Sari la conținut

Suzuki Gs500 Versus Honda Cb500


mishu_dark
 Share

Postări Recomandate

Eu am avut GS 500 si acum am un Hornet600 si consumul este aproape dublu 7 litri in oras da mers incet fara demaraje cum ii place hornetului la drum 5,5-6 litri sa nu sari de 90 km acum ma gindesc sa i-au un GS mai nou ca mi-a placut PS. voi stiti vre-un motor naspa de la japonezi eu nu stiu nici unul :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu mai ridicati atat honda in sus . Am avut si honda si suzuki ( chiar gs de 500) .Honda in afara de motor nu e mare chestie . Iar la consum e departe fata de Suzuki . Daca vrei sa faci ture lungi ia un GS consuma 3.5%, eu cu GS motor din 89 si cu motorul nu chiar in stare perfecta am scos si 3.4% . Ce honda consuma asa ? Inca un aspect in minus la honda a fost marimea rezervorului , are autonomie prea mica . Pe mine personal ma eneveaza rau ca la fiecare 200 de km sa bag benzina . Pe Gs am mers si 350km fara sa bag benzina . E adevarat ca vara se incinge mai rau GS dar e mai ieftin la intretinere .Gs are disc la frana si pe spate pe cand honda nu are( parca doar modele mai noi au disc daca nu ma insel ) un mare plus din punctul meu de vedere .Lipsa racirii pe apa poate fi si un plus in cazul in care ai un incident nu foarte grav . Cu gs daca il scapi pe jos nu are ce radiator sa se sparga pe cand la honda ai mari sanse ca sa se sparga ceva de la sistemul de racire si sa ramai in drum . Oricum fiecare isi cumpara motocicleta care ii place mai mult.

 

Amice, nu stiu cu ce Honda ai mers tu, poate una fara rezervor. Eu am CB500 si am facut si peste 320 de km cu un plin si cu mers cu 180 km/h pe autostrada cu bagaje cu tot, fara parbriz. Incearca sa faci asta cu GS500 si vezi ce iese. Aspectul e singura chestie discutabila, pentru ca e chestie de gust. In rest, CB500 e superior din orice punct de vedere vrei tu. Exista cazuri de CB-uri care au facut si 500.000 de km. Despre GS n-am auzit acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

intrebare la voi domnilor ... pe capacul de la motor din stanga exista vreun ornament demontabil? ca eu am vazut la una o gaura in acel capac? .. acolo e cumva abreajul? in mod cert e ceva fara baie de ulei in spatele capacului .. ma lamureste cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...