Sari la conținut

KALI la pamant!


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nissanul nu a acordat prioritate (e semn de cedeaza cind vii pe sus) si a mai incalcat si articolul cu intoarcerea la minim 50m de iesirea din pasaje, poduri si alte halea. Permis suspendat 3 luni => isi pierde slujba. Dur, dar drept. Alta data nu va mai face si ASTA e un lucru bun, un (cuvant urat) mai putin la volan.

 

Despre vatamarea corporala, cred ca daca vrea, Kali poate sa cada la pace si sa nu-i faca dosar penal, dar ar fi bine sa-l scuture de bani (licenta pierduta, spitalizare, bacsisuri, reparatii motor - la cum merg asigurarile pentru motor, nu m-ar mira sa dureze mult si bine). Iar e dur, dar trebuie ... pe drumul public ESTI RESPONSABIL pentru tot ceea ce faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nissanul nu a acordat prioritate (e semn de cedeaza cind vii pe sus) si a mai incalcat si articolul cu intoarcerea la minim 50m de iesirea din pasaje, poduri si alte halea. Permis suspendat 3 luni => isi pierde slujba. Dur, dar drept. Alta data nu va mai face si ASTA e un lucru bun, un (cuvant urat) mai putin la volan.

 

Despre vatamarea corporala, cred ca daca vrea, Kali poate sa cada la pace si sa nu-i faca dosar penal, dar ar fi bine sa-l scuture de bani (licenta pierduta, spitalizare, bacsisuri, reparatii motor - la cum merg asigurarile pentru motor, nu m-ar mira sa dureze mult si bine). Iar e dur, dar trebuie ... pe drumul public ESTI RESPONSABIL pentru tot ceea ce faci.

Nu vreau sa ma contrazic cu nimeni shi nu iau apararea nimanui dar deshi ne-ar placea sa vedem cum astfel de iresponsabili sunt pedepsitzi hai sa vedem cum o sa stea treaba:

Permis suspendat pe 3 luni, face un curs de sigurantza rutiera, da examen, face cerere la politzie shi cu ceva bulan are permisul dupa 1 luna ( perioada in care sta in concediu) deci nu-shi pierde serviciul.

Dosar penal nu ca nu-i cazul de spitalizare prelungita.

Bani din proces civil daca-l da in judecata victima.

Reparatzie motor pe RCA shi reparathie mashina pe casco ( reprezentantzele au intotdeauna casco)

 

Shi dupa un concediu de 1 luna in care se odihneshte omul shi face treaba pe la tzara iese animalul din nou pe shosea shi atunci "pazea la nebun".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E valabil si scenariul tau, nu zic ...

Si ce-ar trebui facut? oricine a produs un accident sa nu mai aiba dreptul de a conduce? sintem oameni, gresim, avem o zi proasta, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E valabil si scenariul tau, nu zic ...

Si ce-ar trebui facut? oricine a produs un accident sa nu mai aiba dreptul de a conduce? sintem oameni, gresim, avem o zi proasta, etc.

Ar trebui sa nu-l mai victimizam pe shofer presupunand ca o sa patzeasca cine shtie ce chestie nasoala.

AR TREBUI SA AVEM GRIJA DE NOI. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In rest, ii este mila de cel care a lovit-o: ala lucreaza ca sofer pe Nissan, nu e din Bucuresti, isi vede familia o data la cateva saptamani, si cum o sa i se faca dosar penal, adio slujba! Lui Kali ii pare mai rau de el decat de ea insasi...

Terminati cu prostiile.Astia sunt cei mai rai, muncitori cu 8 clase care se suie in ditamai tancul de jdemii de euro si brusc se cred buricul pamantului. Eu ii stiu pe soferii de la firma unde lucrez, se dau rotunzi prin oras cu antiradar,girofar,sirene,permis fals la "palatul victoria" cu tricolor pe el facut in paint, de zici ca-s cel putin adjuncti de ministru.Pentru ei nu exista reguli de circulatie, merg cum si pe unde ii taie capul si militienilor le e cam tarsa sa se lege de ei ca "nu se stie al cui sofer e " . Vezi cazul cu soferul lui Vanghelie care l-a omorat anul trecut pe Roro.A intors fara sa se uite in jur in virtutea "prioritatii de smecher" :makeout: M-am saturat de ei...

