Jump to content
Sign in to follow this  
rocs bv

O Iesire Intre Fete?

Recommended Posts

o sa ascult de sfatul unui prieten motociclist si vin si eu cu o propunere: ce ziceti fetelor de o iesire cu motoarele? da, stiu ca se merge frecvent la plimbari, dar ma gand la o plimbare mai linistita. eu nu am prea iesit cu motorul in grup, dar probabil as cam ramane in urma...na', etz-ul...asa ca ma gandeam ca poate nu sunt singura in situatia asta.

poate de 1 mai mergem pe undeva...sighisoara ar fi una din propuneri. astept si alte idei!

O IESIRE INTRE FETE.....????

MAMAAAA CE TENTANT SUNA......

P.S.E SUZUKIANU LA TASTASTURA.......

Sincer, nu stiu cum de fetele motocicliste din brasov nu s-au organizat pana acum pentru a iesi la plimbari, dar am impresia ca nu sunt prea multe motocicliste in Brasov, eu unu nu cunosc nici una . . . abia astept sa ies la o plimbare si sa fie si cateva fete pe motoare . . . asa ca fetelor, organizati-va, intalniti-va, daca vreti faceti si un club (ca e la moda) . . . nu mai lungesc vorba . . . un asfalt asa cum va doriti . . .

Sincer, nu stiu cum de fetele motocicliste din brasov nu s-au organizat pana acum pentru a iesi la plimbari, dar am impresia ca nu sunt prea multe motocicliste in Brasov, eu unu nu cunosc nici una . . . abia astept sa ies la o plimbare si sa fie si cateva fete pe motoare . . . asa ca fetelor, organizati-va, intalniti-va, daca vreti faceti si un club (ca e la moda) . . . nu mai lungesc vorba . . . un asfalt asa cum va doriti . . .

Sunt destule cat sa faca o gasca frumoasa de motocicliste.. ma mir ca inca nu s-au inscris pe lista.

PS aveti nevoie de asistenta tehnica? :angryfire:

Pai unde sunt daca "sunt destule"??????

. . . pana nu le vad, nu exista . . . asa am citit eu in almanahe.

. . . scuze, cred ca sunt off topic . . .

Sunt destule cat sa faca o gasca frumoasa de motocicliste.. ma mir ca inca nu s-au inscris pe lista.

PS aveti nevoie de asistenta tehnica? :angryfire:

sa sti ca o sa tin minte oferta de asistenta! sa nu te miri cand, oprita pe marginea drumului cu motorul in pana, o sa sun pt ajutor..desi superbul meu motor nu o sa-mi faca el de-astea! sau da?...hmm...

--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 13:56 -------------
sau mai bine vi si tu cu motorul, de la inceput.nu-i mai simplu? oricum, vad ca nu se anunta nimeni... :angryfire: mai asteptam...

maine (duminica 13-04-08) plecam din fagaras spre sighisoare.daca vreti sa veniti sunteti bine venite.viteza de croaziera 90.

sa sti ca o sa tin minte oferta de asistenta! sa nu te miri cand, oprita pe marginea drumului cu motorul in pana, o sa sun pt ajutor..desi superbul meu motor nu o sa-mi faca el de-astea! sau da?...hmm...

<small>--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 13:56 -------------</small><br/>sau mai bine vi si tu cu motorul, de la inceput.nu-i mai simplu? oricum, vad ca nu se anunta nimeni... :angryfire: mai asteptam...

ee daca va fi nevoie, ma bag si eu cu o mana...de ajutor :angryfire: :angryfire:

da mi se pare ok o iesire intre fete eventual ati putea face si un club dar sunt niste conditii importante de indeplinit trebuie sa fiti foarte apropiate si sa va placeti una pe alta eventual una pe toti sau ideal toti cu totii... asa se alcatuieste un club :angryfire: sper ca v-am fost de folos :angryfire:

Edited by forro_m

. . . dupa cum se vede, am avut dreptate . . . nu sunt fete motocicliste p`aici, rog administratorul sa stearga acest topic . . . consuma bytes si biti degeaba . . . :) :blink: :laugh: :bigstar: :) :lol:

. . . dupa cum se vede, am avut dreptate . . . nu sunt fete motocicliste p`aici, rog administratorul sa stearga acest topic . . . consuma bytes si biti degeaba . . . :) :blink: :laugh: :bigstar: :) :lol:

FETA AU EXISTAT SI EXISTA,din nefericire motociclete nu mai exista,cu exceptii de ruina.

