Sari la conținut

Motociclist "accidentat" De Politia Harlau


orestte
 Share

Postări Recomandate

http://www.realitatea.net/162106_MARTOR-OC...ina-in-el.html#

 

la finalul articolului gasiti si 4 inregistrari de la TV pentru cei ce nu au fost langa televizor.

Liviu Zamfirescu, comisar-Âşef IPJ IaÂşi:

"imi pare rau ca trebuie sa spun, prezumtia de nevinovatie functioneaza ( ;) ) dar pana in prezent este cercetat in vreo 6 dosare penale in decursul a 3 ani"...bla. bla

 

dar fiti atenti aici, pt. ce anume e cercetat:

"pentru diverse fapte...lovire, ultraj contra bunelor moravuri, cu motocicleta se distreaza cam des si populatia din orasul harlau este nemultumita si prin comportamentul sau induce sau conduce la ideea ca politia nu se implica"

deci, stiau cine este, ce motocicleta are, ca e inmatriculata, dar trebuiau sa se implice. adica sa il ia pe capota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

intrebare reporter: are antecedente?

raspuns oficial politia romana: 6 dosare PENALE pe rol, o condamnare in recurs - nimic finalizat

intrebare reporter: si cam ce-a facut?

raspuns oficial politia romana: lovire, ultraj contra bunelor maniere, se da cam des cu motocicleta si cetatenii din Harlau sunt nemultumiti.

 

Deci atentie, cei din provincie care va dati cam des cu motocicleta si faceti zgomot intr-o urbe linistita europeana, de acum incolo veti fi luati pe capota pentru ca asa va trebuie. Daca aveti noroc si supravietuiti (Politia Romana nu face cursuri de lovire de mobre cu Loganul) in cel mai bun caz veti fi incatusati, amenintati cu pistolul, imobilizati... Politia Romana are un cod de proceduri pe care orice agent il poate ignora in conditiile in care se uita noaptea la viteji ca Chuck Norris si Steven Seagal. Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci atentie, cei din provincie care va dati cam des cu motocicleta si faceti zgomot intr-o urbe linistita europeana, de acum incolo veti fi luati pe capota pentru ca asa va trebuie.

 

Nu, in schimb, veti fi luati pe capota daca mergeti cu 50km/h peste viteza maxima impusa de lege pe tronsonul de grum pe care rulati, daca refuzati sa opriti la semnalele politistilor in vederea sustragerii de la control si mai ales daca nu aveti numere de inmatriculare pe mobre ...atunci da, asteptati-va ca politia sa dispuna oprirea motocicletei si imobilizarea conducatorului moto.

 

Din nou, politia nu a intrat in mine cand m-a oprit ca n-aveam centura, sau ca vorbeam la telefon. Nu a intrat in nici un prieten de-al meu pentru ca a depasit viteza legala, pentru ca nu a aprins luminile in afara localitatilor etc, deci hai sa nu mai zicem ca una doua politia intra in tine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma, sunt tractorist.

 

tot tm, nu?

esti "Mentally challenged",nu?numai asa se explica!!!!

nu e ok ca tipul cu motorul nu s-a oprit dar nu am auzit de vreun caz in care o masina care a trecut pe rosu a fost scoasa de pe carosabil cu un TAB sau cu o raba,tu ai auzit?

esti "genial" tipule!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa citez pe cineva de mai sus,

idioata e ma-ta care a supt p..la cand te-a facut pe tine.

a scazut iq-ul in tm de sariti toti asa?

 

prietene daca imi face ala semn sa opresc motoreta, pai o opresc. altfel presupune instant ca am facut cea mare prostie posibila si legea ii da voie sa ma opreasca cu orice mijloc omologat. daca era masina trageau in cauciucuri.

 

mai terminati cu tampeniile astea cu tre' sa ne sprijinim intre noi. eu nu ma consider "frate" cu toti retardatii care fug de politie sau cu alde outlaw-wannabe astia de mai sus.

Pentru cele scrise mai sus iti urez un calduros mortii ma-tii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cele scrise mai sus iti urez un calduros mortii ma-tii!

