Sari la conținut

lntilnirea de la Ploiesti MotoRRock II


Postări Recomandate

Ţi-ai găsit şi după cine să te iei, rol.ro :laugh:

 

Weather.com

 

AccuWeather

 

Pe scurt, vineri posibilitate de ploaie dimineaţa, restul zilei înnorat; sâmbătă şi duminică soare; ~20 grade vineri, sâmbătă şi duminică mai cald.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum pe bune, o sa ploua... :laugh:

 

nu e un impediment da' nici bine nu e

 

o punem de un woodstock cu motoare... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni!

 

Daca ploua ce?!

La Bucuresti 2004 a plouat de vineri seara pana duminica dimineata! AM FOST ACOLO!

 

Eu voi veni, nu ma tine o ploaie in loc! MOTOCICLISMUL, viata pe 2 roti nu o sa aiba de suferit din cauza unei ploi!

 

... PAREREA MEA!

 

p.s.Va fi vreo problema la trecerea acelui pod spre Buzau, dinspre Ploiesti?

M-am uitat pe harta si ma intrebam!

Editat de U R S U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici io nu cred ca ploaia are vreun cuvant de spus :laugh: ziceam si io asha.. ca fapt divers :ok:

 

Anul trecut m-a plouat si la Bucuresti si la Brasov si la Cluj, la Cluj numa un pic ce-i drept, si a fost super ok.

 

Coffe Man... merci mult de tot pentru ajutor, ai nenumarate beri de la mine la Ploiesti :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miine ma duc sa caut un cort mai sanatos, sa nu intre apa in el asa de usor. Izopren imi mai trebuie, sac am...

De fapt merge si o foaie de cort, ca motorul e perfect in loc de bete de cort. Si sta si el la adapost.

In rest, o ploaie nu ma opreste, dar ma face sa merg incet :laugh: ca am cauciucuri ...

Dar ma consolez repede, il iau pe DMW in dreapta cu Ludix-ul si mergem catinel.

Editat de ipman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici io nu cred ca ploaia are vreun cuvant de spus :laugh: ziceam si io asha.. ca fapt divers :ok:

 

Anul trecut m-a plouat si la Bucuresti si la Brasov si la Cluj, la Cluj numa un pic ce-i drept, si a fost super ok.

 

Coffe Man... merci mult de tot pentru ajutor, ai nenumarate beri de la mine la Ploiesti :laugh:

Anul trecut a plouat si la Ploiesti.....

.....Multumim celor care nu renunta la MOTORROCK doar din cauza unor prognoze, si promitem ca berea o sa aiba cateva grade in plus :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e cam complicat cu motor nou, cauciucuri noi, ploaie, sunt niste chestii care nu prea se iubesc. Off topic, azi dimineata pe Dorobanti era ud si nu prea mi-a placut, si nu era nici o curba. Da cat o sa ploua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

promitem ca berea o sa aiba cateva grade in plus :-)

 

:laugh: Sper ca la alcool te-ai referit... nu de alta da' m-am hotarat sa refuz politicos oferta voastra de a-mi da 5,000 inapoi pe alcoolul din fiecare bere :ok: O s-o beau asha cum e :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AHHHHHHHHHHHHHHH

ce m-as duce si eu la Ploiesti ...

Cine dracu ma pus sa ma duc pe partea ailalta a lumii.

Festivalele de aici SUCK , cea mai proasta experientza din viatza mea ...

Pacat de motoarele alea faine ca oamenii de aci nu le merita ..

 

:laugh:

 

sa curga berea baietzi si ne vedem la anul .. ca nu ma las si tot prind 1-2 festivale in tzara ...

 

Wolves

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Sper ca la alcool te-ai referit... nu de alta da' m-am hotarat sa refuz politicos oferta voastra de a-mi da 5,000 inapoi pe alcoolul din fiecare bere :ok: O s-o beau asha cum e  :laugh:

Ok...o sa aiba grade de alcool in plus si grade de temperatura in minus.....si ma bucur ca nu ne pui sa bem atat alcool!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AHHHHHHHHHHHHHHH

ce m-as duce si eu la Ploiesti ...

