Sari la conținut

Sa Ne Cunoastem !


aoreus
 Share

Postări Recomandate

P.S. Mr Alin eu cred ca implicarea ta pe forum este benefica asa ca stai pe aproape si mai vegheaza la greselile noastre fie ele si in domeniul forumului,deoarece vad ca ai ceva grade acolo la user..patratele alea acolo care or fi insemnand ceva(timp pe motociclism.ro,sau cine stie comunicare multa,sau poate nr. de ani pe care il ai pe forum ca asa ar bate daca zici ca esti din 2005 aici).

 

:baldy: Respect si asfalt uscat :baldy:

 

 

Patratelele alea is cam egale cu zero. Apar odata cu numarul de posturi dar nu si cu calitatea lor :baldy: Adica poti face posturi multe gen: postul 1 :baldy: postul 2 :angryfire: postul 3 :angryfire: etc.

De gramatica , dupa ce scrii mesajul, daca nu il verifici, ulterior iti apare in dreapta jos "modifica".Dai click acolo si il poti corecta :baldy:

Cu tutorialele alea sa sti ca merita citite de catre toti, ia ceva timp, stiu, dar alea sunt facute de catre oameni in masura sa faca asa ceva, adica sigur nu te invata prostii. Exemple: ghid in alegerea motocicletei, ghid de condus motocicleta, countersteering, prim ajutor, mers in coloana, semne facute in timpul mersului si fiecare ce inseamna, feluri de salut, prim ajutor, etc. Astea se pot citi in 2-3 zile ploioase.

Acuma tu, desteptule, ma faci sa merit eu sa ma iau la palme pentru ca iar is offtopic cat casa, eu, cel intelept care atrage atentia. :angryfire:

Si cat traiesti tu sa nu mai zici ca eu sa veghez la greselile voastre si ca sunt benefic aici si alte aberatii din astea, zi dom'le bem o bere/dam o tura ca ma simt ca naiba cand te aud. Daca sunt mai vechi aici nu inseamna ca is mai bun in TOATE. Nu sunt un motociclist virtual :angryfire: . Si cu toate ca am cateva posturi pe forumul acesta nu ma face nici mai in masura sa dau sfaturi nici mai prost pregatit ca altii. Sunt si altii care stiu multe si stau in banca lor, cand vezi profilul are 10 posturi dar te ingroapa in stiinta.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

P.S. Mr Alin eu cred ca implicarea ta pe forum este benefica asa ca stai pe aproape si mai vegheaza la greselile noastre fie ele si in domeniul forumului,deoarece vad ca ai ceva grade acolo la user..patratele alea acolo care or fi insemnand ceva(timp pe motociclism.ro,sau cine stie comunicare multa,sau poate nr. de ani pe care il ai pe forum ca asa ar bate daca zici ca esti din 2005 aici).

 

:baldy: Respect si asfalt uscat :baldy:

Patratelele alea is cam egale cu zero. Apar odata cu numarul de posturi dar nu si cu calitatea lor :P Adica poti face posturi multe gen: postul 1 :baldy: postul 2 :angryfire: postul 3 :baldy: etc.

De gramatica , dupa ce scrii mesajul, daca nu il verifici, ulterior iti apare in dreapta jos "modifica".Dai click acolo si il poti corecta :D

Cu tutorialele alea sa sti ca merita citite de catre toti, ia ceva timp, stiu, dar alea sunt facute de catre oameni in masura sa faca asa ceva, adica sigur nu te invata prostii. Exemple: ghid in alegerea motocicletei, ghid de condus motocicleta, countersteering, prim ajutor, mers in coloana, semne facute in timpul mersului si fiecare ce inseamna, feluri de salut, prim ajutor, etc. Astea se pot citi in 2-3 zile ploioase.

Acuma tu, desteptule, ma faci sa merit eu sa ma iau la palme pentru ca iar is offtopic cat casa, eu, cel intelept care atrage atentia. :baldy:

Si cat traiesti tu sa nu mai zici ca eu sa veghez la greselile voastre si ca sunt benefic aici si alte aberatii din astea, zi dom'le bem o bere/dam o tura ca ma simt ca naiba cand te aud. Daca sunt mai vechi aici nu inseamna ca is mai bun in TOATE. Nu sunt un motociclist virtual :baldy: . Si cu toate ca am cateva posturi pe forumul acesta nu ma face nici mai in masura sa dau sfaturi nici mai prost pregatit ca altii. Sunt si altii care stiu multe si stau in banca lor, cand vezi profilul are 10 posturi dar te ingroapa in stiinta.

