Sari la conținut

Zona Vitan - Mall


Postări Recomandate

hardKnot, SV-urile cica nu se fura ca's prea urate :rolleyes: Eu il tin pe aleea din fata blocului, si pana acum nu am avut probleme.

 

Partea proasta e ca azi am constatat ca guma de pe fata a cam suferit de frig. Are niste crapaturi de toata frumusetea... Aveti idee de o vulcanizare/service prin zona unde sa o pot schimba fara sa imi faca janta muci ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hardKnot, SV-urile cica nu se fura ca's prea urate :( Eu il tin pe aleea din fata blocului, si pana acum nu am avut probleme.

 

Partea proasta e ca azi am constatat ca guma de pe fata a cam suferit de frig. Are niste crapaturi de toata frumusetea... Aveti idee de o vulcanizare/service prin zona unde sa o pot schimba fara sa imi faca janta muci ?

 

In spatele cladiri casei de pensii langa parculet daca il sti, e un service/vulcanizare :rolleyes: poate te pot ajuta ei, sunt foarte de treaba

Parca la Timpuri Noi era un service, acu nu mai stiu exact imi dau cu presupusu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In spatele cladiri casei de pensii langa parculet daca il sti, e un service/vulcanizare :rolleyes: poate te pot ajuta ei, sunt foarte de treaba

Parca la Timpuri Noi era un service, acu nu mai stiu exact imi dau cu presupusu

Pe strada care da la Mall e un loc unde se spala masinile si se pare ca e si vulcanizare. De asemenea pe Nerva Tranian nu departe de pod dupa magazinul ala de paine e alt loc unde se spala masini si e si vulcanizare.

Oricum daca mai ai aer in roti eu zic sa te duci la o pravalie unde chipurile se pricep la moto, de genul Autozone (mai ieftin) sau Shama Motors (mai scump). Oricum e esential sa dai telefon inainte sa vezi daca au om de moto ca poate e in tura cealalta sau in concediu... Eu am fost odata la Autozone langa Piata Matache (acum desfiintat, era vis-a-vis de MacDonalds) cand am avut pana pe spate si a fost de vis ca ala stia motocicletele pe de rost si mi-a spus sa nu dau bani pe centrat pentru ce nu merita centrat ca pret (roata de spate de chopper/cruiser) desi el mi-a centrat foarte atent roata din fata cand mi-am schimbat anvelopa, si pe de alta parte am avut un cosmar la Autozone pe Barbu Vacarescu unde aia nu stiau cum se da roata spate jos si a trebuit sa le explic eu plus ca sau cacao pe ei sa o centreze cam o ora (am stat acolo fara exagerare 1 ora si 45 de minute si s-au invartiti in jurul motocicletei sau a rotii intre 1 si 4 insi dar nici unul nu se pricepea cu adevarat)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam baieti de informatii.

Cred ca pana la urma o sa dau eu roata jos ca sa nu ii bag in belea pe cei de la vulcanizare, o pun in portbagaj si ma duc cu ea :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Tocmai m-am mutat in zona asta, si constat cu stupoare ca NU AM UNDE SA TIN MOTO. am dat o tura in jurul blocului si n'am vazut nici macar UN garaj. Voi unde va tineti motoarele??? in fata blocului mi'e foaaaarte frica sa il tin, pt ca sunt o gramada de tuciurii care ma roaga cu telefoane si parfumuri de cand m'am mutat(2-3 zile si deja sunt asaltat).

 

Se pare ca noua locatie imi va aduce cheltuieli substantiale in materie de antifurturi/alarme/cacao.

 

Imi vine sa'mi bag picioru' :rolleyes:

 

da, chiar, unde stai?

si eu sunt noua in zona si cu emotii in ceea ce priveste parcatul....

eu o tin in spatele blocului, de-abia am adus-o de la iernat, si cu husa si un cablu sanatos (pt care cre'ca tre sa dau o bere cuiva.... :( )

dar nu stiu cat de safe e asa. In dr taberei unde stateam inainte, tot pe principiul husa + lant, nu am avut absolut nici o problema.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Tocmai m-am mutat in zona asta, si constat cu stupoare ca NU AM UNDE SA TIN MOTO. am dat o tura in jurul blocului si n'am vazut nici macar UN garaj. Voi unde va tineti motoarele??? in fata blocului mi'e foaaaarte frica sa il tin, pt ca sunt o gramada de tuciurii care ma roaga cu telefoane si parfumuri de cand m'am mutat(2-3 zile si deja sunt asaltat).

 

Se pare ca noua locatie imi va aduce cheltuieli substantiale in materie de antifurturi/alarme/cacao.

