Sari la conținut

Caut Proprietar / Conducator Auto If-02-cem


BigNC
 Share

Postări Recomandate

:bigstar:

 

in primul rand vreau sa va spun ca nu a avut loc nici un accident dar am scapat ca prin urechile acului

 

si acum sa va spun cum a fost

 

am plecat de la amkart cu intentia de a ne opri la bikers otopeni. in otopeni la benzinaria agip, mergeam pe banda 2 si m-am gandit eu sa depasesc un break care mergea cu vreo 50 la ora, pe banda din stanga era coloana asa ca m-am hotarat sa ma bag pe banda din dreapta (prima de langa trotuar), am vazut benzinaria dar mi-am zis ca la viteza cu care megeam eu nu avea ce sa se intample ............ si am zis sa o fac si p-asta. in dreptul iesirii din benzinarie ma trezesc cu prostul sus mentionat ca se opreste, "se asigura" si iese ca vita la 5-7m in fata mea, moment in care am crezut ca ne troznim..............

 

am franat cat s-a putut dar nu erau prea multe sanse sa ma opresc asa ca am bagat mana in claxon si am trecut "ca prin urechile acului" printre prost si pe cel care intentionam sa il depasesc.

 

dupa toate astea ....... prostul era cu vreo 3 p-i-z-d-e in masina si una din ele imi arata :moron: ca tot eu eram de vina :hurt:

 

si mi-as dori sa dau de nenea si ................................................

 

mentionez ca IF-25-CER este o dacie modelul inainte de "zambetul lui iliescu", aurie si cu semn de incepator

 

oricum ma bucur extrem ca nu m-am tavalit asa ca :finger:

 

daca stie cineva ceva de acest nr de inmatriculare l-as ruga sa imi dea si mie detalii

 

:peace: :baldy: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IF-02-CEM sau IF-25-CER ca m-ai derutat... atentie mai mare datat viitoare. Cand vezi botul unei maisini ca iese din lateral de pe o straduta, benzinarie..etc. gandeste-te ca nu te-a vazut si se baga, sau ca te-a vazut si se baga, pana nu esti sigur 100% ca ala sta pe loc si ca n-o sa-ti taie calea, gamdeste-te ca te sa opresti sau sa-l ocolesti.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu vroiam sa depasesc prin dreapta .......... mergeam pe prima banda mai repede decat cel care mergea pe banda a doua

 

2. m-am plimbat dupa ala 2 ture de otopeni dar era liber si nu am avut ocazia sa il opresc

 

3. ASTEPT DETALII DACA STIE CINEVA CEVA ........

 

 

 

IF 02 CEM

Editat de BigNC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu rezolvi nimic cu violenta! Daca il intanlesti cel mai bine e sa-i atragi atentia intr-un mod politicos, vezi cum reactioneaza, explica-i riscurile, daca se simte vinovat e ok, iarta-l, data viitoare va fi mai atent daca nu..las la atitudinea ta! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de iertat l-o ierta el ...ca e incepator si....dar eu cred ca ce l-a deranjat mai tare a fost faptul ca una dintre p.i.z.d.e.l.e alea i-a aratat :bigstar: .Asa ca.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai as merge toata ziua fara maini ca si cascadorii daca as sta sa ridic degetele dupa fiecare nesimtit sau "chior". Grija mare mai ales pe langa punctele de interes si ..."violenta nu este prima solutie". Este a doua :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai am nevoie de informatii legate de aceasta masina

 

m-am mai gandit, am mai vorbit si cu altii ..... si sincer mi-a mai si trecut, dar daca oprea atunci cred ca iesea destul de urat

 

sincer nu m-am speriat decat pt 1 secunda cand am constatat ca nu ma pot opri pana in el, dupa care am cautat un loc pe unde sa scap si l-am gasit destul de repede, asta si datorita soferului care mergea pe banda 2 si s-a cam speriat si el si a tras de volan stanga.

 

oricum experienta asta mi-a lasat un gust amar

 

bafta si sa n-aveti parte de "retarzi conservati"

Editat de BigNC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am mai gandit, am mai vorbit si cu altii ..... si sincer mi-a mai si trecut, dar daca oprea atunci cred ca iesea destul de urat

 

Pe scurt: ai avut o belea. Poti sa inveti ceva din ea sau poti sa o faci si mai mare. Iti recomand prima varianta. Mai bine ramai cu o lectie decat cu un cap spart sau cu un dosar penal. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ii vezi masina (eventual parcata) deseneaza-i cu un spray de vopsea pe parbriz: ATENTIE LA MOTOCICLETE!!!