 

 

Nu e vb de aberati man si daca am observat ceva calitati la tine nu inseamna ca te-am ridicat in slavi,sau ca tu esti mai bun ca altii in domeniu.Dupa cum ma sti nu imi place sa fac bascau, sau sa-mi tratez prieteni cu lipsa respect.La mine asa e,ca daca ridic tonul si in viata de zi cu zi zice lumea ca ma cert,iar daca am respect poate mai mare decat alti fata de prieteni sunt acuzat ca sunt pacifist.Nimic rau in asta.In rest eu am trecut de faza aia sa ma comport ortodox,sau mai putin ortodox acuma ca ma sti nu de doua zile ci dinainte de treaba cu motoarele.Iar experienta mea primara cu montorul am avuto cu tine ca cea ca m-am dat eu ce stiu cand cu o mobra cateva sute de metri nu se pune.Sunt nou in domeniu si asa ca nu mi rusine sa iau sfaturi indiferent de la cine daca dobandeste o experienta cat de cat peste a mea.Bag la cap uneori mai lent alteori mai rapid dar la final trag linie si incerc sa-mi dau seama sa vad unde ma aflu.Asa ca sa lasam filosofia si sa incercam sa explicam lucrurile intr-un mod cat mai simplu si mai pe intelesul tuturor.Probabil ca suntem iar offtpoic:) desi nu inteleg topicul este :"Sa ne cunoastem"..atat in trafic cat si intre noi.

 

noroc si ne auzim la bere :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai pe forum aveti curaj sa va spuneti ceva unu altuia.............. :angryfire:

 

Nume : Dexter

 

"Starea civila : Student "

 

Motor : Cel putin unu...

 

:angryfire:

ase dexterule zile :angryfire:

 

--- Mesaj completat în 13 Apr 2008 02:12 -------------
ma scuzati, am postat pe forum fara sa ma prezint... avantul tineretii si lipsa intelepciunii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

salutari tuturor. ma numesc andrei am 24 de ani din ceapoca city(pericei) dar numai in buletin, transferat in zalau de 6 ani, viitor calaret, sper sa fie inainte de intrunirea de la guruslau, demonrider de fiecare data ma uit lung cand te vad in oras...eu sunt stelist, dar nu de aia imi place motorul tau ci pur si simplu imi place f mult zzr si kawasaki in general. deci motorul meu va fi ori in zzr600 sau gpz500 in august voi avea banii necesari sa achizitionez unul. si ca sa raman la capitolul cunostinta, sunt prieten bun cu radu puscas, am tras cateva betii bune impreuna. as vrea sa ne cunoaste si personal, sa mai vb despre motoare, paote ma ajutati si imi dati sfaturi utile. salutari

 

salutari tuturor. ma numesc andrei am 24 de ani din ceapoca city(pericei) dar numai in buletin, transferat in zalau de 6 ani, viitor calaret, sper sa fie inainte de intrunirea de la guruslau, demonrider de fiecare data ma uit lung cand te vad in oras...eu sunt stelist, dar nu de aia imi place motorul tau ci pur si simplu imi place f mult zzr si kawasaki in general. deci motorul meu va fi ori in zzr600 sau gpz500 in august voi avea banii necesari sa achizitionez unul. si ca sa raman la capitolul cunostinta, sunt prieten bun cu radu puscas, am tras cateva betii bune impreuna. as vrea sa ne cunoaste si personal, sa mai vb despre motoare, paote ma ajutati si imi dati sfaturi utile. salutari

post-35020-1208937523_thumb.jpg

post-35020-1208937540_thumb.jpg

post-35020-1208937555_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor. ma numesc andrei am 24 de ani din ceapoca city(pericei) dar numai in buletin, transferat in zalau de 6 ani, viitor calaret, sper sa fie inainte de intrunirea de la guruslau, demonrider de fiecare data ma uit lung cand te vad in oras...eu sunt stelist, dar nu de aia imi place motorul tau ci pur si simplu imi place f mult zzr si kawasaki in general. deci motorul meu va fi ori in zzr600 sau gpz500 in august voi avea banii necesari sa achizitionez unul. si ca sa raman la capitolul cunostinta, sunt prieten bun cu radu puscas, am tras cateva betii bune impreuna. as vrea sa ne cunoaste si personal, sa mai vb despre motoare, paote ma ajutati si imi dati sfaturi utile. salutari

 

