Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne sunam, suntem fierbinti!

Las Fierbinti! Timisoara cu shaworma,te baji moshu?

 

la 15:00 in fata la teatru... ma intalnesc cu ovi(picasso) si ne decidem daca luam vantul asta in piept sau nu... care mai vrea,acolo ne gaseste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun si fara vant :moto: Eu nu ma inghesui de data asta :nono: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun si fara vant :moto: Eu nu ma inghesui de data asta :nono: :rolleyes:

Cred ca nici noi nu ne mai inghesuim. Vremea asta ne da de gandit. Raman acasa si in cel mai rau caz ma pun pe ceva game simulator moto:)

 

Pe maine sunt macar doritori de iesiri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe maine sunt macar doritori de iesiri?

Azi ma cam doare stomacu, dar pe maine sper sa fie mai bine. Oricum de iesit daca vreti undeva foarte aproape, cat sa iesim la aer, eventual sa frigem ceva. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Duminica o frigare pe undeva? Vremea cred ca o sa ne lase :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o treaba:)

Ar fi chiar o treaba buna, sa ma mai recreez putin. :moto: Deci mergem, unde si cu cine ramane de vazut :bigstar:

 

Later Edit: 21.Apr. Ora: 13:00

 

Eu numai am acces azi la comp pana noaptea tarziu, ora 00:00 asa ca pun de pe acuma:

 

Maine, Duminica 22.Apr.2012 , la ora 14:00 la Billa din Micalaca. Facem cumparaturi si mergem undeva la o plimbare, sa putem sa si frigem ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa facem tura de care zicea Korben, si anume cea prin Serbia, pe malul drept al Dunarii. Distanta ar fi undeva la 650km. Asta ar fi harta:Click Ce ziceti?

Si plecam de Vineri de pe la 4 si stam o noapte acolo langa Nera unde or facut gagicile baie? :banana: :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Faina tura ati avut:)

Poate candva voi ajunge si eu prin zona pt. ca nu e prea mare distanta si totusi sunt locuri pe care nu le-am vazut.

Editat de Picasso_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceteva fotografii din iesirea prin Muntii Aninei din weekendul 27-29.aprilie:

 

DSC_4995.JPG

 

DSC_5009.JPG

 

DSC_5010.JPG

 

DSC_5025.JPG

 

DSC_5027.JPG

 

DSC_5028.JPG

 

DSC_5123.JPG

 

DSC_5138.JPG

 

DSC_5168.JPG

 

DSC_5174.JPG

 

DSC_5177.JPG

 

DSC_5180.JPG

 

DSC_5203.JPG

 

DSC_5222.JPG

 

DSC_5230.JPG

 

DSC_5241.JPG

 

DSC_5245.JPG

 

DSC_5275.JPG

 

DSC_5288.JPG

 

DSC_5317.JPG

 

DSC_5324.JPG

 

 

 

Superbe poze:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu o MICĂ intarziere vin si eu cu cateva randuri, imagini si un slide: SLIDE-u VIDEO se poate vedea pe BLOG - Lutzifer.TransALP.ro

 

Cum nu a avut liber toata lumea si Luni si Marti de 1 Mai, am hotarat sa mergem pe data de 27-29.Apr.2012 intr-o excursie. Asta fiind de Vineri dupamasa pana Duminica seara.

 

Am fost eu cu Andreea, Atti cu Moni si Paul. Grup mic, restrans, dar cu alte idei fiecare :D in rest companie placuta :P

 

Am plecat la drum Vineri in jurul orei 17:00, dupa ce am iesit eu de la lucru. Am facut pe cat de repede am putut bagajul, dar cu toate astea mi-a luat cam o ora jumate.

 

Intr-un final am plecat pe o caldura de numa, eram si echipat de motor... asta pana in Timisoara unde am cedat si m-am schimbat in blugi. In Timisoara o aglomeratie infernala, nu am mai prins chiar asa de aglomerat niciodata. Este adevarat ca de obicei treceam doar in week pe acolo, acuma fiind Vineri pe la ora 17:30-18:00. Ne-am intalnit si cu prietenul nostru Mircea cu Africa Twinu pe care nu l-am mai vazut de mult timp, el mergea la Dunare.

