Sari la conținut

Zona Bucurestii Noi, Chitila, Pajura, Damaroaia, Jiului, Straulesti


emi2009
 Share

Postări Recomandate

Indarjit, neindarjit, dar ionul e mereu prezent, chiar si cand io nu sunt. :))))

Frumos aseara, berea buna, pizza buna, scaricica la fel...n-ai ce-i face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Absolut. Da' WhatsApp e de porc, dupa cum voi demonstra în continuare. Dacă înmulţim valorile literelor (treabă care poate fi făcută foarte simplu aici), o să obţinem frumoasa sumă de 17899520, pe care dacă o împărţim la primul număr care îmi trece mie prin cap, şi anume 26876.15615615616, obţinem nici mai mult nici mai puţin decât 666. Deci e de la ucigăltoaca, nu-l mai folosiţi. Am zis.

 

post-74981-0-28150400-1437741347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off...greu nea Teo, greu ( multumesc de intrebare )

 

pai zi si tu ... porceala prim padure, mers in vama dupa ... greu ce draq ... asta nu-i viata.

 

Asculta la mine ... fugi ... fugi ... fugi tinere :crack:

 

iar acum ca sunt luat pot spune .... "dar hai sa ne avem ca frati, toti sintem putin luati !" :crack:

 

Bai ... lasand gluma la o parte ... inca o data, mii de multi pt sambata ... pentru TOT. Si sper sa va mai puteti rupe o ora intr-o zi ca sa putem termina ce am inceput :D RÂURI de BERE OR SA CURgă. !!!!


» Post actualizat in 28 Jul 2015 11:14

* mii de mulţu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt Ionu'

 

http://www.decathlon.ro/btwin-mtb-rockrider-340-portocaliu-negru-id_8302232.html

 

sau

 

/index.php?/topic/725465-bicicleta-kawasaki-team-green-bmx-mx26/?hl=%2Bbicicleta+%2Bkawasaki

 

 

pe care ai alege-o ?!


» Post actualizat in 29 Jul 2015 09:11

sau sa mai pun ceva biştari si sa iau asta ?

 

http://www.decathlon.ro/bicicleta-mtb-rockrider-500-portocaliu-id_8319534.html

 

10x !

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , azi am avut poligonul + traseul => admis .

Va urmesc de cateva luni , v-am vazut ( in trecere ) pe la parc , caci stau in zona , dar si pe facebook - plimbari , berica etc :D .

Abia pe la sfarsitul iernii la anu ', dupa calculele mele , voi avea ceva banuti pentru o suzi gsxr k1 (dragoste la prima vedere) + echipament .

Sa-mi spuneti unde voi putea face cerere pt Bazi Crew :alcy: .

Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

pai "Bazi" nu este un club in adevaratul sens al cuvantului ( nu inca, sper eu ), suntem mai mult o gasca de prieteni care se intalnesc si fac diferite chestii.

 

Deci ca sa iti raspund la intrebare, te asteptam in fiecare joi seara ( chiar si maine ) la parc ora 19:14.

 

Sau si mai bine, PM cu nr tau de tell ca sa te pot adauga in grupul de whatsapp ( acolo este baza )

 

Ne auzim si felicitari pt examen !

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

A doua (Kawa) în niciun caz. E un full suspension dubios si foarte slab echipat (un full suspension bun, second, e pe la 30 de milioane). Ma astept sa fie foarte grea, nu ai ce face cu ea prin oras, iar de downhill nu e buna. Pe plat si la deal o sa muncesti la pedale ca eroul sovietic. Diferenta dintre a ta si a treia e mult prea mica si consta in principiu din franele pe disc. În rest, toate trei au furci entry level, grele si proaste, care iti mananca din energia de pedalare, şi schimbatoare la fel - entry level, foarte apropiate ca valoare.

 

Avantajul biclei de la Betty e ca e mult mai ieftin si mai usor de intretinut, avand v-brake-uri in loc de discuri. Poti sa o folosesti fara pb prin oras si chiar s-o hingheresti pe forestiere - eu am facut cacalau trasee de forestier (unele chiar cu bucati de poteca) cu aia rosie a mea. Nu poti sa faci downhill cu ea sau s-o bagi prin noroaie de juma de metru, dar nici cu celelalte nu poti sa faci asta (desi aia verde incearca sa-ti dea impresia asta).

 

Eu as zice s-o tii pe aia de la Betty (şi nu o să fii nici mitocanul nesimţit care mărită cadoul de la soţie din ziua nunţii) şi eventual mai faci ceva upgrade-uri daca o sa fie nevoie. De pilda o furca mai buna - Rock Shox sau Marzocchi - si un schimbator mai bun pe spate - de pilda SRAM X8. Nu stiu daca o sa poti pune Shimano pe biclele alea de la Decathlon - tb studiat la un magazin specializat. Dar parerea mea e ca pentru oras si o iesire pe luna pe forestier, bicla pe care o ai e absolut suficienta.

 

Daca vrei downhill ca la

tre sa-ti iei o bicla de minim 1500 EUR, si chiar si aia o sa fie prea putin. Daca vrei fitze si stunt, iti tb o bicla de trial cu un cadru cu tija de la şa mult mai scurta, ca sa poti sa cobori saua. Deci oricum, niciuna nu se potriveste.

» Post actualizat in 29 Jul 2015 13:52

SRAM X7 sau X9, ca X8 nu exista ;)

Editat de ionradoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

multumesc domnule Rădoi, am sa iti urmez intru tocmai sfatul (acreditat), in felul acesta evitand si mitocania pe care eram pregatit sa o fac.

 

Multumesc inca o data !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, parcul Bazilescu

 

te asteptam, doar ca azi ne vedem direct "La Jar" incepand cu orele 19:30

 

https://plus.google.com/116530169716428777490/about?gl=ro&hl=en

 

 

te asteptam !

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, mori de cat de bun este. Lasa, sunt sigur ca si mancarea ta de mos este buna...NOT! 😂

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...