Salutari Andrei si ne pare bine ca te cunoastem si speram sa-ti iei motor asa cum ai zis,dar inainte de aia te rugam sa intri pe forumurile utile de pe motociclism.ro la categoria incepatori,sau la cele care crezi ca ti-ar fi utile la stadiul de pregatire pe care il ai.Nu ar strica sa te informezi bine in ceea ce inseamna sa conduci un motor si te adaptezi cu grija la traficul autohton si mai ales la drumurile bune pe care le avem. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

baieti, cred ca deja stiu forumul cu ochii inchisi si l-am memorat. am citit tot ce era de citit am descarcat tot ce era de descarcat, am listat, teoretic stiu mai tot, dar ca in viata, practica te omoara, sper din suflet sa nu! :D. din cate vedeti eu vreau sa-mi iau un zzr sau gpz, primul nu multi l-ar recomanda pt inceput, de fapt, cred ca nimeni, insa imi place la nebunie, iar gpz e k, insa multi zic ca ma voi plictisii repede... deci ...ce sa fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, cred ca deja stiu forumul cu ochii inchisi si l-am memorat. am citit tot ce era de citit am descarcat tot ce era de descarcat, am listat, teoretic stiu mai tot, dar ca in viata, practica te omoara, sper din suflet sa nu! ;). din cate vedeti eu vreau sa-mi iau un zzr sau gpz, primul nu multi l-ar recomanda pt inceput, de fapt, cred ca nimeni, insa imi place la nebunie, iar gpz e k, insa multi zic ca ma voi plictisii repede... deci ...ce sa fac?

 

man eu zic sa-ti iei ce iti prieste,dar acuma cu siguranta nu iti recomend ceva peste 600 daca esti chiar la inceput.In principiu sa-ti fie un motor comod si sa ai putina atractie pt modelul la care optezi.Sa il stapanesti cu grija si sa nu dai uitari ceea ce zici ca ai studiat pe forumuri.In rest te asteptam intre noi cu tot cu verisoarele tale bune :whip: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

nu uit, stai relax, ca sunt prea constient de riscurile care le implica motociclismul. uneori, cand stau si ma gandesc ca vreau sa-mi iau, mi-e frica de domne' feri, dar mi-am promis ca la acest lucru nu voi renunta orice ar fi, am renuntat la destule in viata(alta poveste, plictisitoare :whip: ) asa ca, viitori prieteni, fiti siguri ca voi avea anul acesta un motor si va fi unul din cele de mai sus, ca modele. as vrea totusi sa le vad si in realitate, zzr l-am vazut doar asa in trecere, iar gpz este unul negru cu nr rosii da intr-o stare de domne feri, il lasa afara mereu, acolo pe strada aia unde o fost blocul acela :D cum urci in sus si faci la dreapta, acolo unde is garajele,sub o salcie, acolo il tine de nu stiu cate zile deja, da ala e , cred din 88 sau 89, ca tare patratos ii si intr-o stare...carena se vede clar ca e refacuta f prost, revopsita, a fost rosie candva...dar una peste alta, are un aspect compact, masiv, pare mai mica in poze, si e scurta, as sta ca pe un chopper cred, am 1,93. dar oricum la kawasaki nu renunt, aceasta e marca mea favorita si nu din cauza ninja-urilor ci din cauza zzr -ului si pt ca imi plac mai mult cum arata decat altele. sper sa iasa soarele odata sa va vad prin oras iar si cine stie poate sa sa va si cunosc. asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

in sfarsit am avut ocazia sa ma urc pe un zzr...mersi braindamaged si lui robi desigur. sper sa ne vedem duminica pe meses. paste fericit tuturor si domne da sa fie soare frumos duminca. :D) mersi, mersi, mersi... :D :P :P ;) :D :moto: :whip: :D :( :ok: :D :D ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit am avut ocazia sa ma urc pe un zzr...mersi braindamaged si lui robi desigur. sper sa ne vedem duminica pe meses. paste fericit tuturor si domne da sa fie soare frumos duminca. :D) mersi, mersi, mersi... :P :P ;) :D :whip: :D :ok: :moto: :D :D ;) ;)

ma bucur ca te-am putut ajuta :(

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zicea cineva o data... ZZR-ul duce greu'...

Daca stii sa te controlezi si sa inveti treptat cum sa mergi cu ea,ZZR-ul e un model super tare! ! !

Merge si incet si tare, depinde de tine, cum tragi de manson...

Te astept printre mandrii posesori de ZZR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...