 

daca avea ..zdele cu el, are bani de juma de kil de diluat sa stearga parbrizul..... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ii vezi masina (eventual parcata) deseneaza-i cu un spray de vopsea pe parbriz: ATENTIE LA MOTOCICLETE!!!

 

daca avea ..zdele cu el, are bani de juma de kil de diluat sa stearga parbrizul..... :D

 

 

asa faceti voi acolo la Bacau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai am nevoie de informatii legate de aceasta masina

 

m-am mai gandit, am mai vorbit si cu altii ..... si sincer mi-a mai si trecut, dar daca oprea atunci cred ca iesea destul de urat

 

sincer nu m-am speriat decat pt 1 secunda cand am constatat ca nu ma pot opri pana in el, dupa care am cautat un loc pe unde sa scap si l-am gasit destul de repede, asta si datorita soferului care mergea pe banda 2 si s-a cam speriat si el si a tras de volan stanga.

 

oricum experienta asta mi-a lasat un gust amar

 

bafta si sa n-aveti parte de "retarzi conservati"

 

 

raule...haoleu mancati-as vandameeeee....unde fusesi mah....lasa ma ca aproape toti am patit rahaturi dastea...chiar si mai urate...lasa ca trece pana te faci mare... ;) :whip: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca nu degeaba limita de viteza in localitati e prevazuta la 50km/h, iar daca intri pe banda a 2-a trebuie sa circuli cu viteza mai mare decat cei de pe banda a 1-a. Bineinteles ca e riscant sa intri pe banda a 1-a cu viteza mai mare decat altul care circula pe banda a doua, mai ales in dreptul unei benzinarii. Trebuie sa fii mai prevazator si sa fii constient ca soferii auto nu te observa intotdeauna.

Si eu era sa ma lovesc anul trecut de o masina pe un drum comunal f rar circulat. Cu putin inainte de intrarea intr-un sat m-a depasit o Dacie cu niste tarani. M-am mentinut in urma Daciei pana am intrat in sat. Drumul era prost, plin de gropi si atat eu cat si masina serpuiam pe drum ocolind gropile. La un moment dat Dacia a intrat mult in stanga. Credeam ca ocoleste niste gropi mari si m-am dus si eu in stanga. Cand colo, masina a virat la stanga pe un drumeag abia vizibil, fara sa semnalizeze. Cu greu am reusit sa franez la limita. Bineinteles ca taranii nu s-au impacientat catusi de putin.

Eu insa m-am invatat minte ca intotdeuna trebuie sa las mai mult spatiu pana la masina din fata, sa adaptez viteza la conditiile de drum, sa fiu mai prevazator, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa faceti voi acolo la Bacau?

 

 

NU, dar pentru gestul facut de gagici, i-as fi vopsit toata masina.

E una sa gresesti si sa spui SCUZE si alta sa te faci ca ploo sau sa mai si arati obscenitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se vedeau bine de degetele ridicate. Obturau privelistea !!!! :D

aveau pielitele taiate si oja rosie ? :whip: eu cred ca de fapt ca ti-au aratat cu ce se ocupa ele in caz ca aveai vreo dilema ...

Editat de trainspotting
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti cbr si ai sa vezi ca nici o dacie nu te mai depaseste...;)

 

Ba da... pe camp, pe gropi, pe orice drum prost unde CBR-ul n-are ce cauta.

Orice motocicleta mai de doamne-ajuta cu peste 40 de cai se "joaca" cu Dacia.

 

Ontopic: cand aveam Nipru, mi s-a intamplat odata sa se inece si sa mearga intr-un cilindru => mergeam cu 30 km/h pe banda 1 pe Calea Grivitei. Vine un boulangiu langa mine cu un Opel Astra rosu (o sa tin minte mereu masina aia) deschide geamu' de la "copilot" si imi zice: "ce p..a mea mergi ma asa incet, distrusule". Apoi se baga in fata mea pune frana brusca (noroc ca mergeam f incet), demareaza in tromba si in timpu asta scoate mana pe geam si imi arata :D N-am apucat decat sa vad ultimele 3 litere ale numarului CAS, CSA ceva de genul asta, nu mai stiu acum. Aveam niste nervi in asa fel incat daca puteam sa il prind ii smulgeam inima. Tremuram de nervi. Am zis ca il caut peste tot etc etc.

Intr-o ora - doua mi-a trecut si sunt multumit insa nu stiu ce se intampla daca nu aveam Nipru si cu cilindrul inecat (probabil ca nu mai mergeam incet ;))

Cum zicea cineva mai devreme: violenta e a doua solutie! :whip:)

 

Doamne-ajuta si fereste-ne de prosti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...