Sari la conținut

Pasiunea pentru zbor


Postări Recomandate

Mai bine le faci in Italia, e ceva mai ieftin ca e concurenta mai mare, eu am ceva fosti colegi care lucreaza la cateva dropzonuri din Italia, deasemeni in Spania.

Parasutismul e cu doua taisuri, ori iti place la nebunie si o sa bagi si ultimul banutz in salturi ori ti-e frica de faci pe tine si nu o sa mai vrei in veci. E un drog asa ca gandestete ca daca o sa-ti placa o sa bagi o gramada de bani in sportul asta extraordinar.

Tot ce pot sa-ti spun e ca trebuie sa fi atent, foarte atent la tot ce te invata instructorii, si nu o sa ai probleme, exista riscuri minime sa i se intample ceva daca esti atent la indicatiile de la inceput. Mai e un topic despre parasutism unde am postat niste manuale in limba romana, daca vrei poti sa le downloadezi si iti faci o idee.

Spor si Blue Sky!

 

De la skydive center, Dan e un super om, e foarte de treaba, asa ca recomand, are experienta multa si ai ce invata.

 

P.S. Skydiving is better than sex

 

Mesaj completat

I-am cunoscut pe cei doi la Tuzla in vara lui '07. Daca tin bine minte cei doi sunt frati, Dragos si Bogdan, doi baieti de nota 10. Au filmat si au pozat si atunci, astfel ca am acum si eu amintiri placute datorita lor! Cu toate ca la al opt-lea salt mi-am rupt piciorul.Acum m-am vindecat si m-asi intoarce la salturi sa iau brevetul. ;)

TNT Brothers ;)

Editat de irip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...
  • 1 year later...

dezgrop topicul asta, mai nou se face AFF si in Romania, la Clinceni la TNT Brothers ;)

atasez si ultimul meu salt din weekend. cine e tentat sa invete sa-mi dea un mesaj privat.

 

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezgrop topicul asta, mai nou se face AFF si in Romania, la Clinceni la TNT Brothers ;)

atasez si ultimul meu salt din weekend. cine e tentat sa invete sa-mi dea un mesaj privat.

 

 

ai aflat tarziu....

eu am fost la ei la AFF acum 2 ani....

insa nu puteam merge decat in wkend si nu mi a placut deloc ca nu se ocupau deloc de tine ...erau focusati pe tandem unde era coada si veneau banii

 

eu pe AFF am dat undeva la 5500 ron parca

 

ps daca vrei sa mai stai in PLUTIRE mergi la praga la tunel de aer

e demnta

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum au suficienti instructori ca sa se poata focusa la toata lumea :)

e chiar foarte ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 6 years later...

A mai fost cineva la AFF recent la TNT?

 

Voiam sa ma inscriu de ceva ani dar am tot amanat din diverse motive.

Acum, ca tot am timp, am vorbit cu ei, am platit prima transa si maine ma duc sa iau certificatul medical. Daca are cineva, ceva de impartasit, sunt numai ochi si urechi :) . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Vad ca nu prea e activitate pe aici. Din pacate mare lucru nu pot sa relatez.

Am reusit sa fac 17 salturi (15 de la 4000m, doua de la 1400 si 1700m) din Apr pana in Sep din multiple motive: vreme, lipsa de timp, etc. 

 

Mai continui la anul :) . Las mai jos doua clipuri, salturile 10 (aerodrom Clinceni - tracking) si 13 (aerodrom Tuzla - prinderi), eu fiind cel cu costumul rosu.

   

 

Editat de cozmino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mult timp,visez la stratosferă.E doar un vis.Știu că e foarte greu(financiar) să ajungi acolo,dar ăsta e visul meu.Sub 4000 m e plictisitor.La 15000 m,încep senzațiile faine(așa zic unii).Stratosfera,la limita spațiului,Acolo se termină lumea asta de rahat,și începe...aventura. Nebunia cosmosului.De pe pământ nu se văd miliardele de galaxii,din cauza poluării.În stratosferă se vede tot.Acolo doresc să zbor,și să stau acolo,măcar 5 minute,să fac niște poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...