ai tu o satisfactie sa stai cu ea crapata pe marginea drumului, sa nu ai tu bucuria cumparaturilor de Craciun (axe cu came, niste biele, niste supape acolo), si dupa aia tot sa nu mearga... Bani aruncati.

Sincer, si eu incep sa fiu nemultumit in legatura cu chestia asta :o

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primu' zx10 l-am vazut acum mai bine de 4 ani in Germania si m-a lasat mut... intai pt ca l-am auzit cu cateva secunde bune inainte sa dea curba si secund pt imaginea de monstru(era negru si cu o toba f galagioasa) :o Eu unu sunt mort dupa modelul 2006...desi majoritatea il considera urat. Am avut ocazia s-o testez anu' trecut in Nurenberg si mi-a fost frica de ea,asa ca m-am dat doar cu zx 6-le :( Negru cu riimstrips portocalii sau verde kawa cu rimmstrips verde kawa :laugh: asta e visu' meu

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

06 zici ? am eu o rapandula dasta.... :o

nu ca as vindeo pentru ca este cea mai ceruta la inchiriere dar putem sa vorbim.

 

 

Ps. mai am si 2 din 08 cu ....3-4.000 de km. a mea 06 are cam 7-8.000.

Toate sint tunate la axele cu came chulase, supape, porturi, etc.

0723.160.559.

07.678.55.797.

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

06 zici ? am eu o rapandula dasta.... :o

nu ca as vindeo pentru ca este cea mai ceruta la inchiriere dar putem sa vorbim.

 

 

Ps. mai am si 2 din 08 cu ....3-4.000 de km. a mea 06 are cam 7-8.000.

Toate sint tunate la axele cu came chulase, supape, porturi, etc.

0723.160.559.

07.678.55.797.

 

Tentant...totusi Kawa e trecuta la "planuri de viitor" :( Momentan inca platesc rate la RR...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu citeva gixxere de 1000. Foarte misto, mai spre stilu' Honda, controlabile, etc ... da' nu as schimba Zx-10-le pe niciuna din ele, chiar daca te chinui un pic pina ii reglezi suspensia. Adica pina iti scoate par alb :laugh:

Nu stiu, sint convins ca la tine e invers, o fi si o chestiune de "potrivire de caracter" cu motocicleta, nu zic ba... :(

Singuru' lucru care imi place mai mult la Gixxer e ca trage un pic mai bine in ture medii.

 

P.S. scoate ulei nu prin "diverse locuri", ci umezeste usor pe linga garnitura de la capacul de distributie. Aproape toate au treaba asta. Daca te deranjeaza (pe mine nu...), o scoti si o montezi cu grija si cu o pelicula fina de silicon pt. etansari. Eu nu m-am deranjat pt. atita lucru.

 

 

Asa e cu motoarele astea "bullet proof". Daca nu se strica nimic niciodata la ele, nu prea se merita. Sa nu ai tu o satisfactie sa stai cu ea crapata pe marginea drumului, sa nu ai tu bucuria cumparaturilor de Craciun (axe cu came, niste biele, niste supape acolo), si dupa aia tot sa nu mearga... Bani aruncati.

Sincer, si eu incep sa fiu nemultumit in legatura cu chestia asta :o

Daca ai mers de la k5 in sus si ti se par mai"controlabile" sigur aveam firi diferite pt ca zx10 se comporta ca pe sine in viraje pe cand suzi iti ridica roata mai mereu pe iesirea din ele.De zx10 trageam dupa 3 luni,de k6 nu am reusit sa-mi fac curaj decat dupa 1 sezon si multe deplasari la pista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai mers de la k5 in sus si ti se par mai"controlabile" sigur aveam firi diferite pt ca zx10 se comporta ca pe sine in viraje pe cand suzi iti ridica roata mai mereu pe iesirea din ele.De zx10 trageam dupa 3 luni,de k6 nu am reusit sa-mi fac curaj decat dupa 1 sezon si multe deplasari la pista...

esti adevarat in cazul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...