 

In drum spre Resita ne-am oprit in Bocsa la Penny`s Market sa luam ceva de mancare. Spre seara pe cand s-a lasat si racoarea ajungem pe drumul dintre Resita si Anina. La putini kilometrii o luam spre satul Doman. Aici am intrebat localnicii daca avem unde pune cortul intr-un loc relativ placut. La iesire din sat gasim un loc destul de frumos cu iarba, chiar langa drum. Omul care statea in ultima casa este foarte ospitalier si prietenos, ne atrage atentia ca seara se aduna o haita de caini care posibil sa latre toata noaptea ( asa a si fost ). Ne da omul si o sticla de 5 L plina cu apa potabila din care sa putem face o supa, sa ne spalam pe dinti, etc.

 

Facem un foc, mancam o supa, o conserva de fasole, fiecare ce a adus cu el. Facem cateva poze pe night, povestim una alta la un pahar de sâmânță si ne bagam la somn.

 

Dimineata plecam pe o vreme minunata spre Anina. Drumul excelent, virajat, fara nisip, peisaje frumoase. Ajungem in Anina, vedem indicatorul spre Cabana MarghitaÂş la 4 km. Ne oprim putin, am stat intr-un parculet, am facut poze, am luat cate ceva de la magazinul din zona si am plecat spre Cabana pe drum forestier cu piatra. Ajungem la Cabana, vedem ca defapt odata a fost ceva statiune in zona. Acuma totul este parasit si in paragina pe langa cabana. Am aflat ca nu a mai fost cazat nimeni din anul 2002 acolo. Pacat, ca oamenii au bagat bani, se vede ca s-a vrut. La 5-8 min de mers pe jos de la Cabana este si un lac foarte frumos. Ne-am refugiat la umbra, am facut un foc si am fript un carnat. I-am asteptat pe cei de la "Veniti Cu Noi ARAD" care trebuiau sa ajunga in jurul orei 18-19:00. Dupa ce a inceput si soarele sa apuna am iesit de la umbra si am mers sa ne punem corturile. Cu ultimele raze de soare ne-am uscat dupa ce am facut o baie in paraul ce curge din lac. Am stat putin de vorba cu cativa de la Veniti Cu Noi, am mancat, si ne-am bagat la somn inconjurati de flacari. Era la vreo 500-600 m de noi, ardea aproape tot dealul. Unde te uitai numa flacari.

 

Duminica dimineata am plecat de acolo, noi cu motoru iar grupul pe jos. Toti am avut aceasi destinatie: Pestera Comarnic. Ei au trecut peste dealuri, noi am iesit la asfalt si am mers inapoi spre Resita pana in satul Iabalcea. De aici pe un drum destul de rau pana la Pestera Comarnic, aproximativ 5 km de drum rau, 5 de asfalt.

 

Am asteptat sa iasa ghidul din pestera, care era cu un alt grup. Asta a durat cam o ora. Intre timp ajung si cei de la Veniti Cu Noi. Ne imparte pe doua grupuri si intram in pestera. Intrarea a costat 10 lei de persoana. Pestera are o lungine de 6 km, noi am vizitat maxim 1 - 1,5 din ea.

 

Si de aici directia spre casa. Prin Resita - TM - Arad.

 

SL374473.JPG

 

SL374475.JPG

 

SL374476.JPG

 

SL374477.JPG

 

SL374478.JPG

 

SL374483.JPG

 

SL374485.JPG

 

SL374486.JPG

 

SL374487.JPG

 

SL374489.JPG

 

SL374491.JPG

 

SL374492.JPG

 

SL374494.JPG

 

SL374510.JPG

 

SL374522.JPG

 

SL374524.JPG

 

SL374528.JPG

 

SL374531.JPG

 

SL374536.JPG

 

SL374537.JPG

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos, bravo!

