Sari la conținut

Again....accident Bucuresti


DragStar650
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e pacat de ce s-a intamplat dar nu drumurile sunt vinovate..... sau poate primaria tragea de acceleratie?!

come on.... omu a gresit si a platit scump..... sorry

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei, prietenilor. Nimeni nu merita o asemenea moarte. Ceva vina au toti si primaria si chiar si el. O viata irosita...si cite ar fi putut face...Trist si pentru acel copilas care nu a apucat sa-si cunoasca tatal.

 

--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 17:01 -------------
Condoleante familiei, prietenilor. Nimeni nu merita o asemenea moarte. Ceva vina au toti si primaria si chiar si el. O viata irosita...si cite ar fi putut face...Trist si pentru acel copilas care nu a apucat sa-si cunoasca tatal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat...dar sunt mai multi factori care duc la asta...presupun ca pe acolo este vreun indicator in care esti atentionat ca drumul este cu denivelari...130 e ceva viteza chiar daca esti pe o sportiva...permisul ala nu era suspendat degeaba...daca macar astepta sa si-l recupereze acuma era inca printre noi....plus miara si inexperienta...nu vreau sa il judec ptr k nu am dreptul dar e pacat ca se intampla asa ceva... R.I.P. si condoleante familiei :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud de inca o victima.

Un incepator nu merita o miara drept cadou.

Daca facea naveta nu pot sa cred ca a bagat gaz la ora 12 noaptea si mai ales in Bucurestii Noi unde am vazut cele mai multe gropi, denivelari si canale.

Trebuia sa i dea de gandit primul accident.

Ma gandesc la ai lui care sufera enorm, nu cred ca meritau...Condoleante!

Prieteni, NU MAI ALERGATI CATRE CERURI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai judecati ca orbii- niciunul nu a fost acolo cand s-a intamplat tragedia. A fost intre Luci si Dumnezeu...

 

Carnet din 2007 care era suspendat in momentul producerii accidentului ,motor de 1000.Ce mai trebuie sa se inteleaga in plus ?

 

Pastrati-va obiectivitatea .Dumnezeu nu are nimic de a face cu astfel de chestii.

 

Vai de parintii lui. :angryfire:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de saracul copilas..va trebuii sa traiasca fara tata :angryfire: :angryfire: :angryfire:

ar trebuii facut un manifest..unul mare.. pentru toti cei morti in accidentele de moto.. :angryfire: :baldy: din pacate avem toti o pasiune cam periculoasa..avem stilul libertatii si asta ni se pare super...ar trebuii sda respectam motoarlele asa cum si ele ne ofera senzatia de libertate. . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau la 2 km de locul accidentului... curba de la restaurantul 2 cocosi e foarte larga si cu 2 benzi pe sensul de mers, poate fi abordata lejer cu viteza. problema e ca mai are denivelari si nisip, deoarece se intersecteaza cu un drum in lucru care este circulat de masini cu gabarit depasit frecvent, acestea lucrand la drum. el stia cu siguranta lucrul acesta frecventand des bucuresti - darza, pacat de el :angryfire:. i se putea intampla si la 90 acelasi lucrul, lipsa experientei la ucis ,nu viteza! RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carnet din 2007 care era suspendat in momentul producerii accidentului ,motor de 1000.Ce mai trebuie sa se inteleaga in plus ?

 

Pastrati-va obiectivitatea .Dumnezeu nu are nimic de a face cu astfel de chestii.

 

Vai de parintii lui. :angryfire:

 

repet: suspendarea permisului a fost singurul lui contact cu politia rutiera sau de orice fel.

dar...

ce usor e sa-ti dai cu parerea... Avand in vedere ca eu am fost prima care i-a zis NU legat de moto, crede-ma am fost fff obiectiva cand am ajuns la locul accidentului. Dar daca tu mergi cu mine acolo si reusesti sa-mi explici ca poate nu a facut o explozie de cauciuc, poate nu a ocolit un betiv, un caine sau o masina si el pur si simplu, din teribilism, inconstienta s-a dus in gard.... o sa incep si eu sa nu mai cred ca Dumnezeu.

 

El a mers destul de mult cu ea, chiar si pe drumul ala. Si faptul asta ma face cu atat mai mult sa cred ca s-a intamplat ceva neobisnuit si ca n-a fost vba de o groapa sau de nisip.

 

Singurele "accidente" erau stand pe loc, cand o scapa pe nisip.

Fra-su nu i-a luat-o ca sa-l omoare, ca-l iubea ca pe ochii din cap, ci ca sa-i faca o bucurie. Omul e distrus!! Si unii stau si-l acuza pe net ca e criminal. . .