 

asta-i parerea clubului? pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omfg si televiziunea afirma ceva de genul " Politia a depasit motociclistul apoi i`a facut blocaj" geez si impactul era cat se poate de frontal, pacat ca se intampla asa ceva ...sa se ajunga la discriminarile astea si nu inteleg de ce sunt vazuti cu asa ochi motociclistii...mai era si Comandantul Politiei din Bucuresti care saracu probabil a tras ceva pe nas aseara ca nu arata prea bine la tv, si tipul spunea ca politia a procedat corect intrand in bietul om, dar oare daca murea? ce se spunea? un alt motociclist a murit din cauza teribilismului sau dupa ce a intrat frontal cu o viteza super extra mega mare intr`un logan al politiei care circula regulamentar?...

Eu unul am mersi si cu 250 in oras ar trebui sa fiu impuscat omorat spanzurat sau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am mersi si cu 250 in oras ar trebui sa fiu impuscat omorat spanzurat sau ?

 

nu. tu o sa mori din propria prostie. NU MAI FA ASA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi in jurul pranzului aud la radio, citez din memorie: "Politistii au trebuit sa actioneze cu fermitate impotriva motociclistului, deoarece acestia sunt un pericol pentru ei si pentru ceilalti participanti la trafic"

Astea spuse din gura Purtatoarei de cuvant a IJP Iasi.

 

Cum dracu este posibil ca niste MILITIENI sa acrosesze un mototciclist sa il bage in bordura sau sant si sa sara cu genunchiul in pieptul lui.

Nu tin parte motociclistului, poate era un idiot, dar asa ceva este INADMISIBIL.

Puteti fi oricare dintre voi intr-un precedent ce se poate creea.

Editat de leonard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E parerea mea personala.

n-ar fi rau atunci ori sa folosesti userul personal ori sa te semnezi. se poate face o confuzie cind scrii de pe un astfel de user.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu. tu o sa mori din propria prostie. NU MAI FA ASA.

 

 

Am inteles ce ai spus si o iau ca pe un sfat si totodata iti multumesc, si poate ca nu prostia mea o sa fie cea care ma va omori asa cum spui tu , uite un mic exemplu , acum 2 zile in Caras Severin , o cunostiinta mergea regulamentar cu un Gixer cu prietena in spate> Un idiot beat , fara carnet si cu un Logan s`a gandit ca masina e mai tare decat motorul si uite asa a reusit sa`i nenoroceasca (dupa un puternic impact) atat pe pilotul motorului cat si pe prietena lui, care 90% nu va mai reusi sa mearga pe propriile picioare...

Anyway mersi inca odata pentru sfat :bow: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AI DE PLM!!!!!!!!!!!

NUMA IN ROMANIA Firar masa de politisti prosti si alesi pe spranceana..

;)(

 

 

Misto comentariul cameramanului - parea ca stie ce zice si ca e la curent cu cateva legi si amendamente.

Cred ca o sa ma pun si eu pe invatat cateva legi, ca daca le fluturi cateva raspunsuri de-astea o sa taca din gura..

Politia rurala..auzi..ai de capu meu :bow:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate asa ceva :bow: ;) ... MU';'IE politia romana "Siguranta si incredere" cum plm sa ai incredere in handicapati d-astia :bow: :bow: :bow: ... :bow: politia romana :bow:

Am trimis mai devreme mail-uri la principalele televiziuni din rom.

INSANATOSIRE GRABNICA MOTOCICLISTULUI !!!

Asfalt uscat tuturor! :bow:

Editat de Alex23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

oare chiar se va intampla ceva cu acei politisti? Ceva puscarie pentru vatamare corporala si punerea vetii in pericol? Sa-i ia dra#u pe toti de nenorociti... eu ma duc marti pentru prima data la scoala moto si ma ingrozesc ce citesc si aud... inca ma intreb daca se merita (pericolul, stresul, injuraturile, scandalurile)... help pls ca cedez! ;) :bow: :bow:

 

Ce solutii avem, chiar suntem neputinciosi? :bow: Nu avem si noi metode de a reactiona? De ce noi suntem mereu civilizati si by the book, desi luptam impotriva marlaniei si nesimtirii, care nici nu stie ce e aia lege.. cu parere de rau, dar cred ca singura sansa e sa lupti cu aceeasi moneda. Sincer, alta solutie nu vad pentru camionagii, maximetristi, politai si soferi rau intentionati. Ce sa fac, sa merg cu pistolu, spay-ul la mine :bow:?