Acum doua saptamani cand ma aflam calare impreuna cu Aura(buna mea prietena),mai exact sambata in jurul orei 20.40,amurcat la o plimbare singure in poiana pe Epicuro.Atmosfera in Poiana ioc,asa ca ce ne-am zis noi,hai sa coboram pe Rasnov la zilele acestui mare oras.Zis si facut.O luam agale la coborare,nu facem 1 km,asfaltul fiind jilav,in padur se intuneca si carosabilul plin de mazga galbena de la un nenorocit de santier.Urmeaza viraj stanga succesiv cu dreapta,franez,dar Epicuro tambur pe spate blocheaza roata,derapaj si POC de asfalt amandoua.Eu am apucat sa ridic picioarele si sunt ok,dar prietena mea sa rostogolit pe contra sens(noroc ca nu urca nimeni),sa julit la maini si coapsa dreapta.Urmeaza proasta inspiratie sa sun la 112,vin doi militieni de la SC Politia Romana SRL Poiana Brasov(unul Avram si nu mai stiu cum) si constata dumnealor cu studiile lor ca nu am adaptat viteza la conditiile de drum.Asta e,bine ca suntem sanatoase dar totusi pietoane.(poate ne luati pasagere,aviz celor insurati)si uite asa am ramas cu paguba si am ajuns la concluzia ca politia romana nu stie domnule sa lucreze numai cu radarul.Daca se nasteu caini dupa cum se comporta ar fi luat urma de unde vine noroiul pe carosabil ca nu cred ca sa abrogat curatarea cauciucurilor la intrarea pe asfalt.Si nesimtiti imi cereau si numarul de telefon ca cica trebui sa-l treaca pe procesul verbal.

Acum sa dus mijlocul de locomotie inmatriculat si ramane sa ma dau cu DR-ul prin padure ca bani de reparatie nu am si sunt destule stricate.

Va doresc LA MAI MARE si ASFALT USCAT.

(poate ne luati pasagere,aviz celor insurati)

....eu te-as fi luat de nu-mi vindeam dereul.....da las ca imprumut eu un motor si poate cine stie....dar sa ramana intre noi ok?

sa nu afle tot bv....

asfalt...

. . . dupa cum se vede, am avut dreptate . . . nu sunt fete motocicliste p`aici, rog administratorul sa stearga acest topic . . . consuma bytes si biti degeaba . . . :blink: :laugh: :bigstar: :) :lol: :D

Serios????????

Uita-te mai bine!!!!!!!!!!

:)

o sa ascult de sfatul unui prieten motociclist si vin si eu cu o propunere: ce ziceti fetelor de o iesire cu motoarele? da, stiu ca se merge frecvent la plimbari, dar ma gand la o plimbare mai linistita. eu nu am prea iesit cu motorul in grup, dar probabil as cam ramane in urma...na', etz-ul...asa ca ma gandeam ca poate nu sunt singura in situatia asta.

poate de 1 mai mergem pe undeva...sighisoara ar fi una din propuneri. astept si alte idei!

Pai propune un loc de intalnire, o zi, o ora si stabilim acolo traseul. Ar fi bine intr-o sambata. Vedem la intlnire cate vin si apoi se pleaca, nu?