A avut incredere in Luci, pentru ca stia ca e un baiat cumpatat, potolit, fara figuri de pubertin, d-aia l-a ajutat sa o cumpere. Plus ca fra-su nu stia cu ce se mananca asta. E de acuzat, nu?

 

Abia m-am intros de la el... Am fost o mare de oameni. Daca baiatul asta era vreun teribilist, vreun pierde vara sau daca facea belele, pai mai plangea atata lumea dupa el?! Nu numai ca plangem, dar suntem terminati!! E vorba de Luci al nostru care a dat clasa orasenilor cu educatia lui de la tara. O educatie pe care putini au primit-o sau o primesc. Voi nu puteti sa va imaginati ce e in sufletele noastre. Frate-miu plange de azi noapte in continuu, ditamai barbatu!! Toata Darza a iesit in strada cand am venit cu el acasa... Pana si cei mai indepartati vecini si-au oparit obrajii de atatea lacrimi...

 

Printre parerile mele de rau ar fi si cea ca Luci a fost subiectul primei campanii Amr. Fratilor, tin cu voi, dar reportajul de la protv a fost umflat rau de tot. Dar macar asa poate invata altii... Poate moartea lui a avut un scop. Eu una ma las de motociclete! Si nu pt ca n-am "c*ie" sau "pasiune" ci pt ca n-as vrea sa-mi nenorocesc familia si apropiatii, asa cum a facut Luci. Chiar daca a facut-o fara sa vrea...

Si da, poti sa mori si pe strada, cazandu-ti o caramida in cap.. dar prefer caramida, decat sa urle familia la capatai, ca mi-am batut joc de viata mea si intrega comunitate din care "faceam" parte sa ma faca teribilista si inconstienta.

 

Mai bine hai sa-l ajutam cu un gand bun pe Luci, sa se odihneasca in pace...

 

 

*Luci nu e tata, e unchi. Dar iubea copilul ala exact ca un tata. Chiar daca avea doar 20 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza ucide din nou....mai degraba strazile de toata jena omoara din nou. Cati dintre noi nu au avut evenimente neplacute datorita acestor gunoaie de strazi? RIP

 

 

:angryfire: :angryfire: :angryfire:

R I P .

Si strada te omoara.. ( denivelari ,decopertari ,canale ,gropi ,caini ,aurolaci ,pete de ulei ,apa din dambovita , etc ) din acest motiv te contrazic ! Ex : poti veni printre masini pe banda 2-3 ,dinspre P-ta

 

 

Cum sa faci cadou RSV 1000 unui incepator???? Poate la un dusman!

R.I.P. Nu la el este vina! Traim intr-o tara de k. Trebuie sa avem grija cum votam , mare grija. Ori sa

 

"viteza l-a omorat", "strada e de vina", "primaria trebuie trasa la raspundere", "de vina e ala care i-a dat motocicleta"......... cut the bullshit! e in natura romanilor sa se planga mult prea mult si sa dea vina pe altii pentru toate necazurile.

 

cand esti la ghidon esti singur responsabil pentru siguranta ta. trebuie sa iei in considerare experienta (sau lipsa ei), conditiile meteo si posibilitatea ca acestea sa se schimbe brusc, posibilitatea ca drumul sa nu fie asa cum te astepti (ca doar nu esti pe circuit), posibilitatea ca ceilalti participanti la trafic sa nu se comporte asa cum ar trebui si faptul ca posibilitatea ca motocicleta sa se comporte neasteptat creste odata cu uzura (explicatii de genu "n-am nici o vina, cauciucurile erau prea tocite si asta e cauza accidentului" sau "s-a rupt lantul" sunt la fel de stupide). afara de cazuri de sabotaj, esti direct responsabil de starea motocicletei.

 

chiar si atunci cand da o masina peste mine sau coboara un fraier din masina si imi deschide usa in fata eu ma consider responsabil ca nu am prevazut, chiar daca legea il incrimineaza pe celalalt, mai ales ca aceste lucruri sunt FOARTE PROBABILE (in romania) deci trebuie sa te astepti la ele. daca maine aterizeaza un OZN si din cauza asta fac accident sau trage unu cu bazooka si ma arunca de pe motor nu o sa consider ca fiind vina mea, pentru ca nimeni nu avea cum sa prevada asta (afara de cazul cand conduc motocicleta intr-o zona cu multe ozn-uri sau intr-un teatru de razbaoi).

