Sari la conținut

Infiintare Club Moto Tulcea


TOR
 Share

Postări Recomandate

avand in vedere ca nu am nici cea mai vaga idee cine, ce si cum, explica ce se intampla dupa acele trei puncte de suspensie... (merci de idee, merg sa-mi fac un cont imediat)

se pare ca va fi la moara cu noroc ....langa politie... !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Vizitator rock46hunt
Sunt cu voi panal la moarte shi dupa.... :huh:

 

Auzi mai ares(zeu al razboiului),ai grije ce-ti doresti....ai avut doua tentative...la a trei-a cica e nasol!

Mai bine te-ai inscrie intrun club de trante,asa cred ca e mai corect,nu ai respectat legislatia si nu ai avut nici bun simt...normal era sa-ti iei un motor mic cu care invatai in ale motociclismului si abia dupa aceea puteai sa-ti iei un motor sport!

Dar dupa cum se vede nu ai facut cum era normal si se vad si cosecintele....si clubul din care faci parte,probabil ti-a recomandat sa-ti iei direct un motor mare,ca asa da bine acum...club de fatalai si mincinosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu shtii nimic despre mine... m-ai vazut o singura data in viatza ta(shi atunci ca te-am salutat eu din respect) nu shtii care a fost treaba in cele 2 accidente dar te bagi k chilotzii in c.. daca erai barbat ma sunai shi te interesai asha cum au facut multzi (chiai shi prieteni de ai tai inclusiv fratetu) shi apoi itzi dadeai cu parere (ca ai tot dreptul) :huh:

 

 

 

 

P.S. Nu totzi ne-am nascut "motociclisti" k tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Nu shtii nimic despre mine... m-ai vazut o singura data in viatza ta(shi atunci ca te-am salutat eu din respect) nu shtii care a fost treaba in cele 2 accidente dar te bagi k chilotzii in c.. daca erai barbat ma sunai shi te interesai asha cum au facut multzi (chiai shi prieteni de ai tai inclusiv fratetu) shi apoi itzi dadeai cu parere (ca ai tot dreptul) :laugh:

 

 

 

 

P.S. Nu totzi ne-am nascut "motociclisti" k tine!

 

Sincer sa fiu nici nu ma intereseaza persoana ta,nu ai inteles ce am scris,ma refeream la faptul ca ai o vasta experienta in a merge cu motocicleta,iar atunci cand mai vazut prima data era normal sa ma saluti,si chilotii probabil ti-au intrat tie poponeata,asa ca roagal pe bunul tau prieten Giusepe sa tii scoata...

telefon nu era nevoie sa-ti dau ptr ca este simplu,nu ma interesezi

sper sa intelegi ce ti-am explicat in convorbirea telefonica ce ai avuto cu mine...

 

 

:huh: :P

 

alo,infantilule,spre deosebire de ares tu ai respectat legislatia,ai circulat cu un motor mic de 125cc in primi ani de motociclist,dar asta nu inseamna ca sa prins ceva de tine!

stii zicala,"razi ca prostul",speram sa le explici viitorilor fatalai cum se procedeaza dupa ce isi obtin categoria A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo,infantilule,spre deosebire de ares tu ai respectat legislatia,ai circulat cu un motor mic de 125cc in primi ani de motociclist

 

 

 

 

pun pariu ca cei cu 125 sunt mult mai obisnuiti cu asfaltul in ceea ce priveste capitolul cazaturi desi poate nu asa de grave ca in cazul lu Dan...in ceea ce priveste motorul pun pariu ca toti aleg ce ii dicteaza sufletul..nu te mai uiti la 125 600 sau 1000 cand ti s-a pus pata ala este al tau... cat despre Dan mult curaj :huh: ..si eu am inceput pe ceva mare am cazut m-am scuturat si am mers mai departe..data viitoare o sa fim mai atenti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
alo,infantilule,spre deosebire de ares tu ai respectat legislatia,ai circulat cu un motor mic de 125cc in primi ani de motociclist

 

 

 

 

 

pun pariu ca cei cu 125 sunt mult mai obisnuiti cu asfaltul in ceea ce priveste capitolul cazaturi desi poate nu asa de grave ca in cazul lu Dan...in ceea ce priveste motorul pun pariu ca toti aleg ce ii dicteaza sufletul..nu te mai uiti la 125 600 sau 1000 cand ti s-a pus pata ala este al tau... cat despre Dan mult curaj :huh: ..si eu am inceput pe ceva mare am cazut m-am scuturat si am mers mai departe..data viitoare o sa fim mai atenti

