Sari la conținut

Dealul Negru - 30.03.2008


Nitescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Florin este ok.A fost mutat intr-o rezerva si se simte (dupa cum spunea si el) ca dupa o cezariana.Nu stie ce s-a intamplat doar ca i-a fugit spatele (aici cauzele sunt multiple) si ca nu a mai putut redresa motocicleta.Principala cauza este lipsa de experienta si putin teribilism.Spun toate astea poate cei mai putin initiati invata din greselile altora.Apropo; politistul tot l-a pus sa sufle in alcooltest chiar si in starea in care se afla.Este procedura standard in caz de accident , nu si la cele grave unde victima abia daca mai misca.Oare politistul l-a pus sa semneze PV "la cald".Glumesc.Oricum politia ii va intocmi dosar penal pentru vatamare corporala.Un nene va expertiza motocicleta, si tot asa pana se inchide dosarul

 

legat de politist, tin sa iti zic ca ma certam cu el in ambulanta sa nu il puna sa sufle in etilotest, pt ca florin acuza dureri mari de piept si spunea ca nu poate respira.. dar politistul o tinea una si buna ca e mai bine pt florin daca sufla atunci in etilotest... l-am injurat tacit si florin parca a simtit si a zis ca sufla, a suflat! culmea, nu bause nimic!! :moto:

dupa care, ajunsa la spital, am povestit cele intamplate asistentei care a avut grija de florin in timpul operatiei. aceasta mi-a confirmat spusele politistului; adik a zis ca daca nu ar fi suflat la fata locului in etilotest, ar fi trebuit sa il intepe sa ii ia sange cu o trusa speciala, in fata politistului si ar mai fi durat inca vreo 10-15 minute, ceea ce i-ar fi daunat mult de tot lui florin pt ca era ff grav, avea hemoragie.

pentru ca el a suflat la rugamintile politistului, doctorii au reusit sa intervina cu 10-15 min mai devreme si l-au bagat direct in operatie! cat despre pv.. "colega" politistului vroia sa il puna pe florin sa il semneze.. si asta m-a scos din minti! :( :ok: imi venea sa dau cu ea de asfalt, am zis ca il semnez eu ca martor, dar nu a mers, nu se poate asa.. noroc ca ambulanta a luat drumul spitalului pt ca nu m-ar fi mirat sa intre si cap de creta feminin in ambulanta sa ii puna lui florin un pix in mana care tocmai primise o perfuzie.

cat priveste dosarul penal, va primi NUP, adik neinceperea urmaririi penale, ar fi culmea sa isi faca singur plangere, nu?! :)

ce ma bucura este ca l-am vazut azi la spital si era tare vesel!

tine-o tot asa florin, :ok: fa-te bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica :( chiar am ramas surprins cand am vz acest topic...... ca il cunosc si stiu ca nu este genu de om ZMEU sa plece el de nebun sa se dea cu viteza....bine ca e ok si o sa isi revina sa speram fara nici o urmare

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 21:57 -------------
insanatosire grabnica :ok: chiar am ramas surprins cand am vz acest topic...... ca il cunosc si stiu ca nu este genu de om ZMEU sa plece el de nebun sa se dea cu viteza....bine ca e ok si o sa isi revina sa speram fara nici o urmare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost acolo...eram inaintea lui florin cu 100 de metrii....ieseam din curba respectiva cand el s a izbit de parapet.Nu pot spune ca avea viteza foarte mare , nici sa mi dau cu parerea.Pot spune doar ca pe asfalt sau pe cauciucul spate nu existau urme de frana violenta, ci o simpla dunga pe praful de pe marginea drumului care arata traiectoria motocicletei catre parapet..perfect dreapta.Faza cu anturajul ....care e de vina.....da...in cele mai multe cazuri e adevarata, insa aici nu s a pus problema de asa ceva...s a mers incet..fara chestii teribiliste..Hai sa nu ne mai dam cu parerea aiurea si sa l lasam pe el sa lamureasca treaba.Sper ca in seara asta sa intre si el pe forum...II uram insanatosire grabnica :(