Mersi :ok:

 

PS: Azi, Duminica 6.Mai.2012, o plimbare moto pana la Cetatea ÂŞiria. La ora 14:30 la Billa din Micalaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Duminica pe data de 6.Mai.2012 am facut o iesire moto la Cetatea Siria.

 

Intalnirea a fost la Billa din Micalaca, de unde am facut cateva mici cumparaturi. Ajunsi la Siria, am urcat spre cetate. Aproape de ea am oprit in padure la o masuta de lemn unde am facut si un foc sa frigem carnaciorii ce i-am cumparat. Dupa ce am mancat, ne-am dus sa facem cateva poze la cetate. Dupa toate astea am zis ca nu ne mai intoarcem pe drumul pe care am urcat, fiind foarte rau… iti scutura creierii.

 

Am mers prin padure, aproximativ 4-5 km pana langa Manastirea Feredeu. Am coborat pe acolo, fiind asfaltat drumul.

 

Le-am facut o vizita si celor care erau la iarba verde la Baile Lopova, dupa care directia spre casa!

 

 

SL374718.JPG

 

SL374722.JPG

 

SL374726.JPG

 

SL374732.JPG

 

SL374743.JPG

 

DSC_5433.JPG

 

DSC_5436.JPG

 

DSC_5452.JPG

 

DSC_5454.JPG

 

DSC_5471.JPG

 

DSC_5490.JPG

 

DSC_5500.JPG

 

DSC_5507.JPG

 

DSC_5514.JPG

 

DSC_5552.JPG

 

DSC_5557.JPG

 

DSC_5559.JPG

 

DSC_5561.JPG

 

Edit: 20.Mai. ora: 1:27

 

Maine (defapt azi :D ) Duminica 20.Mai.2012 facem o iesire scurta pe undeva prin judet la o plimbare, o frigare, sa inaugurez noul grătătrel cumparat azi :)

 

In jurul orei 14:00 la Billa din Micalaca, pentru cateva cumparaturi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

http://www.redbullromaniacs.com/

 

13 - 17 iunie Redbull Romaniacs la Sibiu

Servim?

Eu nu pot din cauza serviciului... de abia din 1 Iulie am concediu o luna aproape. Si pana atunci trebuie sa fac cumva sa imi pun la ciorap niste Lei sa am din ce sa ma duc in stanga/dreapta :rolleyes:

 

In cazul in care vede cineva la timp si se poate mobiliza intr-un timp foarte scurt... Noi mergem pana pe TRANSALPINA!! Plecam maxim la ora 11. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot din cauza serviciului... de abia din 1 Iulie am concediu o luna aproape. Si pana atunci trebuie sa fac cumva sa imi pun la ciorap niste Lei sa am din ce sa ma duc in stanga/dreapta :rolleyes:

 

In cazul in care vede cineva la timp si se poate mobiliza intr-un timp foarte scurt... Noi mergem pana pe TRANSALPINA!! Plecam maxim la ora 11. :burnout:

Asta da economie pentru concediu! Doua plinuri s-au dus. Una zici alta faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care vede cineva la timp si se poate mobiliza intr-un timp foarte scurt... Noi mergem pana pe TRANSALPINA!! Plecam maxim la ora 11.

 

Chiar nu am inteles postul asta

Ai postat la 10:55 ca pleci la 11:00

Pentru ce draku ai mai postat? E total ampulea

 

Si vorba lui Kato: asa faci tu economie pentru concediu? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu am inteles postul asta

Ai postat la 10:55 ca pleci la 11:00

Pentru ce draku ai mai postat? E total ampulea

 

Si vorba lui Kato: asa faci tu economie pentru concediu? :scratch:

A afisat aiurea forumul. Am postat la 9:55. Era timp o ora. Alex (Dudă) a reusit sa se mobilizeze din Curtici la timp. :burnout:

 

Eu la 9:30 am fost sunat ca se merge. Am incercat sa anunt cat de repede am putut.

 

Bani de concediu in strainatate numai am, ca am luat una alta. Asa ca daca tot a fost aici ocazia asta, am zis sa nu o ratez. Si banii pentru tura asta i-am luat imprumut :rolleyes: Pana la salar.

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...