Sari la conținut

Accident Branesti - 23.03.2008


Vizitator Biggy_Cbr125
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Biggy_Cbr125

Accident soldat cu moartea a unui biker de doar 19 ani poreclit de prieteni Manole,"bolidul"lui find Suzuki post-32290-1206281440_thumb.jpg;) :bow:

In Branesti,langa Bucuresti in urma cu 2 ore,intr-o curba ia dat gaz si nu a vazut ca e coada mare de masini si a pus frana si a dat intr-o bordura a zburat vro 5 metri si a cazut s-a spart casca si a ramas lat langa motor :bow:

ps: avea si costum :bow:( :bow:

astept mai multe inf.

R.I.P :bow: :bow:

ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Accident soldat cu moartea a unui biker de doar 19 ani poreclit de prieteni Manole,"bolidul"lui find Suzuki post-32290-1206281440_thumb.jpg;) :bow:

In Branesti,langa Bucuresti in urma cu 2 ore,intr-o curba ia dat gaz si nu a vazut ca e coada mare de masini si a pus frana si a dat intr-o bordura a zburat vro 5 metri si a cazut s-a spart casca si a ramas lat langa motor :bow:

ps: avea si costum :bow:( :bow:

astept mai multe inf.

R.I.P :bow: :bow:

ride safe

 

Am trecut in grup pe-acolo la dus spre Branesti si era politie, jaloane, etc, abia la intoarcere din pacare am vazut mobra distrusa pe-o platforma si mi-am dat seama ca a fot implicat si un motociclist. R.I.P. :bow: :bow: Condoleante familiei si prietenilor. Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :bow:

si pana la urma se pare ca ar trebui ca politia sa tina cont de limitarea la 37 de cai, sau cat erau... poate nu se mai intampla asta... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor!cum se poate asa ceva?tot tineretul care incepe pe un bike are unu de viteza si nu de capacitate mica,ci de la 600 in sus?de ce nu inteleg ca e varsta teribilismului?nu stiu oare ca pot pierde viata si sa bage in mormant pe cei dragi?am trecut prin asa ceva si nu ma mai gandeam decat la viata mea si a celui din jur,intrucat am avut sansa sa am moto de la varsta frageda.dar 600 din prima?inconstienta.cu multe condoleante,dar mie omul care moare cu moto,ca si in cazul celui care o mierleste cu conserva(bmw etc)e ori vreun camicaze,ori un dobitoc ce nu are habar cat de importanta e viata!poate am sarit calul,dar poate mai sant si incepatori care au peste 600 si nu au limitare la mana sau la creier.sper sa inteleaga ca sa ne vedem sanatosi si nu la groapa! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saracul de el...l'am vazut in Branesti cu cateva minute cred inainte de tragedie avea echipament...gonea spre centura apoi l'am vazut din nou gonind in sens invers...avea viteza si mergea cu motorul turat...inevitabilul s'a produs in cele din urma!Din pacate nimeni nu mai poate face nimic pentru el acum...pe mine m'a cutremurat, astazi am vazut un om in viata cat se poate de activ si vioi, iar seara...e mort. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Biggy_Cbr125

are cineva poze cu cel implicat? sper sa nu-l cunosc :bow:

 

Am eu,dar numai la rezolutia asta :bow:

R.I.P inca odata :bow: ;) :bow:

post-32290-1206304448.jpg

Asta e cand era mai tanar post-32290-1206304512_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Branesti,si il cunosteam pe Manole!Avea aproape 22 de ani,carnetul il avea doar de cateva luni,dar nu era incepator intr-ale motociclismului,era pasionat de cand il stiu,si a mers destul pe mult pe motociclete,deci avea ceva experienta!Motocicleta era o Suzuki GSX-R 750 din 2001, nu de 600 cum s-a spus mai devreme, cumparata de el vara trecuta....isi realizase un vis, pacat ca acest vis a fost atat de scurt iar in final a ajuns sa se transforme intr-un cosmar!A fost un baiat bun!