Cine dracu ma pus sa ma duc pe partea ailalta a lumii.

Festivalele de aici SUCK , cea mai proasta experientza din viatza mea ...

Pacat de motoarele alea faine ca oamenii de aci nu le merita ..

 

:laugh:

 

sa curga berea baietzi si ne vedem la anul .. ca nu ma las si tot prind 1-2 festivale in tzara ...

 

Wolves

te asteptam la anul!

trimite si tu poze de la intalnirile alea nasoale la care ai fost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni!

 

Daca ploua ce?!

La Bucuresti 2004 a plouat de vineri seara pana duminica dimineata! AM FOST ACOLO!

 

Eu voi veni, nu ma tine o ploaie in loc! MOTOCICLISMUL, viata pe 2 roti nu o sa aiba de suferit din cauza unei ploi!

 

... PAREREA MEA!

 

p.s.Va fi vreo problema la trecerea acelui pod spre Buzau, dinspre Ploiesti?

M-am uitat pe harta si ma intrebam!

Podul de la Buzau este inchis circulatziei rutiere dar exista o ruta ocolitoare prin nishte comune ( nu le mai tzin minte denumirea dar exista indicatoare) Atentzie la drum ca este foarte prost shi aglomerat cu mashini mari care circula cu viteza de parca ar fi european.Yo am fost shi shtiu.Ocolul este de aprox. 45 Km dar este singura varianta pt. cei care vin din Moldova.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul ocolitor incepe in Berca (drumul Buzau - Nehoiu) si se termina la Margineni - exact pe partea cealalta a podului. Is 40 km de cosmar, cu asfalt prost, adesea lipsa, doua benzi si cel mai adesea se merge in coloana, ca e singurul drum.

Tot Buzaul e impanzit de semne care trimit catre traseul asta ocolitor, deci e destul de greu de ratat. Bafta si mergeti cu grija care mergeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca veniti din Moldova inainte cu 5km spre Buzau va fii pe partea stanga un

parc auto(autorolla), faceti stanga pe langa parc , mergeti vre-o 6-7 km dupa care va apare indicator cu Bz. la dreapta.Mai mergeti 3km, intrati in Bz. si tineti pe drumul principal care va scoate la iesirea spre Ploiesti ....si scurtati c-am o ora de mers.

PS: Nu va lasa decat cu motoru, ca-i si peaici un pod cu probl.

Drum bun!

Editat de Bracio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni!

 

Daca ploua ce?!

La Bucuresti 2004 a plouat de vineri seara pana duminica dimineata! AM FOST ACOLO!

 

Eu voi veni, nu ma tine o ploaie in loc! MOTOCICLISMUL, viata pe 2 roti nu o sa aiba de suferit din cauza unei ploi!

 

... PAREREA MEA!

 

Bine zis. :laugh:

post-13-1116415216_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei ce nu vor sa stea la cort, la 2 km de locul intalnirii este un hotel.

 

      Hotel Forum,

Ploiesti, str. Gh Doja nr 215A

email: hotelforum@ploiesti.astral.ro

tel 0244/595628

    0244/406600

 

daca aveti nevoie de alte relatii privind locatii de cazare, ne contactati si va putem ajuta.

 

Dan Popescu

0721415154

smileyzulu@yahoo.com

sau orice alt membru SILVER PISTONS

Ati mai identificat si alte locuri de cazare in apropiere? Chiar nu e nici o pensiune la un pret rezonabil in zona (macar la Valea Calugareasca) sa ne putem lasa motoarele fara grija peste noapte sau daca plecam de acolo pe jos (la locul faptei, unde vrem sa bem si noi o bere linistiti)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...