Sari la conținut

Zona Bucurestii Noi, Chitila, Pajura, Damaroaia, Jiului, Straulesti


emi2009
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tocanita e pentru festivale.Pentru vama luam shaorma de la Gogalniceanu la pachet ca iesi mai ieftin:))

 

Se baga cineva la o Vama?Ma bate gandul si am vazut ca se strang multi motociclisti care pleca.Poate stam si o noapte cu cortul.

Ce ziceti?

Eu ma bag.

O sa astept grupul in fata la Acumulatorul SA, la iesirea din Buc spre Calarasi, pe la 8:00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata,

 

am facut un grup pe "WhatsApp" pentru plimbari "last minute" si pentru o comunicare mai rapida.

 

Sper ca o sa continuam discutiile si aici ( forum ), nu vreau sa ajungem ( iar ) codasii Bucurestiului :) si poate mai "racolam" noi membrii

 

Cine nu a primit invitatie pe whatsapp este rugat sa ma contacteze. Cius ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuuu trebuie sa avem grija sa nu fie asa :)


» Post actualizat in 04 May 2015 15:23

Luuuume lummeee ... logo BAZI


» Post actualizat in 05 May 2015 05:10

alooooo !


» Post actualizat in 05 May 2015 05:20

guys, ne mobilizam si noi pentru actiunea asta ?

 

https://www.facebook.com/events/396455553891205/

post-79735-0-01512500-1430752710_thumb.jpg

post-79735-0-07935100-1430752727_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zic sa nu se despadureasca!

 

Au fost multe proteste, mai mult sau mai putin necesare, insa aceasta nu va misca nimic. Oficial nu se despadureste nimic...o sa fie cuminti 2 saptamani pana uita lumea, apoi treaba continua. Foamea si fudulia e ordinea zilei, asa ca nu se va termina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: Ca să citez un străvechi proverb, călătorului îi şade bine cu drumul, iar logoului de bazi îi şade bine alb-negru.

 

Iar protestul... Mă roade o curiozitate (da' nu îndeajuns de tare ca să merg şi să aflu). Io n-am fost niciodată la un protest. Care e mersul pe-acolo? Mergi, strigi la lună şi dup-aia te întorci acasă mulţumit că ai strigat? Vine cineva să stea de vorbă cu tine să te asigure că n-o să se mai taie? Se dau mici, şepci, găleţi şi mopuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se dau mici, şepci, găleţi şi mopuri?

pentru astea trebuie sa mergi la alte tipuri "proteste" sau la un anume congres (...PSD), le primesti dupa ce faci prezenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: Ca să citez un străvechi proverb, călătorului îi şade bine cu drumul, iar logoului de bazi îi şade bine alb-negru.

:agree:

Editat de sarpee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu copilu zla plimbare....La iesire din pasaj constantaspre buc noi, galagie turatii...vad motoreta alba sportiva vechiuta...motociclist cu tricoul in aer, protectii zero, casca.. Peste 2 secunde, bufff..

 

Am iesit la strada, l-am vazut impingand motoreta.

A daramat stalpul de plastic din statia tramvai, cred ca a degajat pe linia de tramvai sa ocoleasca masinile de la stop. cand am ajuns o bagase la rompetrol. Julituri coate, genunchi si nu numai. Noroc ca a avut casca.

L-am imtrebat daca e ok, si era ok.

A zis ca nu a mai tinut frana...

» Post actualizat in 05 May 2015 20:13

post-34332-0-20751100-1430856743_thumb.jpgpost-34332-0-50358800-1430856772_thumb.jpg

» Post actualizat in 05 May 2015 20:15

Stalpul ala galben a fost reasezat de cineva, in alta poza am o bucata din carena.

Nu i-am pozat motoreta, nu cred ca voia in momentul ala asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stim pe boyuletz ? sau era turist ?


» Post actualizat in 06 May 2015 05:56

fratele manea are o mobra alba, dar el nu o arde asa light (fara echipament)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era turist, trebuia sa-l ardem, ca in Brazilia. Ce cauta la noi? :))))

Pana la urma s-a ars singur :))) rad de situatie, nu de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la numar dar nu l-am retinut, nu am stat prea mult la conversatie, era destul de socat, incerca sa isi revina, cu o tigara, incerca sa sune pe cineva.

Era ok...daca impinsese motocicleta vreo 50m zic ca era intreg, doar juleli de la care vreo 2 zile nu cred ca mai face vreo miscare...

Nu am stat prea mult, eram cu pustiulica, nefiind un peisaj la care sa asiste prea insistent.

 

Cred ca i-a fost o lectie zdravana: echipament, forja fara sa te tine motoreta la franare si probabil neatentie la traficul din fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine furtuna !!! :) ... la mine la Casa Presei arata ca intr-un film cu sfarsitul lumii :eek:

 

 

Deci, cine vrea sa isi petreaca sfarsitul lumii la o bere cu BAZI ? :crack: mana suuuus !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu daca mai ajung. Tocmai m-am gandit sa dau o fuga la Pitesti si sa ma si intorc tot asta seara...dar mai vedem.


» Post actualizat in 07 May 2015 13:57

La 8, cand am plecat spre munca, am luat-o spre centura, cand am iesit pe Chitila si am vazut ce nori sunt, m-am gandit mult daca sa ma intorc s-o iau prin oras. I-am dat inainte si am avut noroc, am ajuns uscat, dar la doua minute dupa ce-am intrat in birou a inceput furtuna. Lucky bastard!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata,

 

am facut un grup pe "WhatsApp" pentru plimbari "last minute" si pentru o comunicare mai rapida.

 

Sper ca o sa continuam discutiile si aici ( forum ), nu vreau sa ajungem ( iar ) codasii Bucurestiului :) si poate mai "racolam" noi membrii

 

Cine nu a primit invitatie pe whatsapp este rugat sa ma contacteze. Cius ! :cheers:

salut! incepator din Buftea- Regie :peace: vreau si eu in grupu vostru de pe whatsapp , poate ies si eu cu voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! incepator din Buftea- Regie :peace: vreau si eu in grupu vostru de pe whatsapp , poate ies si eu cu voi

 

Salut si bine ai venit !
lasa-mi un PM cu numarul tau de tell, ca sa te pot adauga in grupul de whatsapp.
Ca si un fel de "regula" noi de vedem in fiecare joi in fata parcului Bazilescu ( vis-a-vis de biserica Bazilescu ) incepand cu ora 19:14 ... dupa care plimbare si bere ( suc ) . Plus alte plimbarici organizate "pe moment"

Te asteptam :)

 

 

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...