Sari la conținut

Accident Bd Timisoara-Bucuresti - 19.03.2008


motormouse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

tocmai urcam in tramvai cand s-a produs accidentul, n-am vazut prea bine... tu erai intins pe jos acolo?? m-am speriat k nu misca deloc ... chiar am vrut sa vad cat de repede posteaza cineva pe forum, se stransese ceva lume p-acolo si a venit imediat politia... asa ca n-am sunat la 112... oricum doresc insanatosire grabnica celui accidentat indiferent cine ar fi el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu, mi-am revenit in drum spre spital. d-aia intrebam. m-au lamurit altii. cica mai recuperez roata spate, cutia etc. mergeam drept (in principiu) si pejo la verde a vrut sa plece primu spre stg, eu veneam din sens opus. cica-s cam varza ambele. sunt umflat rau dar one piece, vreau sa-mi vad motoru mai incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate, bine ca esti ok. m-a sunat fratimiu aseara ca a trecut imediat dupa accident si ca a vazut masina varza. Nici motorul nu arata mai bine.El imi spunea ca a vazut 2 motoare pe jos si 2 salvari plecand.

A mai fost cineva implicat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am ajuns imediat dupa accident. am ajutat sa ti urcam moto in jeep, l am dus undeva la o casa in zona berzei cismigiu. acolo ne am luptat cu el sa l dam jos ca mai ramasesem doar 3...

apoi am venit la spital sa vedem daca esti intreg. si erai foarte intreg!

 

ca sa nu mai stai pana gasesti poze cu el si alte alea, iti explic eu unde gasesti moto: mergi pana la berzei, dinspre eroilor. la berzei faci dreapta si apoi imediat stanga (pe strada cu tramvai). cam 300 m mai in jos, spre cismigiu, o sa iti vezi motocicleta, la o casa.

 

nu cred ca era cadrul indoit, dar multe nu mai salvezi din ea...

oricum bine ca ai scapat!

 

ia legatura cu userul katy . moto e la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au bagat pe N24. Ai avut bulan cu carul. Deja se gasise un retard "daaaa, si motociclistul avea viteza, 60-70m/h!".

 

Evitati Peugeoturile, sunt masinile mortii pe strazile tarii. Cei mai retardati soferi in ele ii gasiti. Nu-s deloc "anti-conservar" dar asta a depasit limitele cretinitatii.

 

Insanatosire grabnica si cere-i imbecilului minim suportatea reparatiilor totale, nu merita sa scape usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai dar e culmea pe cuvantul meu, unul dupa altul...

La ce trecut ai tu Dan, numai asta nu iti trebuia! Bine macar ca nu ti-ai rupt ceva :rusinica: iar motorul...off, pacat de el, na acum o sa te dai cu enduroaica!

Insanatosire grabnica! Daca ai nevoie de ceva ma suni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piticania de sofer era speriat rau, iar prietena lui era si mai varza. Nu scoteau nici un cuvant.

Ma bucur tare mult ca esti cat de cat bine, sanatate maxima :rusinica: si multa atentie pe viitor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ceva filmat azi dimineatza la stiri, nu stiu daca tu erai, era vorba de ceva pe bulevardul timisoara (poate o fi fost in zona apaca, nu stiu) dar era un BMW pe jos mucit.

Vezi ca un papagal din public spunea in fata camerei ca aveai 60-70 km/h. Eu totusi sper ca nu aveai mai mult de 49,9Km/h prin zona aia.

 

Oricum iti iei dauna totala la cum arata motorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai, cat de bine ca esti ok. Am venit intr-un suflet la munca, imi povestise cineva ce s-a intamplat dar nu stia daca esti ok. Uff...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu, mi-am revenit in drum spre spital. d-aia intrebam. m-au lamurit altii. cica mai recuperez roata spate, cutia etc. mergeam drept (in principiu) si pejo la verde a vrut sa plece primu spre stg, eu veneam din sens opus. cica-s cam varza ambele. sunt umflat rau dar one piece, vreau sa-mi vad motoru mai incolo

 

 

 

Lasa te faci tu bine...... fierul se repara :crack: mai ales pe RCA-ul peugeotului :rusinica: Ce au zis domnii in uniforma? Ce au scris in PV?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ceva filmat azi dimineatza la stiri, nu stiu daca tu erai, era vorba de ceva pe bulevardul timisoara (poate o fi fost in zona apaca, nu stiu) dar era un BMW pe jos mucit.

Vezi ca un papagal din public spunea in fata camerei ca aveai 60-70 km/h. Eu totusi sper ca nu aveai mai mult de 49,9Km/h prin zona aia.

Oricum iti iei dauna totala la cum arata motorul!

 

Poa' sa spuna ce vor ei, si ca avea 400 la ora, s-au gasit toti dobitocii ca au radar instalat in bot ca sa aprecieze viteza. Iti dai seama ca nu ii baga nimeni in seama in afara de televiziuni care vor scoate orice urma de senzational dintr-un accident banal si stupid. "Avea viteza mare maica..." "Cam cat asa mamaie?" "Cel putin o suta maica, cel putin o suta..." Cum ea face comparatia cu viteza autobuzului intepenit in trafic, evident ca motociclistul mergea mega tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OnTopic

La cum arata motorul, mare bulan ai avut :rusinica:

 

Sanatate si rabdare cu asigurarile :crack:

 

 

OffTopic

Evitati Peugeoturile, sunt masinile mortii pe strazile tarii. Cei mai retardati soferi in ele ii gasiti. Nu-s deloc "anti-conservar" dar asta a depasit limitele cretinitatii.

 

Ce treaba are masina cu soferul ? Pot sa fiu sofer atomic pe tir si sofer model pe Dacie 1310 din 1900 toamna. N-are treaba sula cu prefectura.

 

P.S. Da, am si un Peugeot :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...