Sari la conținut

Nu Faceti K Mine


yzulyka
 Share

Postări Recomandate

cum spunea si Purghy bine ca acum poti sa ne povestesti despre asta.

 

Si as mai adauga eu: bine ca ai reusit sa inveti din greseli si de asemenea sa ii educi si pe altii ca e boala grea si contagioasa rau asta cu teribilismul.

 

respect yzulyka :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Domnilor,ati uitat tema topic-ului??? :) E vorba de accidente,nu de 'pasarici'!!!!Ligia in sus,Ligia in jos... :agree:

Purtati echipament sa puteti fi apti de pasarici,altfel degeaba,asta e ideea!!!!Altfel ajungeti... :)

Numa' bine! :kiss:

 

 

 

omule lasa-i pe baieti cu Ligia asta!au si ei curiozitatiile lor...tre sa-i crezi!

sora-sa ce face!? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic: cum ai facut ''bunicule'' de ai ridicat mobra s50 p'o roata?
Ar fi posibil: Mutat centrul de greutate mai pe spate, probabil cu piciorul stang dus in spate pe capatul sheii. Si da-i si ridic-o.

Mobra se ridica lejer pe o roata, chiar fara sa vrei, iar daca o turezi si lasi ambreiaju brusc, pleaca a dracu de sub tine de nici nu-ti dai seama :agree:

Exemplu:

 

concluzia: nu-mi iau mobra ca se da p'o roata..

Da, se da, si inca bine, ca e motor in 2 timpi, care lucreaza la turatie mare si viteza mica...e buna pt coclau, ca-i ieftina

 

Din pacate nu am ajuns popa,m-au dat afara dupa primul an .Sincer,cred ca si un choper se poate ridica de fata,nu am incercat,dar promit sa incerc pe primul choper ce imi cade in mana.Poze cu Ligia nu am,dar,credeti-ma,e BUNA!

Asfalt uscat,ca afara ploua!

SI cioparele se ridica...erau niste filmulete cu niste meseriasi la o demonstratie care ridicau ditai HD-urile de zici ca erau poket bike-uri...

 

Cum a zis cineva mai sus, cam toate motoarele se ridica pe o roata, unele cu stiinta, altele din greseala :kiss:

 

@yzulyka: daca n-ai pus mana sa inveti evanghelii si ti-a trebuit impresionare de fatuci, uite ce-ai patit :goodposting: bine ca acu esti intreg, ca pana la urma orice motor poate fi periculos, fie el de 50 cmc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@yzulika:Mobra ce a patit? :) Din "..si il culc de tot", ce sa deducem? :agree:

 

Totusi ceva da cu virgula in povestea ta:daca acum ai 26 de ani(multi inainte!) si treaba s-a petrecut in '98, rezulta ca aveai 16 ani pe atunci.Sa te intreb daca aveai permis "pe vremea" Ligiei? :kiss:

 

Cred ca oricum ti-a folosit experienta asta mai tarziu....in ultimii 10 ani, ca sa zic asa... :)

 

:goodposting:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic: cum ai facut ''bunicule'' de ai ridicat mobra s50 p'o roata? :)

Am vazut eu pana acum cel putin 2 tipi pe Eminescu la intersectia cu Dorobanti cum fac asta pe un cacao de scooter de 50cc: tragi tare de gaz si tragi tare de coarne, dupa care trebuie sa stii unde lasi gazul ca sa nu dai cu tartitza de pamant... Oricum evident motorul nu te poate ajuta sa faci asa ceva, dar daca pe langa ca dai gaz mai si zmucesti de coarnele animalului cica iese ( ca sa-ti iasa numai din gaz trebuie sa ai de obicei de pe la 50-60 de CP in sus). Sigur macar unul din astia pe care i-am vazut eu aveau LED-ri "si tot ce trebuie" la scooter si evident nu avea casca... La astia pe care i-am vazut eu pe o roata in centru nu am apucat sa aud daca aveau si manele tare, dar am auzit asa ceva de 2-3 ori pe la Hala Traian desi eu aveam casti cu rock in ele si evident manelele de pe scooterul lor sunau mai tare decat rock-ul din castile mele... Bine, asta era vara cand mergeam cu Nitro de oras, ca acum de cand a dat frigul daca nu-mi pun muzica in Caberg risc sa ma sinucid ca e prea liniste....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...