Condoleante familiei!

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :bow:

si pana la urma se pare ca ar trebui ca politia sa tina cont de limitarea la 37 de cai, sau cat erau... poate nu se mai intampla asta... ;)

 

Asa e prietene, Politia e de vina pentru ce s-a intamplat.

Noi putem sa mergem si fara casca, poate si fara permis de conducere, facem si niste acrobatii pe motor si pe urma dam vina pe Politie daca se intampla ceva.

 

NU are nicio legatura cu Politia faptul ca a dat gaz cat a putut in curba. Nici faptul ca primul motor avea 600 cmc si era un motor sport. Hai sa mergem toti numai cu viteza maxima, ca vorba aia, aratam lumii ce tari suntem noi, mai ales la 19 ani. NU ar trebui sa ne mire ca mor atatia. Poate incepatorii invata ceva din asta. Poate isi amintesc si de cei care au murit anul trecut, majoritatea tineri si fara experienta. Dumnezeu sa il ierte pe baiatul asta si sa il odihneasca in pace. Si sper ca altii, in special cei de varsta apropiata lui, sa invete ceva din asta. Mai usor cu viteza... Mai temperati-va! Daca la voi nu va ganditi, ganditi-va ca poate ii afectati pe altii. Dumnezeu stie ce o fi in sufletul celor din familia baiatului care tocmai a murit. Dumnezeu sa il ierte si sa ii ajute familia sa treaca peste peste nenorocirea asta. E tragic. Pacat... Pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Biggy_Cbr125

Eu sunt din Branesti,si il cunosteam pe Manole!Avea aproape 22 de ani,carnetul il avea doar de cateva luni,dar nu era incepator intr-ale motociclismului,era pasionat de cand il stiu,si a mers destul pe mult pe motociclete,deci avea ceva experienta!Motocicleta era o Suzuki GSX-R 750 din 2001, nu de 600 cum s-a spus mai devreme, cumparata de el vara trecuta....isi realizase un vis, pacat ca acest vis a fost atat de scurt iar in final a ajuns sa se transforme intr-un cosmar!A fost un baiat bun!

Condoleante familiei!

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Din pacate am primit alte informatii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Biggy_Cbr125

am sunat acum pe nr lui ca mie tot nu imi venea sa cred si a raspuns mama lui si am intrebat de el ..mi sa spus ca este mort :bow:((((((( ;) :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: R.I.P :bow: :bow: :bow:

 

Transmite Sincere Condoleante din partea tuturor motocilistilor(cel putin din partea mea)

:bow:( :bow: :moto:

este pacat....o viata de copil a plecat dintre noi :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut pe langa locul accidentului la cateva minute dupa ce s-a petrecut...motorului ii lipsea roata fata, carena fata si furca erau facute praf, la aproximativ 8 metrii in spate o borna kilometrica de beton era rupta si aproape smulsa din pamant, iar langa motor fragmente de casca si o balta mare de sange!!!Se pare ca ambulanta a fost foarte aproape de locul accidentului...se duceau spre alt caz cand l-au vazut pe el!Din pacate s-a stins in drum spre spital din cauza hemoragiei!Din ce am inteles eu se pare ca avea viteza, a pierdut controlul in curba, a intrat in sant dupa care a lovit borna de beton,dar nu e 100% sigur!

Groaznic....nici acum nu-mi vine sa cred! ;)

R.I.P.

Editat de Torvic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P ;) :bow: :bow:

Azi in juru orelor 17,18 ma duceam catre branesti si pe drum vad o salvare pe contrasens, mai tarziu pe la cernica unde e benzinaria aia pe dreapta ,o motocicleta verde parca, era facuta zdrente toata fata si mai erau cativa motociclisti.

E pacat daca a inceput sezonul asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Biggy_Cbr125

;) :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: doamne cand ma gandesc ce a suferit :bow: pacat doamne feri

aveti grija toti forumisti/motociclistilor sa nu cadeti in patima vitezei :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...