Este suficient sa ai un "moment de nebunie" .Toti avem astfel de momente.trebuie sa invatam sa le stapanim.Pentru cine nu a condus o motociclete din clasa "R" il avertizez ca puterea "explodeaza" la un moment dat.Nu este joaca.Ne uitam pe statistici si vedem ca R1 si R6 sunt "campioane" la accidente.Ca sa cazi pe un viraj nu iti trebuie viteza.Este suficient sa gresesti (acceleratie,frana, treapta de viteza inferioara sau chiar privirea.)Multi nici nu stiu cand sa le foloseasca sau unde sa se uite in momentul cand iau virajul.La scoala te invarti intr-un "cadru restrans" fara sa iti explice ce si cum.Dupa ce obtii permisul te arunci in jungla traficului si nu stii ce sa faci.TREBUIE SA TE FERESTI TU CA ALTFEL AJUNGI RAU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flo Flo e bine acum shi ne bucuram totzi nu ramine de cat sa luam aminte sa tzinem cont de aceasta tragedie shi sa invatzam din gresheala lui ,trist e ca e prietenul nostru cel de la care invatzam din gresheri. Insanatoshire rapida shi te ashtepatam la bloc sa facem haz de necaz FLO!!! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MA REFER LA RaduSPR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

TU TU TU TU TU ma stresezi, ce inconstineta si prostie si experienta?

 

ma refer la semnatura ta

 

ia nu mai fa pe desteptu k si tu ai fost la fel, EXPERTULE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

DE CE NU TE DUCI LA CURSE ?

 

VAI SI AMAR, ce oameni !.... manelisti sau unii dintre noi, tot aia ! PLM !

NU IMI PLAC MANELELE, dar gandesc k un manelist...., pe fata si fara rusine (LET's BE FUCKING SERIOUS, DUDEEEEEEEEEEEEEEEE)

 

AM VAZUT ALTII EXPERIMENTATI CARE AU MURIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok: :( , asa ca nu mai da tu sfaturi k de la un invatat in ale vietii kit ca poate ai avut 10 accidente si ai experienta ! TINE PT TINE !

 

YOU DON'T GET THE REAL FUCKING POINT DUDE ! :guitar: :moto:

 

So, Goood Bye !!

 

BTW, no offence dude.. i know it hurts but it's the fucking truth ! :banpls:) :ok: :)

Editat de anndreii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate........ :ok:

 

OK !

 

Poate am facut urat ! Am venit acasa si ma'm descarcat pe forum :moto:

Am voie sa fac si curat ????????? :(

 

Anyway, in the end, cine nu intelege.... i don't give a sht :ok: :)

 

Am spus ce am simti la momentu respectiv si spun ceea ce simt acum.... si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK !

 

Poate am facut urat ! Am venit acasa si ma'm descarcat pe forum :ok:

Am voie sa fac si curat ????????? :(

 

Anyway, in the end, cine nu intelege.... i don't give a sht :ok: :moto:

 

Am spus ce am simti la momentu respectiv si spun ceea ce simt acum.... si gata.

 

dar esti offtopic! daca ai ceva cu omu' da-i un pm!

nu am nimic cu tine, nici nu te cunosc, dar asta e un topic pt florin si nu are sens sa va certati pe eu stiu ce kkaturi. fiecare isi da cu parerea. si fiecare are dreptate in felul lui. toate cazurile sunt situatii inedite! aici doar le discutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar esti offtopic! daca ai ceva cu omu' da-i un pm!

nu am nimic cu tine, nici nu te cunosc, dar asta e un topic pt florin si nu are sens sa va certati pe eu stiu ce kkaturi. fiecare isi da cu parerea. si fiecare are dreptate in felul lui. toate cazurile sunt situatii inedite! aici doar le discutam.

 

YOU ARE RIGHT !! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am voie sa fac si curat ????????? :(

Am spus ce am simti la momentu respectiv si spun ceea ce simt acum.... si gata.

 

.....pentru asta esti iertat pe jumatate, daca ii si urezi sanatate lui Florin esti iertat de tot... :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....pentru asta esti iertat pe jumatate, daca ii si urezi sanatate lui Florin esti iertat de tot... :ok: :moto:

 

 

LOL ! Ma faci sa rad.... aia era clar, din start spus !

Multa sanatate si recuperare rapida :ok: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iara aceias rteplica de cct "sa invatam din greselile lui" accidente moto sunt din ani 90 o trecut 18 ani su nu o invatat nimeni nimic si nici no sa invete de acum inainte ca ii clar iti iei moto supersport sa mergi cu viteza nu cu 80 ca se strica dracului in felu asta daca asa a vrut omu sa traiasca la intensitate maxima asta e pacat ca so int si mai pacat ca se va intampla tot mai des ca vine caldura si parca tot mai multi ies la pimbari<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce zici ca a vrut sa traiasca la max? Omu' a gresit. TOTI GRESIM

Daca-ti iei GS de la inceput, il confunda lumea cu ij. Sau face lumea misto de tine. :ok: Arati si tu motoru' la prieteni si te intreaba daca e scuter :(

Desi eu fac greseli in mod constant am senzatia ca motorul trage prea slab pentru mine. Ideea e ca pe mine ma iarta si am sa-l mai tin o perioada. Peste 4-5 ani as vrea sa trec si eu pe un supersport - visul meu - deocamdata sunt incepator chiar daca dau cauciucu pana-n capat (am carnet de 3 ani)

 

Sanatate Florin!

