Sari la conținut

Stefi din Arad, R1, 24 ani


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pt tine @bnoyz:

 

Era odata un negustor in Bagdad care avea un slujitor. Il trimite pe slujitor in piata sa cumpere cele necesare.Cum se invirtea slujitorul pe acolo, da nas in nas cu frumoasa cu coasa..Se sperie de moarte si fuge acasa..Ajunge la negustor si ii spune: Stapine, stapine, azi cind eram prin piata m-am intilnit cu moartea si s-a uitat urit la mine..Da-mi te rog un cal si niste mincare ca sa fug la Samara, ca sa scap..Stapinul se gindeste:M-a slujit 20 ani, mi-a fost credincios, nu m-a furat..Ia calul, ia niste bani, ia niste mincare si du-te..Ia slujitorul calul si pleaca intr-un galop spre Samara..Stapinul nedumerit, se duce si el prin piata. Da nas in nas cu frumoasa si o intreaba: Auzi, da ce ai cu slujitorul meu, ca nu ti-a facut nimic, si zicea ca s-a intilnit cu tine si te-ai uitat urit la el..La care frumoasa ii zice:Ma, eu n-am avut nimic cu el, si chiar nu m-am uitat urit..Eram doar surprinsa sa-l vad aici in piata cind eu stiam ca am intilnire cu el diseara la Samara..

 

Cam asta e, Stefi a avut intilnire, si la intilnirile astea esti nu intirzii..Imi pare nespus de rau..Si intr-adevar, copacii aia de pe marginea drumului tin umbra la cruci..Oricum, daca e sa mori spinzurat, nu o sa mori inecat, poate sa te arunce si in Pacific, tot o sa gasesti o metoda de a iesi de acolo..fiecare cu zilele si cu norocul lui..nu toti care au patit-o aveau r1, nu toti aveau 200, nu toti aveau speed, nu toti erau incepatori,nu toti se deplasau (au fost acrosati pe marginea drumului), dar toti au avut intilnire acolo...asta e, nu e o consolare, nu e un raspuns, nu e o concluzie, e doar o observatie

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cum se vad atomii la microscopul electronic ? Ca niste luminitze care vibreaza, nu sunt niste bilutze negre. Nu exista "este sau nu este", ci doar procente, probabilitati. De acord cu enumerarea de mai sus, "NU TOTI....". Dar replica este evidenta. NU TOTI au fost incepatori cu R1, dar MAJORITATEA DA, au fost. Fatalismul asta cu soarta este doar incercarea noastra de a scapa din incertitudinea zilnica, din probabilitati, procente si statistici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei si tuturor prietenilor....

este pacat ca un tanar de 24 de ani sa plece dintre noi....

 

Invatati din greseli, ganditi-va de 1000 de ori inainte de a baga mana in gaz....viteza isi cere tributul intotdeauna

 

CONDOLEANTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost topicul care l-am trecut cel mai greu...

 

Ieseam din tara cand m-a sunat un preten sa-mi spuna... :laugh: :ok: :ok: inca nu cred...poate visez, ceva nu e in ordine :ok:

 

Pentru cei care nu-l cunosteau (Bogdy stie) el m-a plimbat pe mine primul...el mi-a aratat una,alta la motocicleta... :laugh:

 

STEFI, frate, inca mai astept tura aia cu motoru' asta al tau nou ("arma", cum ii spunea bnoyz)...

 

:D nu va bagati in seama ca nu era incepator si nici copil cu fitze...el era STEFI, naiv, cum i se mai zicea :laugh:

 

Carosabilul prost, echipament prost si viteza...pacat, pacat!

 

ODIHNESTE-TE IN PACE STEFI

Editat de MVTarts
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 12, sambata, am vorbit cu Alex Ninja[/b] ptr vanzarea motorului..poate ca daca il sunam nu plecat... ma doare sufletul sa scriu toate astea, dar... :ok: :ok: :D

Imi pare foarte rau Alex, poate faceam ceva mai repede si iesea altcumfel

 

Toata iarna l-a tinut in casa (la urcat la etaj), l-a desfacut, l-a spalat...doua mari iubiri a avut: Daisie, cainele collieal sau si R1, motocicleta lui...

 

Imi pare foarte rau ca nu poat ajunge la inmormantarea lui... :ok:

Stefi, nu uita ca ti-am gasit client la R1...

 

Condoleante parintilor, Bogdy, Mihaela si Boss...sapt viitoare vin si eu in ARAD...