 

eu nu pun pariu!

inteleg ce vrei sa explici,dar cred ca nu este bine sa-i incurajezi pe viitorii motociclisti sa faca asa cum ai facut tu sau altii.

as fi dorit sa fii motociclist in germania cu permis cat A nou si atunci sint ferm convis ca nu ai fi scris bazaconii cum ai facut mai sus.de ce crezi ca in toata europa,incepatorilor le este interzis sa foloseasca motociclete mai mari de 125cc si 30cp timp de 2 ani?probabil sint idioti si nu-mi dau eu seama!

incearca sa intelegi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu pun pariu!

inteleg ce vrei sa explici,dar cred ca nu este bine sa-i incurajezi pe viitorii motociclisti sa faca asa cum ai facut tu sau altii.

as fi dorit sa fii motociclist in germania cu permis cat A nou si atunci sint ferm convis ca nu ai fi scris bazaconii cum ai facut mai sus.de ce crezi ca in toata europa,incepatorilor le este interzis sa foloseasca motociclete mai mari de 125cc si 30cp timp de 2 ani?probabil sint idioti si nu-mi dau eu seama!

incearca sa intelegi!

 

 

 

nu compara ce se intampla aici cu ce este in Germania...sincer eu cand am dat de permis pe langa mine se aflau inca doi care nici nu aveau habar de traseu, cand au vazut jaloanele ziceai ca ii pune sa mearga pe o roata, si au obtinut pana la urma permisul....toate ca toate in final sa aud de la un alt politist de la circulatie ca permisul cat" A se da cui doreste si ce fac mai departe ii intereseaza poate sa isi rupa si gatul"..la noi sunt probleme cu cat A din momentul in care te inscrii, spre fericirea mea am avut un instructor care s-a ocupat de mine...si de cand ma mai plimb si eu cu motto am invatat ca un sfat bun te costa si nu til ofera toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
nu compara ce se intampla aici cu ce este in Germania...sincer eu cand am dat de permis pe langa mine se aflau inca doi care nici nu aveau habar de traseu, cand au vazut jaloanele ziceai ca ii pune sa mearga pe o roata, si au obtinut pana la urma permisul....toate ca toate in final sa aud de la un alt politist de la circulatie ca permisul cat" A se da cui doreste si ce fac mai departe ii intereseaza poate sa isi rupa si gatul"..la noi sunt probleme cu cat A din momentul in care te inscrii, spre fericirea mea am avut un instructor care s-a ocupat de mine...si de cand ma mai plimb si eu cu motto am invatat ca un sfat bun te costa si nu til ofera toata lumea

 

daca nu facem comparatia,vom fi tot motomanelisti cu pretentii!

nu crezi?vrem drepturi,dar educatie in trafic nu avem...ce sa-ti mai zic,asta este tara in care traim si nu inteleg de ce acceptati tot ce vi se baga pe gat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu compara ce se intampla aici cu ce este in Germania...sincer eu cand am dat de permis pe langa mine se aflau inca doi care nici nu aveau habar de traseu, cand au vazut jaloanele ziceai ca ii pune sa mearga pe o roata, si au obtinut pana la urma permisul....toate ca toate in final sa aud de la un alt politist de la circulatie ca permisul cat" A se da cui doreste si ce fac mai departe ii intereseaza poate sa isi rupa si gatul"..la noi sunt probleme cu cat A din momentul in care te inscrii, spre fericirea mea am avut un instructor care s-a ocupat de mine...si de cand ma mai plimb si eu cu motto am invatat ca un sfat bun te costa si nu til ofera toata lumea

da, nu se compara Romania cu Germania,aici e mult mai periculos.

Cu ce iesi din scoala=0 aproape ,sfaturi bune chiar gasesti gratis daca vrei sa inveti.

Tu daca erai superior celor 2 ca erai in stare sa faci un traseu ca la carte este frectie la picior de lemn,nu inveti in poligon sa mergi pe motor.

Legea si ordinea se fac cu sanctiuni dar noi suntem inca la stadiul fiecare cu legea lui,si nu este normal sa ramana la latitiudinea fiecaruia sa inceapa cu ce motor il taie capul,la fel cum nu este normal sa ramana la latitudinea fiecaruia daca sa arunce gunoiul la cos si multe altele.