 

cam atat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet: suspendarea permisului a fost singurul lui contact cu politia rutiera sau de orice fel.

dar...

ce usor e sa-ti dai cu parerea...

.... o sa incep si eu sa nu mai cred ca Dumnezeu.

 

daca moartea lui iti poate zdruncina credinta in Dumnezeu, gandeste-te ca poate i-a dat un semn si a incercat sa il opreasca. avea permisul suspendat pt. viteza. ceea ce inseamna ca nu ar fi trebuit sa se afle pe motor.

au incercat sa il opreasca si parintii. mama lui: "eu i-am spus mereu, stai ma, las-o naiba de motocicleta, ca ai cazut de atatea ori."

 

E vorba de Luci al nostru care a dat clasa orasenilor cu educatia lui de la tara. O educatie pe care putini au primit-o sau o primesc.

Printre parerile mele de rau ar fi si cea ca Luci a fost subiectul primei campanii Amr. Fratilor, tin cu voi, dar reportajul de la protv a fost umflat rau de tot. Dar macar asa poate invata altii... Poate moartea lui a avut un scop. Eu una ma las de motociclete!

din punctul meu de vedere a fi educat nu scuza inconstienta si implica respectul pt. lege. nu ma refer la limita de viteza, ci la circulatia cu permisul suspendat. asta e infractiune. ti se pare putin?

moartea lui nu a avut nici un scop. dar daca e sa inveti ceva din asta, nu e sa te lasi de motociclete.

 

Mai bine hai sa-l ajutam cu un gand bun pe Luci, sa se odihneasca in pace...

din pacate e singurul lucru pe care il putem face pt. el. odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cu siguranta nu este nici o diferenta intre a muri cu carnetul de conducere valabil sau suspendat.Vad totusi ca pentru tine acest mic detaliu nu conteaza deloc in acest tragic eveniment.Carnetul lui era suspendat in momentul producerii accidentului si daca ar fi tinut cont de acest mic detaliu si nu ar fi circulat asa cum prevede legea NIMIC din toate astea nu s-ar fi intamplat.Poti numi asta destin la un moment dat.Argumentul caramizii cazute in cap cand iesi din casa este demagogie care nu ajuta la nimic niciodata.

 

Tocmai pentru ca era un om apreciat si iubit de ceilalti nu ar fi trebuit sa nu procedeze in felul acesta care accidental sau nu l-a costat viata.

 

Nu-l mai putem "ajuta" cu nimic, dar cu siguranta l-ar fi ajutat inainte de toate niste prieteni care l-ar fi putut opri s-o faca.

 

Din pacate in afara sa-i nenoroceasca pe cei ramasi in urma moartea lui nu a avut nici un scop.

 

Multi altii ce vor urma or sa faca aceasi greseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"viteza l-a omorat", "strada e de vina", "primaria trebuie trasa la raspundere", "de vina e ala care i-a dat motocicleta"......... cut the bullshit! e in natura romanilor sa se planga mult prea mult si sa dea vina pe altii pentru toate necazurile.

 

cand esti la ghidon esti singur responsabil pentru siguranta ta. trebuie sa iei in considerare experienta (sau lipsa ei), conditiile meteo si posibilitatea ca acestea sa se schimbe brusc, posibilitatea ca drumul sa nu fie asa cum te astepti (ca doar nu esti pe circuit), posibilitatea ca ceilalti participanti la trafic sa nu se comporte asa cum ar trebui si faptul ca posibilitatea ca motocicleta sa se comporte neasteptat creste odata cu uzura (explicatii de genu "n-am nici o vina, cauciucurile erau prea tocite si asta e cauza accidentului" sau "s-a rupt lantul" sunt la fel de stupide). afara de cazuri de sabotaj, esti direct responsabil de starea motocicletei.

 

chiar si atunci cand da o masina peste mine sau coboara un fraier din masina si imi deschide usa in fata eu ma consider responsabil ca nu am prevazut, chiar daca legea il incrimineaza pe celalalt, mai ales ca aceste lucruri sunt FOARTE PROBABILE (in romania) deci trebuie sa te astepti la ele. daca maine aterizeaza un OZN si din cauza asta fac accident sau trage unu cu bazooka si ma arunca de pe motor nu o sa consider ca fiind vina mea, pentru ca nimeni nu avea cum sa prevada asta (afara de cazul cand conduc motocicleta intr-o zona cu multe ozn-uri sau intr-un teatru de razbaoi).

 

cam atat...

 

bavareze e primul post al tau unde iti dau dreptate.. dar poate n-am citit eu tot ce-ai scris!

 

:angryfire:

ai dreptate asta cred si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...