 

Imi vine sa'mi bag picioru' :rolleyes:

 

 

Vecine ia zi-ne si noua unde anume te-ai mutat? pe ce strada? ca si eu caut un loc sa tin moto aproape de casa asa daca suntem mai multi poate negociem cu vreun propietar de garaj si il inchiriem mai multi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati sa deschis parcarea etajata in racari sau calusarilor, pretul ar fi undeva la 200 ron/LUNA pe un loc, nu am ajuns sa intreb, NU FAC RECLAMA NU AM TANGENTE CU EI..DOAR INFORMEZ. poate daca se merge si se discuta se mai negociaza.

 

Sper sa mai ajung si eu la intalniri, am fost destul de ocupat.

 

 

Numai bine

post-11807-1267610221_thumb.jpg

post-11807-1267610361_thumb.jpg

Editat de Macho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@macho: tu, mie mi se pare mult al naibii 200 ron/ luna.... :(

@B 61: daca tie iti ies rugaciunile sa nu ploua in weekend... esti prea tare. Eu am auzit niste previziuni meteo asa de sumbre, de-ti vine sa te bagi cu moto cu tot sub plapuma!!!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@macho: tu, mie mi se pare mult al naibii 200 ron/ luna.... :(

@B 61: daca tie iti ies rugaciunile sa nu ploua in weekend... esti prea tare. Eu am auzit niste previziuni meteo asa de sumbre, de-ti vine sa te bagi cu moto cu tot sub plapuma!!!! :rolleyes:

 

 

Este enorm de mult si pentru o masina ...dar cum am spus asa am auzit..e posibil sa fie persoane care dau...e adevarat ca in parcare daca sunt 2 masini sub 15000 euro e bine, in rest de la 20-25 mii in sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este enorm de mult si pentru o masina ...dar cum am spus asa am auzit..e posibil sa fie persoane care dau...e adevarat ca in parcare daca sunt 2 masini sub 15000 euro e bine, in rest de la 20-25 mii in sus

 

presupun ca pe un loc putem parca 2 motorasnitze, iar daca as sti ca e bine pazita si ca dorm bine noaptea, n'as sta prea mult sa plang dupa 100 de lei.

 

mai multe detalii, Macho...anyone? :rolleyes:

 

L.E. chiar m'ai facut curios, @Macho, mi-e frica sa aduc moto in bucuresti si imi ard talpile rau de tot. Mai pe seara sigur dau o tura pe acolo sa vad si eu ce si cum.

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu informati maine, parcare este imbracata in sticla"verde si transparenta" si se vede si de afara are 3 paznici dar mai mutle informati maine

Editat de Macho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, am fost atat de hipnotizat de pozele atasate de catre @Macho, ca n-am mai vazut niciun post

Deci si prin urmare:

 

@hardknot

Bun venit in zona, pe unde mai exact locuiesti?

Sunt in zona destule garaje unde poti gasi un loc pentru mobra, hai sa ne vedem la :rolleyes: si vorbim acolo.

 

Open Ride !!!

Bine v-am gasit, ma bucur ca suntem ceva mai multi motociclisti in zona decat eram in vechea locatie.. dar regret enorm CURTEA casei din care am plecat..

Ne vedem, dar deocamdata nu am adus motorul in Bucale.

 

hardKnot, SV-urile cica nu se fura ca's prea urate. Eu il tin pe aleea din fata blocului, si pana acum nu am avut probleme.

Ma, sincer eu daca as fi hotz SV as fura :P

 

da, chiar, unde stai?

si eu sunt noua in zona si cu emotii in ceea ce priveste parcatul....

eu o tin in spatele blocului, de-abia am adus-o de la iernat, si cu husa si un cablu sanatos (pt care cre'ca tre sa dau o bere cuiva.... )

dar nu stiu cat de safe e asa. In dr taberei unde stateam inainte, tot pe principiul husa + lant, nu am avut absolut nici o problema.....

stau aproape de parcarea etajata, pe calea vitan in apropiere de biserica. Nu stiu exact sa va explic, dar vad terenul de rugby de pe balcon. :P

 

 

Vecine ia zi-ne si noua unde anume te-ai mutat? pe ce strada? ca si eu caut un loc sa tin moto aproape de casa asa daca suntem mai multi poate negociem cu vreun propietar de garaj si il inchiriem mai multi .

da, e o idee, problema e ca eu n-am vazut garaje.. iar la casele de prin zona banuiesc ca deranjam cu zgomotul deci n-as prea lua in considerare... deocamdata suna cel mai bine parcarea aia etajata.. doar ca ramane de vazut cat de "safe" e. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun Venit noilor mutati in zona !