Si eu am avut accidente destule,din teribilism,din neatentia mea si a altora si din fericire pe un motor cu acceleratie si viteza modeste,probabil sunt un caz fericit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El nici macar nu ma cunoashte nu shtie de catzi ani am cat A dar ishi da cu parerea a trebuit sa il lamuresc eu telefonic... am 2 ani vechime shi cbr-ul l-am cumparat in sept anul trecut deci un an jumate am rupt hoinarul lu' socrumiu(nu am incalcat legislatzia) corect? shi slabutzu' are dreptate ca ce itzi spune sufletul asta faci (RESPECT).

Primul accident sa intamplat din vina unui taximetrist care a calcat linia dubla continua shi nu mi-a acordat prioritate aveam (dupa criminalishti intre 43-48) km/h shi la cel de-al doilea pur shi simplu o ezitare urmate de o cazatura la 30km/h intr-o curba deosebit de periculoasa dar vb lu slabutzu mai departe ... nu ma sperii... degeaba tot zicea rok ca a treia oara.... daca nu cazi nu eshti motociclist...asfalt uscat la totzi shi respect. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt

El nici macar nu ma cunoashte nu shtie de catzi ani am cat A dar ishi da cu parerea a trebuit sa il lamuresc eu telefonic... am 2 ani vechime shi cbr-ul l-am cumparat in sept anul trecut deci un an jumate am rupt hoinarul lu' socrumiu(nu am incalcat legislatzia) corect? shi slabutzu' are dreptate ca ce itzi spune sufletul asta faci (RESPECT).

Primul accident sa intamplat din vina unui taximetrist care a calcat linia dubla continua shi nu mi-a acordat prioritate aveam (dupa criminalishti intre 43-48) km/h shi la cel de-al doilea pur shi simplu o ezitare urmate de o cazatura la 30km/h intr-o curba deosebit de periculoasa dar vb lu slabutzu mai departe ... nu ma sperii... degeaba tot zicea rok ca a treia oara.... daca nu cazi nu eshti motociclist...asfalt uscat la totzi shi respect. :huh:

 

 

atunci mult succes la cazaturi...de,doar esti motociclist acum!

ideea era alta,dar se vede ca nu intelegi si ti-am mai spus,nu este nevoie sa te cunosc personal sa stiu ce poti face,trebuie sa te vad o data si-mi dau seama!

si inca ceva....CINE SE SCUZA,SE ACUZA!.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Hai inchide monitoru si parcheaza pe dreapta .....

 

fratele de suferinta,el insusi un mare fan al cazaturilor....

apropos,i-ai scos chilotii din poponeata lui ares?

dane vezi-ti de ale tale si nu te mai da zglobiu,macar incearca si explicale viitorilor motociclisti cum este corect sa procedeze ptr inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI POPANDAULE.... NU TI ADUCI AMINTE DE CAZATURILE TALE ??? PE CURBELE SPRE CATALOI....LA IESIRE DIN TULCEA.... SI MULTE ALTELE...PE LA INTRUNIRI???

 

LUPU MORALIST...

:P

 

 

HAI JET ... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
BAI POPANDAULE.... NU TI ADUCI AMINTE DE CAZATURILE TALE ??? PE CURBELE SPRE CATALOI....LA IESIRE DIN TULCEA.... SI MULTE ALTELE...PE LA INTRUNIRI???

 

LUPU MORALIST...

:P

 

 

HAI JET ... :huh:

chiar suferi?

vorbeste daca tot stii asa de multe...de ce,cum si in ce fel?

si chiar te rog,nu ma face sa-ti dau jetul in fata...chiar sint in stare,sa stii!

 

Hai inchide monitoru si parcheaza pe dreapta .....

 

de fapt ce vrei sa-mi arati?

ca esti un stangaci care sufera?stiu asta!

problema este alta,dar tu nu vezi,nu intelegi....esti infantil!

incearca frate sa faci ceva sa inteleaga si pustanii astia mici(scuteristii)care maine isi vor lua motoare si vor proceda ca ares ,slabutu si multi altii.

sau tu poate asta iti doresti,de aceea ati facut un club moto,sa-i ajutati pe motociclistii care cad!

nu te mai pune contra cu mine,stii bine ca la mine nu tine si nu asta este rostul....dar tu daca nu ai neuroni,nu poti!

ASTA ESTE!

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar...GHERTOIUL a capatat curaj....

 

Bubosule, ai grija cum vorbesti, ca sari calul si cu Marius, asa cum l-ai sarit si cu mine. Si crede-ma, n-o sa-ti fie usor.

 

Ares, tu trebuia sa ramai la Hoinar, ala ti se potriveste perfect. Si nici nu sare de astronomica viteza de 30km/h, ca sa fii in siguranta. Nici n-ar putea, cu greutatea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...