Sari la conținut

Zona Vitan - Mall


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare,

Imi poate spune si mie cineva cum se scoate bateria la un F3 si ce scule imi sunt necesare? Merci.

Salut,

In primul rand iti trebuie cheia de la motoreta(nu iti raspund la misto), bateria se afla pozitionata sub saua mobrei.

O surubelnita tip "cruce" si o cheie tubulara tip T de 10 ar fi suficient pentru aceasta operatiune. Se mai poate sa ai nevoie de o un T de 12 sau 13 in functie de cum este fixata bateria in locasul ei. Inteleg ca o bagi la iernat ? Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In primul rand iti trebuie cheia de la motoreta(nu iti raspund la misto), bateria se afla pozitionata sub saua mobrei.

O surubelnita tip "cruce" si o cheie tubulara tip T de 10 ar fi suficient pentru aceasta operatiune. Se mai poate sa ai nevoie de o un T de 12 sau 13 in functie de cum este fixata bateria in locasul ei. Inteleg ca o bagi la iernat ? Spor la treaba!

 

Merci de info. Da, am bagat-o la adapost de ceva timp pentru ca nu prea am mai avut timp sa ies cu ea, iar weekend-ul asta vreu sa ii scot bateria, sa o spal putin, husa pe ea si mai vb la primavara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara,

 

Cum sunt nou pe forum, mai întâi să-mi fac introducerea. Cătălin mă cheamă, am carnetul de un an și un pic, conduc un xt 600 (pe numele lui, Ion) tot cam de atâta și locuiesc în zona Timpuri Noi. M-am familiarizat un pic cu forumul și sper că am picat unde trebuie cu postul acesta.

 

Mă întrebam dacă știe cineva un garaj/loc în garaj unde să-mi depozitez peste iarnă mobra ? Iarna trecută am băgat-o într-o scară de bloc, dar acum nu mai am șansa aceea. M-ar interesa să fie pe aproape și dacă e, să am loc să mai fac niște reparații pe la ea.

 

Cam atât. Mersi mult anticipat de ajutor și mă bucur să mă introduc și eu pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bine ai venit.

 

Mai uita-te pe aici ca s-au mai deschis topicuri pe aceasta tema, sunt diverse firme sau poate si particulari care contra unei sume de bani iti adapostesc motorul peste iarna, in garaje incalzite, cu acces la ele 24 din 24, cu posibilitatea de a mai mesteri la ele, chiar unii iti si pun bateria la incarcat la ceva timp etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Imi pare foarte rau ca este prea putina activitate la noi in zona, sau cel putin nu o vad/gasesc eu, daca aveti vreun grup pe fb puteti sa-mi spuneti si mie. Chiar voiam niste parere.

Sunt in tratative cu 2 tipi care vand CBR 600 RR, unul din 2004, altul din 2006.

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=591677&selpic=1&zoom=1#foto

 

am vorbit mult pe wtp cu baiatul asta si din cate cred eu e o mobra bunicica si intretinuta.. vrea 3050 de euro (sa zicem 3000).. stiu ca arata cam urat colantata asa, dar asta sa fie problema :))

 

http://olx.ro/oferta/honda-cbr-600rr-2006-super-sport-originala-necazuta-nevopsita-ID2Ps7Z.html#96756dfe23

 

al doilea tip a zis ca mi-o lasa la 3200, dar are cauciucurile varza din cat am discutat cu el pe mail, deci sper sa il fac sa mai lase un pic.

 

Pareri? Ajutor careva?


» Post actualizat in 05 Feb 2015 11:19

Mda.. forumul e mort. As fi vrut sambata sa vina cineva cu mine pana in Ploiesti (pe cheltuiala mea evident) sa vad o mobra pe care vreau sa o cumpar... Dar vad ca nu a supravietuit nimeni iernii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@marian90.....toti traiesc, care pe unde apuca, nu a crapat niciun coleg din zona, s-au mai raspandit putin si au alte responsabilitati.

In ceea ce priveste "vitezanele", nu mai sunt experti care sa poata oferi o parere pertinenta sau sa indrume pe cineva spre achizitie. Te sfatuiesc sa incerci sa iei legatura cu userul "burebistaaa" ........ te ajuta el cu "plasticele" ;)

 

Ride Safe !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit ieri sa o aduc acasa. Honda 600RR 2006, cine mai sta prinz zona bd. Mircea Voda - Pod Marasesti - Scoala 81 - Mall Vitan - Timpuri Noi, sa dea un semn O sa postez si niste poze cand am timp sa-i fac.

 

Eu stau in apropiere pe la pta Budapesta :D

Sa o stapanesti sanatos, mi se pare cel mai smecher model de 600rr asta din 2006.. furca usd si toate cele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos.

Am fost atat de entuziasmat zilele trecute ca nici poze nu i-am facut, apoi am prins o raceala "superba" cu febra "misto" de cateva zile.. Ieri am dat o tura mica prin cartier sa o incalzesc, am dat cu niste apa pe ea si cu o carpa, apoi am acoperit-o cu husa pe care i-am luat-o. Daca isi revine vremea zilele astea, poate termin si cu actele si asigurarea. Am sa-i fac niste poze cand reapare soarele.

 

Lasati-mi pe privat (daca doreste careva) "feisbucile" dvs. ca sa ne comunicam mai usor, eventual sa ma pot vedea si eu cu cativa dintre voi, sa mai invat cate ceva. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...