Ideea de garaj este binevenita insa, in legatura cu zgomotul nu sunt deacord.

Si daca-l duci la garaj si daca-l aduci in fata blocului tot o sa sa gaseasca un vecin "binevoitor" sa te injure ca il deranjezi. Asa siiiii......asta este suntem deja obisnuiti.

In privinta sigurantei cel mai bun mod si economic : lant, husa, zona luminata eventual alarma si de preferat sa fie parcat intre masini care blocheaza accesul altor masini dar sa permita sa te strecori pentru parcare. Doar o parere care sper sa ajute........

 

Ride Safe !!!!

 

P.S. - nu uitati de luni la ora 20:00 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe un loc de masina incap 3 motociclete... 2 in spate si una mai in fata pe centru :crack:

 

Care ziceai ca stai aproape de stadionul de rugby? Eu stau in blocurile alea de 4 etaje de prin spate la Calea Vitan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati, la parcarea de la Racari + Calarasilor se percepe o taxa de 197 RON/loc de masina. Pentru moto e 100 RON. Se pot parca si 2 moto pe un loc de masina si se ajunge tot la 100 RON/moto. M-am interesat acum 2-3 saptamani. Program non-stop; se va implementa si acces pe baza de cartela.

 

Desigur, preturile sunt per luna.

Editat de OvidiuCN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe un loc de masina incap 3 motociclete... 2 in spate si una mai in fata pe centru :laugh:

 

Care ziceai ca stai aproape de stadionul de rugby? Eu stau in blocurile alea de 4 etaje de prin spate la Calea Vitan.

 

Eu, stau intr-un bloc cu 8 etaje de la strada, in apropiere de biserica(putin mai spre mall fata de stadion).

 

 

NEWS! am fost aseara la parcarea etajata indicata de @Macho si am vorbit cu paznicii de acolo. Mi se pare foarte ok, luminata, spuneau ca e deschisa de la 1 Feb anul asta. Accesul se face pe baza de cartela(sunt 2 bariere), sunt 2 paznici in permanenta la intrare iar parcarea pentru moto e 100 de lei pe luna. Ma gandesc ca daca mergem mai multi poate negociem cu cei de acolo sa ne combinam 3 sau chiar 4 pe un loc, eventual sa luam 2 locuri unul langa altul sa putem baga mai multe.

Am intalnit un baiat cu un F650 in parcare, iar pe locul respectiv mai incapeau 3 motoare fara inghesuiala. Ideea e ca trebuie sa fie in margine, altfel nu se pot parca "de-a latul".. plus ca trebuie sa fie de acord baietii de la administrare.

 

Ideea e ca mi-am luat o piatra imensa de pe suflet, iar parcarea o sa coste maxim 100 de lei(in caz ca nu ne lasa mai multi de 2 pe un loc).

Din cate am vazut eu, nu prea erau tevi sau alte chestii de care sa legi moto, deci asta cam pica. Oricum m-as simti mult mai bine cu ea in parcarea respectiva nelegata, decat cu 3 lanturi la scara blocului.

 

 

Eu zic sa ne strangem mai multi si sa mergem in grup sa negociem cu omul care face contractele.. poate reusim sa bagam 5-6 moto pe 2 locuri daca ne strangem. Astept feedback! (eu sunt pentru, fiind foarte aproape de blocul in care stau).

 

 

Sper ca informatiile va sunt de folos :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate, deci voi ma speriati de n-o sa mai dorm noaptea... n-am nici alarma, iar cu parcarea nu stiu ce sa zic.... :crack:

 

Relax!!! Nu e panica. Motorul unui prieten si vecin cu mine a stat toata iarna in fata blocului fara baterie pe el, cu husa si legat si nu a patit nimic. La rond la Baba-Novac sta un CB, parca, ne legat fara husa fara nimic pe el. E acolo de anul trecut din primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca i se pune unuia pata pe motorul tau ti-l ia si din parcare,mai ales ca acolo sunt feriti de ochii lumii iar paznicii aia dorm intr-o noapte cat dorm eu intr-o saptamana garantat.Cea mai buna varianta ar fi alarma cu gps dar e cam scumpa.In concluzie un lant cred ca e solutia care iti permite sa dormi un pic mai linistit si nici nu-ti desfinteaza bugetul.Eu sincer am tinut motorul in fata blocului tot anul trecu fara lant si fara husa si nu s-a intamplat nimic.Acum ma plimb cu lantu in rucsac dar mi-e lene sa-l pun :crack:

Mesaj completat

Mai bine ne punem mobrele la punct sa facem si noi Grecia aia de 1 Mai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...