Se pare ca numai daca sunteti provocate puteti raspunde, altfel . . . dar totusi am avut dreptate, sunt putine fete in Bv care se dau pe doua roti, si sa nu ziceti ca nu ies eu destul ca . . . ca . . . asa e, nu ies eu prea des la plimbri, dar, dupa cum se vede pe acest forum, nu cred ca se poate spune ca este o comunitate a fetelor motocicliste aici, in orasul de la poalele Tampei . . . dar poate ca nu va place sa iesiti cu baietii la groapa cu nisip, ci poate va place sa mergeti ca raiserii cu cratita prin bucatarie, cu jenunchiul pe jos prin cuptor . . . pe o roata cu masina de spalat . . . nu stiu, nu ma pricep . . . dar asta e singura modalitate de a va provoca.

. . . un drum asa cum va doriti . . .

Se pare ca numai daca sunteti provocate puteti raspunde, altfel . . . dar totusi am avut dreptate, sunt putine fete in Bv care se dau pe doua roti, si sa nu ziceti ca nu ies eu destul ca . . . ca . . . asa e, nu ies eu prea des la plimbri, dar, dupa cum se vede pe acest forum, nu cred ca se poate spune ca este o comunitate a fetelor motocicliste aici, in orasul de la poalele Tampei . . . dar poate ca nu va place sa iesiti cu baietii la groapa cu nisip, ci poate va place sa mergeti ca raiserii cu cratita prin bucatarie, cu jenunchiul pe jos prin cuptor . . . pe o roata cu masina de spalat . . . nu stiu, nu ma pricep . . . dar asta e singura modalitate de a va provoca.

Mai, fete sunt, zic eu dar nu pe net :laugh: Eu unul stiu o fata motociclista dar care nu stiu sa dea pe acest forum. Cel putin, nu am observat-o eu. Cel mai bine, veniti si voi fetelor cand se strange lumea in Livada si asa din vorba in vorba vor afla si celelalte motocicliste. Va dati seama ca imediat se duce vestea in oras: "Ma, ati vazut cate tipe faine cu motor erau azi in Livada? Moaa... ce bestial a fost" :blink:

Iar, daca e sa iesiti in grup si ramaneti in urma e lipsa de respect a celorlalti motociclisti ca nu adapteaza viteza in functie de cel mai lent si astfel va frustrati si nu mai vreti sa veniti in excursii. :) Zic eu... :bigstar:

Mie mi se pare ca nici nu te dai pe motocicleta prea des (caci am fost aproape in fiecare miercuri in Livada - si nu numai - si nu te-am vazut) , dar nici pe net nu te uiti cum trebuie, asa ca apuca-te de ceva util! :)

pantera roz99 pana la urma care e problema?? fete motocicliste sunt destule,se plimba si ele ca si noi... te bagi aiurea in seama pe topicul asta.

Pana la urma vine cineva maine, sambata, 06.06.2008, ora 12.00, in Livada pentru o plecare la Poiana Marului si poate ceva mai departe prin zona aceea, sa facem un gratar si mai schimbam ceva impresii?

Pana la urma vine cineva maine, sambata, 06.06.2008, ora 12.00, in Livada pentru o plecare la Poiana Marului si poate ceva mai departe prin zona aceea, sa facem un gratar si mai schimbam ceva impresii?

SEMNAT OFATA, DAR AM POSTAT DE PE ALT USER. SORRY, DECI, ORICUM EU (OFATA) VA ASTEPT.

Tin sa anunt ca plimbarea pana la Poiana Marului s-a facut :) , dar nu si gratarul :) , caci dintre multele fete care am fost pana acolo, nici una nu a renuntat la fite si la manichiura ca sa aprinda focul. Adica nu am renuntat nici eu, nici eu, nici eu, ca astea am fost toate fetele prezente. :blink: :laugh: :bigstar:

imi pare tare rau ca nu am putut iesi cu motorul in ultima vreme...dar peste vreo 2 sapt ma "repatriez" pe meleagurile brasovene si ne vedem.cu siguranta!

imi pare tare rau ca nu am putut iesi cu motorul in ultima vreme...dar peste vreo 2 sapt ma "repatriez" pe meleagurile brasovene si ne vedem.cu siguranta!

:P