:laugh:

 

Inca nu-mi vine sa cred :laugh:

 

SA-TI FIE TARANA USOARA, PRIETENE!

Editat de MVTarts
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieea e ca R1 e ucigasu` nu copacii nu nimic, din cate am citit R1 e mai puternic decat o busa ce naiba, eu nu m-am urcat pana acuma nici pe un 125cc dar nu cred ca sunt atatea accidente R1 in tara degeaba. Mi se pare cel mai idiot lucru sa spui odihhneasca-se in pace (R.I.P) si lucruri de genu` asta e o senzatie foarte neplacuta mai ales pentru cei care vor sa isi ia motociclete  :laugh:

R 1 este cea mai des intalnita motocicleta sport de 1000 cc. De-asta si probabilitatea accidentelor este cea mai mare. Toate motocicletele de 1000cc sunt mai puternice decat Hayabusa insa totul tine de stapan. Exista concursuri unde poti sa te dai de doua ori mai tare decat pe strada si unde poti simti tot ce vrei sa simti insa nu multi stiu lucrul asta si atunci incearca sa se descarce pe unde apuca. De multe ori alegerea e strada iar strada nu iarta.

 

RIP desi nu conteaza e prea tarziu. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud lucruri de genul asta! Imi pare rau ca oameni tineri trebuie sa moara! Imi pare rau ca in uram lor ramane durere! Imi pare rau ca nu a avut pe nimeni langa el sa-i spuna sa incetineasca!

Ceasul rau! Cu moartea din pacate nu poti trata. Odihneste-te in pace! Si... de acolo de sus ai grija de cei care ar putea gresi ca tine!

 

R.I.P. :laugh: :laugh: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca ma poate contrazice cineva despre motivele pt care "saracu baiat" si-a luat R1. Ne imaginam toti pt ce: voia s-o "arda"! Iti iei R1 pt ca "prinde" 200 si tu vrei asta! R1 are 6 trepte de viteza. Nu pleaca cu 200 de pe loc. Si nici nu are un abtibild mare si galben pe rezervor pe care sa scrie "BAGA MARE!" Trebuie sa vrei si sa faci deliberat ca motoreta asta sa ajunga la 200. In fine... sper ca intelegeti ce vreau sa spun. Omu se urca pe motoreta cu ideea clara ca vrea sa "bage" 200 si noi ne sclifosim dupa aia pe topicuri din astea cu "saracu baiat". Lasati-o naibii de treaba! Stim cu totii ce inseamna fascinatia vitezei pt ca toti o simtim intr-o anumita masura... e chestie de selectie naturala daca asta te omoara sau nu...survival of the fittest, zic eu...

 

Eu nu prea cred in fascinatia vitezei, dar betia vitezei exista pina si la biciclisti.

Adica mergi cu 50 km/h juma de ora la drum lung, experimental asa, si incepe sa ti se para putin si mai accelerezi, mergi cu 80 si in 10 min incepe sa para putin si accelerezi la 100 cind te obisnuiesti si cu viteza asta accelerezi si acuma deja sari bine suta si asa mai departe, asta daca poate motocicleta/masina whatever. Daca motocicleta nu poate mai mult de 100-160 atunci ala e plafonul, poti sa fii reincarnarea inconstientei pe pamint, ce-o sa faci? Am remarcat ca majoritatea accidentelor sunt cu motoare de viteza...

Imi pare rau de cite ori aflu ca a mai murit unul dar n-ar trebui totusi mai multa cumpatare la alegerea motocicletei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit acum 2 min SMS:

 

Stefi din Arad, 24 ani cu R1, 200 km/h, direct in pom. A murit. Acum cateva min.

 

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca.

condoleante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru pierderea prietenului tau ...

 

Putem taia toti pomii de pe sosele, dar viteza? Ce facem cu viteza?

Si totusi, cine poate confirma cei 200 Km/h ? A ramas kmetrajul blocat la aceasta cifra ? De unde stim ca nu avea doar 90 Km/h ? S-au facut masuratorile de experti ?...

 

Ma tem ca exista un fashion in a se pronunta 200km/h atunci cand se vb de o motocicleta, mai ales de un accident.... It sucks !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea ar fi cam asa: el sa zicem ca nu a avut 200 la ora dar a avut o viteza suficient de mare incat sa piarda controlul pentru ca nu a intrat in impact cu vreo masina sau ceva, eventual o groapa, dar daca avea o viteza legala chiar si groapa nu il facea sa piarda controlul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...