 

HEEEEELLLP!!! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, in schimb, veti fi luati pe capota daca mergeti cu 50km/h peste viteza maxima impusa de lege pe tronsonul de grum pe care rulati, daca refuzati sa opriti la semnalele politistilor in vederea sustragerii de la control si mai ales daca nu aveti numere de inmatriculare pe mobre ...atunci da, asteptati-va ca politia sa dispuna oprirea motocicletei si imobilizarea conducatorului moto.

 

Ce mor pe terminatii astia ca voi care sunt gabori si cred ca si in viata de zi cu zi sunt zmei si pot face orice...

"se da cam des cu motocicleta si cetatenii din Harlau sunt nemultumiti."

 

Ce-ar fi sa mearga 100-200-2000 motociclisti acolo si sa se dea? Au atatea Loganuri sa intre in toti? ;)

 

Din pacate, motociclistul a comis-o destul de urat! Si nu ma refer la faptul ca e un Rebel cum multi dintre forumisti doar viseaza sa fie, ci la faptul ca a dat o declaratie de toata jena in care spunea ca nimeni nu i-a facut semn sa opreasca... Poate ca e adevarat, pate ca nu, dar modul in care a spus-o ii va scadea cu mult din credibilitate. Si opinia publica nu e justitie sa tina cont de probe si alte cele, ci o masa de telenovelisti care nu gandesc prea mult si pun botul imediat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate asa ceva :bow: ;) ... MU';'IE politia romana "Siguranta si incredere" cum plm sa ai incredere in handicapati d-astia :bow: :bow: :bow: ... :bow: politia romana :bow:

Am trimis mai devreme mail-uri la principalele televiziuni din rom.

INSANATOSIRE GRABNICA MOTOCICLISTULUI !!!

Asfalt uscat tuturor! :bow:

 

Felicitari de actiune, sper sa aiba si rezultate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Decit sa sara in sus, comunitatea din Timisoara ar putea sa faca si ea un comunicat prin care sa-si exprime parerea despre accident; la fel si cumunitatea motociclistilor din Sibiu (eu doar pe astea le stiu si am urmarit o vreme topicele lor de lansare). Deasemeni, cred ca un ajutor imens ar putea fi dat de cei ce cunosc oameni prin televiziuni si alte canele media ce ar putea difuza/comenta subiectul.

 

http://www.realitatea.net/162106_MARTOR-OC...ina-in-el-.html reportaj RealitateaTV

Dupa ce vom avea o discutie cu membrii asociatiei noastre vom face un comunicat de presa in care ne vom exprima parerea despre acest incident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) :bow: "se da cam des cu motocicleta si cetatenii din Harlau sunt nemultumiti."ffff tare ce spune militianul din iasi . am zis eu ca motoristul ca fi gasit cel vinovat ca militianul de la volan va fi scos basma curata . "are 6 dosare" daca toate au f instrumentate de militia din hiralu nu ma mira , sunt ceva polite

de platit intre motorist si un militian care a ajuns militian ca tacsu o fi dat un porc o vaca la vreun

sef din politie si acum se d mare si rotund in uniforma statului

ultraj poate fi si cind militianul fiind in afara serviciului si vrea sa se dea mare in fata pasaretului din hirlau se ia de motociclist si asta ii zice ceva de dulce , infractiune contra bunelor moravuri poate fi catalogata oare ca se cam da des cu motocicleta ??nimic nu ma mira . si al naibii campion nedescoperit din

hirlau se da el intr-u curba strinsa cu 116 km /h .cine a zis ca militianul e tot militian nu a gresit cu mult .

