Sari la conținut

motoare 'OLDIES' cei interesati de...


voshod175
 Share

Postări Recomandate

clasicul cal de bataie al meleagurilor asiatice,est-europene si africane

Mie imi place. :makeout:

post-67-1117133722_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... comunismul e bun... dar sa nu exageram :ok: stilul asta clasic [naked] imi place pt ca nu ascunde motorul [care este partea de baza a unei motociclete, restul "prinzandu-se" pe langa el] :moto:

 

ma intreb cum ar fi aratat motocicletele astazi dak "geniul" ala de ford nu ar fi descoperit banda de productie ... pt ca ar fi fost o lume a motocicletelor ... si nu a masinilor produse ieftin... :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triumphul Bonneville e un motor superb. Am avut prilejul sa ma plimb unpicutz cu un unul refacut 100%. Suna bestial, fuge bestial shi e extrem de elegant de condus. Este o clasa aparte de motoare. Impresionant motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra Hoinar

 

@Harciogu

Nu exagerez. Eu nu am pus Ijul alaturi de Triumph constient fiind de cat de mult difera.

Incearca sa nu iei Triumful si Niprul si sa le compari. Se gasesc in situatii total diferite. Comunistele de mai sus se fabrica inca asa cum le vezi in poza, sunt clasice si sunt frumoase in felul lor.

Asa cum fiorosul KRAZ de la remorcat tramvaie si autobuze nu poate fi comparat cu un FrightLiner sau Mack.

Sunt frumoase amandoua si nu se exclud una pe alta.

La fel si Mobra. :ok: :makeout:

post-67-1117220155_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Kawasaki Z1.Cel mai brutal motor al anilor `70.Cunoscut drept "The King".A dus nivelul impus de Honda CB750 mult mai sus.O legenda pe doua roti. Poze mai jos.Daca mai vreti mai am si cu alte sub-modele...

 

Poze.

post-7907-1157709457_thumb.jpg

post-7907-1157709472_thumb.jpg

post-7907-1157709494_thumb.jpg

post-7907-1157709511_thumb.jpg

post-7907-1157709538_thumb.jpg

post-7907-1157709597_thumb.jpg

post-7907-1157709621_thumb.jpg

post-7907-1157709646_thumb.jpg

post-7907-1157709673_thumb.jpg

post-7907-1157709699_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki Z1.Cel mai brutal motor al anilor `70.Cunoscut drept "The King".A dus nivelul impus de Honda CB750 mult mai sus.O legenda pe doua roti. Poze mai jos.Daca mai vreti mai am si cu alte sub-modele...

 

Poze.

 

daca nu ma insel, omul se referea la oldies adica motoare noi dar care sunt identice (cel putin estetic) cu cele vechi

 

ar fi:

- Triumphul Bonneville cu toate variantele sale (Thuxton, T100, Scrambler)

- Kawasaki W 650 cu o "constitutie" asemanatoare cu a primului

- Kawasaki Zephyr cu patru cilindri in linie (400, 550, 750, 1100 cmc), asta imita Z1

- Yamaha SR 500

- Honda CB 400 SS (atentie nu vb despre motorul in 2 sau 4 cilindri, N sau SF)

- Honda Ape 100

 

Nici noile Ducati sport classic nu sunt de ignorat, chiar daca in afara aspectului nu prea mai au nimic in comun cu motocicletele pe care le evoca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel, omul se referea la oldies adica motoare noi dar care sunt identice (cel putin estetic) cu cele vechi

 

ar fi:

- Triumphul Bonneville cu toate variantele sale (Thuxton, T100, Scrambler)

- Kawasaki W 650 cu o "constitutie" asemanatoare cu a primului

- Kawasaki Zephyr cu patru cilindri in linie (400, 550, 750, 1100 cmc), asta imita Z1

- Yamaha SR 500

- Honda CB 400 SS (atentie nu vb despre motorul in 2 sau 4 cilindri, N sau SF)

- Honda Ape 100

 

Nici noile Ducati sport classic nu sunt de ignorat, chiar daca in afara aspectului nu prea mai au nimic in comun cu motocicletele pe care le evoca.

 

Nu am citit cu atentie enuntul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna clasicul da bine si face lumea sa intoarca capul, chiar sa se opreasca in loc si sa admire (cei mai tineri) sau starneste valuri de amintiri (cei mai in varsta). Partea proasta e ca noi (sau unii dintre noi) nu ne prea putem permite sa intretinem sau sa reparam (din diverse motive) oldtimer-ele. Asta a fost unul de-al meu:

post-4365-1158390039_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...