Sari la conținut

CZ


ShereKhan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Schema asta stufoasa am gasit-o si io pe net, cred ca am de eliminat peste 80% din ea, nu-i daraua cat ocaua! Speram la o schema simpla, am vreo patru fire care ies din magnetou...si pentru atata lucru am de eliminat o padure de fire si becuri...cand totul presupun ca-i mai simplu decat banui! Multumesc, dar o sa mai insist pe simplitate! ;) 

Ratasi berea!:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Acum 41 minute, Gabi24 a spus:

"Mosierule,"ce proprietate mare ai! Frumoasa Blue Boy.

Pai sa stii, am mostenit de la bunicul meu peste 45 Ha (agricol si padure) dar n-am revendicat nimic, fiindca nu ma descurc deloc cu agricultura si pentru padure trebuia sa platesc, sa-mi fie pazita de catre ocolul silvic (cred ca padurea mea alerga la maraton, voia sa fuga in Austria, dupa restul padurilor tarii). Asa ca am abandonat ideea, iar terenurile in mare parte zac nemuncite, numa' bune de facut endureala/legheleu! Asadar, nu ies de pe proprietatea mea! ;)

Merci pentru apreciere!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Christian 1 a spus:

Chiaburule! :)

Touche! Asa il porecleau prietenii pe bunicul meu!:ok:Nu-l mostenesc, fiindca m-ar costa...:nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.04.2020 la 0:30, easy ride on! a spus:

A iesit fain-fain de tot.

Usoara, manevrabila si … clasica.

Super!

Multumesc, Doru! Asa este, e usoara, manevrabila si econoama! Toata ziua iti vine s-o calaresti! Azi, pe balta...

20200409_170022.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si azi, ca si datile trecute, cu declaratia in buzunar (ca deh, pe camp poti merge doar la arat!) am tras o tura destul de lunga...cu frica de-a ramane in pana prostului, fiindca nu am mai ajuns intr-o statie PECO de anul trecut (cu vreuna dintre motociclete, asa ca acum consum din rezerva anului trecut, mulg BMW-ul) si am plecat de-acasa cu ceva gunoiae si nitel lichid inflamabil pe curu' rezervorului! Culmea este ca ajuns inapoi acasa, am constatat ca mai am ceva ramasite in rezervor, de inca un drum...ceva mai scurt! Trocariciu' merge impecabil, nici acum nu-mi vine sa cred ca, desi zornaie boltu', merge silentios, are putere destula si consum de milog!

20200422_171747.jpg

20200422_173346.jpg

20200422_174511.jpg

20200422_174543.jpg

20200422_175927.jpg

20200422_181006.jpg

20200422_181032.jpg

IMG-20200422-WA0003.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, ivan pedala a spus:

Uite Ionele, ai declaratia in fotocopie mai jos, ca m-ati bolunzit cu declaratia asta!🤭

20200423_091955.jpg

Aia-i treaba lu' Sasha,nu a ta,ne-am inteles?El le miroase,le pisha,le cak,etc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai Chris', da' lui Sasha nu-i trebuie declaratie...mie da! Asa ca dupa ce-l plimb pe el, ma plimb si pe mine...ca n-o fi foc! Nu ies prea mult de pe proprietate, ca sa nu avem vorbe! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Azi, ceva kilometri pe sub poalele muntilor...ca-i mai racoare!

In Larga (predestinat!) am reusit sa fac o gaura larga in roata spate! Norocu' ca avem rezerve, nu stam in drum de-o saiba!:moto:

IMG_7011.jpg

IMG_7022.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Acum 37 minute, Cyka a spus:

Am avut si eu

(Mai stiu una uitata undeva,i-am oferit 50 ron,cică mai las-o acolo 😁)

(am avut si Jawa 250)

Mai am inca un CZ 175 care zace din 2002.

Eu le vad cam slabuțe (cutie,ambreaj,cadru ..)

Sunt totusi frumusele si-mi plac,insa nu sa le mai utilizez in mod fregvent.

 

(CZ-ul daca apuc sa-l repun pe roate am sa-l pastrez pentru panoplie)

 

(de la celelalte insa mai am.pretentii 😁)

 

 

 

 

Eu am capatat de la Sandu Scheul toate dracoveniile alea nichelate, plus cabluri. Scaun am modelul mai nou ,  de 360, mai trbuie vopsit. Dar... La CZ cumva a rezistat nichelul mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cz175 1960 ...prima mea fumigena,pe persoana fizica luata prin 90, contract V-C pe foie de caiet,cu doi martori;destul de nervoasa ca karacter,mai ales dupa o juma de rachiu alb;ne-am si inprastiat intr-o noapte, prin 94 pe DN;eu intrre timp m-am readunat(ghipsu face minuni),motoreta nu.A trebuit sa evit in ultimul moment o carutza neiluminata pilotata de doi betzivi...knee down pe stinga,dar am dat-o-n intr-un gauoz d-ala longitudinal,in asfalt,si ne-am precipitat cu repercusiuni;intr-adevar,cadrul nu este cine stie ce,se stramba.Bosch-ul de Mobra mi-a salvat viata,trimitand acel fascicul luminos(il facea constant odata la fiecare 15-20 metri parcursi)care a licurit in gatul sticlei din buzunarul subei betzivului...,asa s-a declansat eject-ul pe stanga.

Bem si noi ceva seara asta..?he-he 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, turanoid a spus:

cz175 1960 ...prima mea fumigena,pe persoana fizica luata prin 90, contract V-C pe foie de caiet,cu doi martori;destul de nervoasa ca karacter,mai ales dupa o juma de rachiu alb;ne-am si inprastiat intr-o noapte, prin 94 pe DN;eu intrre timp m-am readunat(ghipsu face minuni),motoreta nu.A trebuit sa evit in ultimul moment o carutza neiluminata pilotata de doi betzivi...knee down pe stinga,dar am dat-o-n intr-un gauoz d-ala longitudinal,in asfalt,si ne-am precipitat cu repercusiuni;intr-adevar,cadrul nu este cine stie ce,se stramba.Bosch-ul de Mobra mi-a salvat viata,trimitand acel fascicul luminos(il facea constant odata la fiecare 15-20 metri parcursi)care a licurit in gatul sticlei din buzunarul subei betzivului...,asa s-a declansat eject-ul pe stanga.

Bem si noi ceva seara asta..?he-he 

Ce mi placea mie la motoarele astea, era ca trebuia sa o "simti". Acelasi motor, la unul mergea , la altul nu. Unul urca dealul, altul nu. I-am dat JAWA 125 la un prieten mai in varsta, dar care a avut in tinerete, si zbura ala cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...