 

CLAR MOTORISTUL VA FI CEL CONSIDERAT VINOVAT SI "ANCHETA INTERNA" VA FI UN MARE C..T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviu Zamfirescu, comisar-Âşef IPJ IaÂşi:

"imi pare rau ca trebuie sa spun, prezumtia de nevinovatie functioneaza ( :bow: ) dar pana in prezent este cercetat in vreo 6 dosare penale in decursul a 3 ani"...bla. bla

 

dar fiti atenti aici, pt. ce anume e cercetat:

"pentru diverse fapte...lovire, ultraj contra bunelor moravuri, cu motocicleta se distreaza cam des si populatia din orasul harlau este nemultumita si prin comportamentul sau induce sau conduce la ideea ca politia nu se implica"

deci, stiau cine este, ce motocicleta are, ca e inmatriculata, dar trebuiau sa se implice. adica sa il ia pe capota.

re-post : "cum putea politia sa il urmareasca ptr astaaa??? :bow: ...daca avea numar da...dar ce au comunicat politistii?...daca e baiat cu gsx-r 1000 si cu costum de piele rosu...gata el e...il ardem...e imposibil.

Imi mentin parerea de la inceputul threadului...nu se poate aresta cineva in halul acesta..i"

 

 

si chiar sunt curios ce vor spune oficial...il cunosteam pe baiat si a trebuit oprit?...pai doamne fereste sa fie vreunul urmarit cu vreun motor ca al meu si sa fiu luat in bot si sa aud pe urma scuze...credeam ca esti cel cu vreo 10 dosare penale...ca ai motor ca al lui :bow: :bow: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Decit sa sara in sus, comunitatea din Timisoara ar putea sa faca si ea un comunicat prin care sa-si exprime parerea despre accident; la fel si cumunitatea motociclistilor din Sibiu (eu doar pe astea le stiu si am urmarit o vreme topicele lor de lansare).

Care-i problema ta cu comunitatea moto din Timisoara sau cu cea din Sibiu?Eu am "sarit in sus" nu comunitatea moto din Timisoara.De ce te legi de un intreg oras?

Banuiesc ca esti membru AMR.Voi ati dat vreun comunicat sau doar va legati,tu si cu purtatorul vostru de cuvant,de cei care reclama abuzurile Politiei?

 

--- Mesaj completat în 23 Mar 2008 15:56 -------------

Oricum maine te voi intreba ce ai facut tu in acest caz.

Mai vorbim maine.

Si eu te voi intreba maine ce ai facut.Chiar nu vreau sa am prejudecati.Sper ca veti face ceea ce trebuie sa faceti.

Pana maine,respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviu Zamfirescu, comisar-Âşef IPJ IaÂşi:

"imi pare rau ca trebuie sa spun, prezumtia de nevinovatie functioneaza ( :bow: ) dar pana in prezent este cercetat in vreo 6 dosare penale in decursul a 3 ani"...bla. bla

 

dar fiti atenti aici, pt. ce anume e cercetat:

"pentru diverse fapte...lovire, ultraj contra bunelor moravuri, cu motocicleta se distreaza cam des si populatia din orasul harlau este nemultumita si prin comportamentul sau induce sau conduce la ideea ca politia nu se implica"

deci, stiau cine este, ce motocicleta are, ca e inmatriculata, dar trebuiau sa se implice. adica sa il ia pe capota.

Cum fac baietii de bani gata liniute si curse cu masinile prin oras, cum se retrage garda si da amenzi la biciclisti. Cum iese unul cu motorul, cum toata tzaranimea e oripilata. De ce (cuvant urat) mea n-au facut o ceata de-aia gen Ku Klux Klan sa-l linseze intr-o noapte daca tot ii deranja asa tare si aveau si Pulitia de partea lor ;) ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care-i problema ta cu comunitatea moto din Timisoara sau cu cea din Sibiu?Eu am "sarit in sus" nu comunitatea moto din Timisoara.De ce te legi de un intreg oras?

Banuiesc ca esti membru AMR.Voi ati dat vreun comunicat sau doar va legati,tu si cu purtatorul vostru de cuvant,de cei care reclama abuzurile Politiei?

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Mar 2008 15:56 -------------</small><br/>

Si eu te voi intreba maine ce ai facut.Chiar nu vreau sa am prejudecati.Sper ca veti face ceea ce trebuie sa faceti.

Pana maine,respect.

 

 

Dragi colegi de forum, nu cred ca are vre'un rost sa va certati! Fiecare face ceea ce crede de cuviinta!

 

Asfalt uscat tuturor! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...