Sari la conținut

Ce scootere preferati?


Drake
 Share

Ce firma de scootere preferati?  

135 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ai uitat de Derbi, Malagutti, Yamaha, Suzuki, Honda etc. si chiar si cele chinezesti.

E greu de decis, sunt multe ... dar sa zicem Aprilia Leonardo 500 Ditech (as mai avea de asteptat un pic dar cred ca merita-ca scooter)

post-36-1116531707_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu de decis, sunt multe ... dar sa zicem Aprilia Leonardo 500 Ditech (as mai avea de asteptat un pic dar cred ca merita-ca scooter)

la banii pe care-i dai pe scuterul asta, itzi iei motor serios!!!

 

 

on topic: peugeot rules, io shtiu de ce!!!! :laugh: :laugh: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la banii pe care-i dai pe scuterul asta, itzi iei motor serios!!!

 

Sunt de acord cu tine. Tocmai de aia am si zis "merita-ca scuter", nu in comparatie cu motocicletele. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am votat peugeot, pentru ca de asta am :laugh: , si chiar sunt super multumit de el. pe altceva nu am mers, decat pe o yamaha acum vreo 2 ani si doar vreo 100 de metri, deci nu pot sa spun care e mai bun/fiabil.etc.

 

edit: ca scuter, cred ca as alege peugeot elystar, nu am mers pe el, dar m-am urcat pe unul la smaeb :laugh: si mi-a placut mult.

Editat de unnamed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DMW, cred ca tu ai inteles ca eu vreau sa imi cumpar un Aprilia Leo. Ziceam ca "as mai avea de asteptat un pic" pentru ca e inca prototip. In mod sigur, daca il vand pe al meu, imi voi lua o motocicleta (sper sa-mi permit) si nu un alt scuter (cu toate ca in traficul din oras prefer scuterul fara nici un dubiu-unul mic ca al tau sau al meu, nu un maxi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat Aprilia... pentru ca asta am si stiu cum merge... cu toate ca am facut doar 21 km cu ea :laugh:

 

Daca stam bine sa ne gandim ajungem la concluzia ca de ce ai nevoie de motocilcleta cand deja se fac scutere de 750 cc... Una e sa mergi pe scuter in aglomeratia asta din Bucuresti dupa ce a ploat si sa nu te uzi pe pantaloni si alta e sa te faci leoarca pe o motocicleta... parerea mea :ok: Plus ca pot merge si in costum pe ea cand ma duc la munca. Mi se pare bonusul cel mare.

Da nu pot sa mint... e frumos sa mergi pe o motocicleta la drum lung!! dar cate drumuri lungi poti face intr-un an?!? Parerea mea e ca un scuter e mai functional decat o motocicleta si merita toti banii...

 

Drum uscat! :laugh: nu de alta dar sa nu va rupeti gatul ca pe pantaloni tot nu va udati :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat Aprilia... pentru ca asta am si stiu cum merge... cu toate ca am facut doar 21 km cu  ea :laugh:

 

Daca stam bine sa ne gandim ajungem la concluzia ca de ce ai nevoie de motocilcleta cand deja se fac scutere de 750 cc... Una e sa mergi pe scuter in aglomeratia asta din Bucuresti dupa ce a ploat si sa nu te uzi pe pantaloni si alta e sa te faci leoarca pe o motocicleta... parerea mea :laugh: Plus ca pot merge si in costum pe ea cand ma duc la munca. Mi se pare bonusul cel mare.

Da nu pot sa mint... e frumos sa mergi pe o motocicleta la drum lung!! dar cate drumuri lungi poti face intr-un an?!? Parerea mea e ca un scuter e mai functional decat o motocicleta si merita toti banii...

 

Drum uscat! :laugh: nu de alta dar sa nu va rupeti gatul ca pe pantaloni tot nu va udati :hug:

1. ai toata viatza inainte sa-tzi depasheshti recordul de 21 km :ok: :D :ok:

daca te plimbi intr-un singur weekend prin bucureshti faci lejer 100 km, asha ca nu te descuraja :laugh: :laugh: :ok:

 

2. din punctul meu de vedere un scuter nu se compara cu o motocicleta!!!