 

LE: andreii :ok:

Editat de ZLI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate din partea mea baiatului.Sper sa fie bine!

 

Iar pe voi restul, motociclisti cu experienta, o sa va rog sa incercati sa le mai tineti putin in frau dorintele astea nebune de viteza imbinate cu frumos celor care abia pasesc in tainele motociclismului.Ce-ar fi daca nu i-ati mai indruma pe toti sa-si ia motoare de viteza (cu 0 km ca experienta din partea lor) sau macar sa trageti de ei sa isi ia unele mai competente?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dealu negru cunoscut si sub numele de dealu morti e un drum foarte periculos atit pentru motociclete cit si masini.exact in locul unde a avut accidentul florin au murit foarte multi conservari in ultimi 30 de ani.cunosc locul ca in palma si in fiecare an faceam socoteala citi au murit pe dealu negru cu masinile.soseaua e foarte alunecoasa.chiar daca ai experienta ca motociclist ai sanse foarte mari sa cazi la curbe.florine iti doresc insanatosire rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.....

nu aveam de gand sa scriu ,dar am citit unde a ajuns discutia si nu cred k este frumos din partea celor care au scris!!!

in primul rand faza cu anturajul este aberanta!!! adevarat, suntem impreuna si totusi fiecare pe cont propriu....

atata timp cat nu stiti ce s-a intamplat acolo...si nu ati fost...de unde atatea supozitii??? asteptati detalii, asteptati sa aflati ce s-a intamplat si dupa dati-va cu parerea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu sunt Florin, subiectul acestui topic,am 25 ani si merg pe 26 :hug: . Sunt bine, daca se poate spune asa ... sunt inca in spital benificind de minunile tehnicii moderne, astfel pot sa exprim primele impresii. Inca nu m-am dat jos din pat din cauza unei "plagute" la inginalul piciorui drept, "plaguta" ce va intra in operatie in mod normal duminica. Din totalul de 7 tuburi care colecteaza diverse lichide din organism, mai am 4.

Pentru toti cei care asteapa varianta mea, refertor la cauzele, imprejurarlile si motivele producrii accidentului, va rog sa mai aveti rabdare deoarece in starea in care ma aflu este al naibii de obositor sa apesi si cateva taste. Ca sa va faceti o idee redactarea acestui post mi-a luat aproximativ 45 min.

P.S: Exista un singur vinovat pt producerea accidentlui, acesta sunt eu. :burnout: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa si tu rost de o asistenta bunicik care sa tasteze-n locu' tau, da asta dipa ce-tzi face masaje de relaxare sa potzi gandi limpede....

 

 

ai grija cu insanatosirea, fa-te bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Vreau sa multumesc tuturor pentru urarile de bine si mesajele frumoase ... acum ma simt mult mai bine .. mi-au scos toate tuburile din mine si totul este "ok". Sunt inca pe calmante (nu vreti sa stiti cum este cand le trece efectul).

Hai sa va expic si cum am facut de m-am infipt in zid. Puteti sa ii spuneti cum vreti, puteti sa ma credeti sau sau ce vrea fiecare.

S-a intamplat in felul urmator: am depasit o masina sau 2 (nu mai tin minte exact) un lucuru care la momontul acela nu mi-sa parut riscant .... am trecut in fata masinii si am strans franele pregatindu-ma de viraj, moment in care am simtit ca imi fuge roata spate si ca imi tremura coarnele, am slabit franele si urmatorul lucru pe care l-am constinetizat a fost impacut iminet cu zidul. Despre viteza nu va pot spune exact ce viteza aveam si nici macar cu oproximatie, dar nu cred ca mergeam chiar atat de tare (undeva pana in suta dupa mine).

....

Mi-am facut datoria morala de a va explica cum s-au vazut lucurile de pe mobra mea, .... si cu asta eu am terminat cu posturile aici, multuvindu-va inca odata pt urarile de bine.

P.S: Scuzati eventuale greseli de ortografie :burnout:

Editat de Adicted4pistons
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai conteaza ce s a intamplat important e sa te faci bine, fie ca a fost o greseala fie a fost altceva vrem sa te vedem sanatos si inapoi in sa :burnout: Sanatate multa si numai bine.

 

Eu fac saptamanal drumul Buc-Valcea pe acolo si apar de fie care data alte si alte pericole....tre sa cascam okii si sa ne gandim de 10 ori . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...