Sari la conținut

Itp Pt Moto


vlad302
 Share

Postări Recomandate

Aloha! A mai facut careva ITP-ul asa mai recent? Se mai leaga de dimensiunea cauciucurilor?In Aprilie trebuie sa ma duc si eu,vreau sa ma informez, sa iau un calcul un set de cauciucuri noi, sau se pote rezolva cumva.

 

Mersi!

 

RideSafe!

la cine trebuie I.T.P eu rezolv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stie cineva la verificari se uita la cauciucuri daca e uzat sau nu-i a problema?

Nu amice, se uita daca esti proaspat barbierit si daca te poti prezenta la weekend la gagici cu mutra pe care o ai :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloha! A mai facut careva ITP-ul asa mai recent? Se mai leaga de dimensiunea cauciucurilor?In Aprilie trebuie sa ma duc si eu,vreau sa ma informez, sa iau un calcul un set de cauciucuri noi, sau se pote rezolva cumva.

 

Mersi!

 

RideSafe!

 

 

am facut eu sambata trecuta

 

ce pot sa zic e ca s-au uitat la cauciucuri, lumini si frane , dar....:laugh:))...daca era ceva in neregula eu zic ca puteau fi ......indulciti cel putin asa mi s-a parut

 

insa la mine nu au avut de ce sa se lege...e totul stock si e ca noua.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu amice, se uita daca esti proaspat barbierit si daca te poti prezenta la weekend la gagici cu mutra pe care o ai :laugh:

Very funny lol :D) cu asta puteai sa zici da sau nu. ca am cele noi numai ca nu vroiam sa umblu cu motocicleta sa mai schimb daca nu trubuie inaite sa fie facut verificarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Very funny lol :laugh:) cu asta puteai sa zici da sau nu. ca am cele noi numai ca nu vroiam sa umblu cu motocicleta sa mai schimb daca nu trubuie inaite sa fie facut verificarea.

Tu faci parte din categoria celor care pun intrebari doar ca sa se afle in treaba, daca tot ai gume noi, de ce nu le montezi si mergi frumos la rar?

Ori ti-ai cumparat gume noi ca sa faci altceva cu ele decat sa le pui pe motocicleta ori vrei sa mergi cu cele vechi pana le faci patrate si ies sarmele din ele. Stai linistit ca multi te-ar fi luat la misto cu intrebarea asta, doar ca s-au abtinut, eu nu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu faci parte din categoria celor care pun intrebari doar ca sa se afle in treaba, daca tot ai gume noi, de ce nu le montezi si mergi frumos la rar?

Ori ti-ai cumparat gume noi ca sa faci altceva cu ele decat sa le pui pe motocicleta ori vrei sa mergi cu cele vechi pana le faci patrate si ies sarmele din ele. Stai linistit ca multi te-ar fi luat la misto cu intrebarea asta, doar ca s-au abtinut, eu nu :laugh:

;) gata acum am itp-ul facut se poate merge la gagici :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( gata acum am itp-ul facut se poate merge la gagici :))

Dute tare :laugh:

Mesaj completat

am schimbat si am mers cu cele noi :)

zi-mi si mie ca sunt curios, care era motivul pentru care ai vrut sa mergi cu niste gume uzate daca aveai unele noi in garaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dute tare :laugh:

Mesaj completat

 

zi-mi si mie ca sunt curios, care era motivul pentru care ai vrut sa mergi cu niste gume uzate daca aveai unele noi in garaj?

hm motivul era acela ca verificarea era expirata de doi an ca n-am fost acasa si n-am vrut sa risc atata degeaba sa mai umblu sa schimb daca nu trebuia, intelegi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm motivul era acela ca verificarea era expirata de doi an ca n-am fost acasa si n-am vrut sa risc atata degeaba sa mai umblu sa schimb daca nu trebuia, intelegi :(

pai oricum trebuia la un moment dat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloha! A mai facut careva ITP-ul asa mai recent? Se mai leaga de dimensiunea cauciucurilor?In Aprilie trebuie sa ma duc si eu,vreau sa ma informez, sa iau un calcul un set de cauciucuri noi, sau se pote rezolva cumva.

 

Mersi!

 

RideSafe!

Mersi de raspunsuri, dar intre timp mi-am comandat un set de cauciucuri noi cu dimensiunile din talon. Sper ca anu asta sa bag ceva km cu ei.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca trebuie programare la ITP? Eventual un nr. de telefon sau ce program au...

 

Mersi!

 

Ride Safe!

Salutare,

http://www.rarom.ro/RO/article--Programari--132.html

eu zic sa faci programarea online pentru ca la numarul de telefon sunt sanse mici sa raspunda cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

http://www.rarom.ro/RO/article--Programari--132.html

eu zic sa faci programarea online pentru ca la numarul de telefon sunt sanse mici sa raspunda cineva

Mersi, tocmai sin cauza asta nu prea a-si vrea sa ma duc la RAR, e prea complicat, dureaza prea mult procedurile alea comuniste.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

http://www.rarom.ro/RO/article--Programari--132.html

eu zic sa faci programarea online pentru ca la numarul de telefon sunt sanse mici sa raspunda cineva

Mersi, tocmai sin cauza asta nu prea a-si vrea sa ma duc la RAR, e prea complicat, dureaza prea mult procedurile alea comuniste.

 

Sorry, de postare dubla.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, tocmai sin cauza asta nu prea a-si vrea sa ma duc la RAR, e prea complicat, dureaza prea mult procedurile alea comuniste.

De la inceputul anului s-a introdus obligativitatea testarii franelor. Standul respectiv costa destul de mult si de aceea, deocamdata, acesta se gaseste numai (sau aproape numai) la unitatile RAR.

La Cluj programarea se face telefonic sau on-line. La programarea telefonica sa aveti cartea de identitate in fata ca vi se cer unele date.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la inceputul anului s-a introdus obligativitatea testarii franelor. Standul respectiv costa destul de mult si de aceea, deocamdata, acesta se gaseste numai (sau aproape numai) la unitatile RAR.

La Cluj programarea se face telefonic sau on-line. La programarea telefonica sa aveti cartea de identitate in fata ca vi se cer unele date.

Bafta.

Eu am facut ipt-ul langa RAR pentru motor sunt niste baieti cumsecazi . Cand ajungi la drumul pietros in fata la RAR nu mergi inauntru ci mergi inainte un pic mai sus acolo este o cladire mare se fac acolo pentru camioane sau asa ceva dar daca mergi cu moto il fac si nu tr programare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de raspunsuri.Revin si eu cu cateva info utile:

 

La Siletina si la Automeister nu se mai face ITP.

 

Azi am fost si eu acolo langa RAR si s-a rezolvat fara programare.Pret 84 RON.

 

Se face o verificare normala ca in EU, se uita la serii, la cauciucuri, testeaza franele, se uita daca joaca ceva,electricitate, deci cam tot ce este de verificat la o mobra, sunt niste baieti de treaba care isi fac meseria.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de raspunsuri.Revin si eu cu cateva info utile:

 

La Siletina si la Automeister nu se mai face ITP.

 

Azi am fost si eu acolo langa RAR si s-a rezolvat fara programare.Pret 84 RON.

 

Se face o verificare normala ca in EU, se uita la serii, la cauciucuri, testeaza franele, se uita daca joaca ceva,electricitate, deci cam tot ce este de verificat la o mobra, sunt niste baieti de treaba care isi fac meseria.

 

Ride Safe!

ai facut ITP-ul la FOMCO?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...