 

3. sa-l stapaneshti santos shi sa ai grija de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. din punctul meu de vedere un scuter nu se compara cu o motocicleta!!!

exact asta am spus si eu! :makeout:

 

Da nu pot sa mint... e frumos sa mergi pe o motocicleta la drum lung!! dar cate drumuri lungi poti face intr-un an?!? Parerea mea e ca un scuter e mai functional decat o motocicleta si merita toti banii...

 

Sau sa te arzi in figuri prin Bucuresti e foarte buna o motocicleta, dar sa ai bani! Eu de exemplu nici nu ma gandesc sa-mi iau motocicleta. La anul vreau sa-l vand pe asta si sa-mi iau un scuter (tot Scarabeo) dar de 500cc. (tine de obtiune)

 

LoL acum veneam acasa din oras... vai si d'abia plouase.... si a trecut un baiat cu un SV650 pe langa mine...era saracu ud pe nadragi de mi s-a facut mila de el..

 

Repet sa inteleaga si dead_man_walking: mie mi se pare scuterul (daca e de capacitate mare) mult mai functional decat o motocicleta!

 

Cat despre punctul 1 ar cam trebui sa te maturizezi la varsta ta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da frate si eu zik k scuterele sunt mult mai util in Bucuresti.....deoarece e un oras foarte aglomerat....

E konduk un Peugeot Speedfight de 50.....akuma e limitat la 50 k am doar 400 de km fakuzti in 4-5 zile :baldy:.....dar delimitat ajunge la vreo 80-85 si mi se pare k e de ajuns pentru acest oras.

Si akum sincer in Bucuresti nuti trebuie viteza k a-ti vazut sau ati aflat si voi kati motocilisti buni au avut accidente din kare doar unii au skapat ku viata..... :drink:

DUMNEZEU SA-I IERTE PE CEI KARE NU MAI SUNT PRINTRE NOI!!!! :laugh: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru Peugeot, pt ca mi-am achizitionat recent si eu un Speedfight1 cu motor de 80cc de 8 CP :drink: si sunt fff multumit de el. Cel mult am prins 100km/h cu el dar numai o singura data (cand am incercat si eu cat merge :baldy: ).

 

Parerea mea e ca scuterul e mai avantajos in oras avand in vedere k e mai micutz si nu esti preocupat de schimbarea vitezelor, dar si din cauza consumului redus (defapt la al meu nu-i chiar asa redus :crack: ). Dar eu inca nu am varsta necesara pt un motor mai mare.

 

Aaa....am uitat sa mentionez k eu am 16 ani si am de la 12 ani motoreta :( .

Am inceput cu moped (pe care l-am avut timp de 1 an), un Honda Tact 30 (l-am avut 3 ani), iar acum, de 2 saptamani am un speedfight. Tzin sa va zic, ca nu am cazut niciodata cu ele.

 

Sper ca va place scuteru' !!! Numai bine ! :laugh:

post-6000-1120554873_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru Peugeot, pt ca mi-am achizitionat recent si eu un Speedfight1 cu motor de 80cc de 8 CP  :drink: si sunt fff multumit de el. Cel mult am prins 100km/h cu el dar numai o singura data (cand am incercat si eu cat merge  :baldy: ).

 

Parerea mea e ca  scuterul e mai avantajos in oras avand in vedere k e mai micutz si nu esti preocupat de schimbarea vitezelor, dar si din cauza consumului redus (defapt la al meu nu-i chiar asa redus  :crack: ). Dar eu inca nu am varsta necesara pt un motor mai mare.

 

Aaa....am uitat sa mentionez k eu am 16 ani si am de la 12 ani motoreta  :( .

Am inceput cu moped (pe care l-am avut timp de 1 an), un Honda Tact 30 (l-am avut 3 ani), iar acum, de 2 saptamani am un speedfight. Tzin sa va zic, ca nu am cazut niciodata cu ele.

 

Sper ca va place scuteru' !!! Numai bine ! :laugh:

196308[/snapback]

 

dap speedfightu mi-a placut si mie cum l-am vazut pacat ca nu se fac numai de 50cc...ca daca aveau si de 125 imi luam si eu unul. Asfalt uscat...sa te poarte pe unde vrei tu fara cazaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat orice marca numai sa fie d-ala cu pedale, sa poti sa te intorci acasa de la o bauta fara sa-ti risti permisul. Asta ar fi singura ratiune din care mi-as trage vreodata unul. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...