Kali, arde-l fara mila daca ai posibilitatea, si mie mi-a fost mila de betivul ala care m-a luat pe capota in toamna si acuma imi pare rau... maine poate bea iar si omoara pe unul din voi :ok:

 

Iti scoti certificat medico-legal si depui plangere penala.Ulterior o poti retrage daca ajungeti la o invoiala.

 

Daca totusi speri sa-ti acoperi macar paguba la motor prin RCA, pregateste-te pentru multe luni de alergatura si nervi macinati. Pentru cat poti scoate la un Ij, sincer nu cred ca merita osteneala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui sa-i para rau de shofer ca nu-i face nimeni nici un dosar penal, ca legal nu au pt. ce.

daca nu se fac zilele alea de care spui tu, mai exista o infractziune:

 

loviri shi alte violentze :makeout: :ok: :moto:

 

 

 

mai intreb o dat': care-i programul de vizitare de la spital????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cum poate. Eu am spus care sint orele oficiale de vizita. Sincer, nici eu nu stiu cind ajung. Dar sigur ajung eu cindva, inainte sau dupa arc, in ziua de miercuri.

Editat de ipman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista un ordin nou de la Ministerul Sanatatii in privinta motociclistilor:

 

"PROGRAMUL OFICIAL DE VIZITA LA UN BIKER AFLAT IN STARE DE CONVALESCENTA INTR-UN SPITAL DE PE TERITORIUL STATULUI ROMAN, ESTE CAND VREA P.ULA TOVARASILOR BIKERULUI MAI SUS MENTIONAT"

 

Insanatosire grabnica si arde-l pe fraierul ala fiindca daca tu zgariai cu crashbar-ul portiera lu' Nissan, probabil iti luai un levier in casca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA INCEPUT SUNT MIELUSEI DAR PE URMA DUPA CE-I SFATUIESC x SI y DEVIN mai cu tupeu deci nu-l ierta stai asa ca inca nu ai inceput sa scoti banutii din buzunar dar la final cand tragi linie o sa-ti schimbi ideile de compasiune stii cum se zice mai aproape-mi este maieul decat camasa. Cu penalul trebuie sa depaseasca 60 de zile DE INGRIJIRI MEDICALE NU DE SPITALIZARE ca la Urgenta te trateaza ambulatoriu ca nu au locuri e ca pe banda rulanta poti sa misti valea acasa si faci ture la spital pansamente controale etc etc. Pe mine m-a operat Dr. Litu e cam "dili" dar e super meserias la tije suruburi si alte alea .

 

Deci nu-l ierta si insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vb. cu KALI la telefon si e acasa, s-a externat astazi, dar peste doua saptamani o opereaza  pt. ca sa-i puna suruburi.

Super naspa situatia!!!

Speram sa scape fara operatie.

 

 

Bogdan

 

PS. Nu-l lasa pe bulangiu. Daca-si pierde serviciul o sa simta ce e aia neatentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

santate multa kali, si sa scapi cat mai repede si usor de beleaua asta!.

 

Cat despre mila fatza de sofer, mai da-l in (cuvant urat) mea, si rupe-l!!! Maine plezneste pe altii...

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentru urari si pentru faptul ca ati fost alaturi de mine in incercarea asta...

 

Am fugit din spital, pentru ca ingrijirile de acolo lasa de dorit, abia azi-dimineata si-au adus aminte ca ar fi trebuit sa ma panseze de ieri... In 3 zile de spitalizare, am primit un singur calmant, o injectie cu anticoagulant si 3 fiole de algocalmin.... CAS-ul pulii care l-o mai plati! :makeout:

 

Una peste alta, povestea e cam asa:

 

Am iesit din pasaj, am vazut nissanu-ul perpendicular pe directia mea de drum, am presupus ca m-a vazut. Oricum, am redus viteza, preventiv, pentru ca asa procedez mereu in zona aia. Cei care trec pe acolo stiu ca linia de tramvai intersecteaza drumul de iesire din pasaj, iar vatmanii merg pe principiul ca "AL LOR ESTE MAI MARE".

Ideea este ca soferul se asigurase din stanga (adica de unde veneam eu), inca nu aparusem, deci nu ma vazuse. S-a asigurat si in dreapta. Mi-am dat seama ca nu m-a vazut abia cand am ajuns in dreptul lui.

 

Zborul a fost lin, aterizarea frumoasa, am avut reflexul de a impinge in coarnele motocicletei ca sa sar peste ea. S-a dovedit un reflex bun, la fel ca si cel de a ma ridica imediat de jos, sa nu ma ia altul pe bord.

 

M-a dus repede la spital. Acolo am avut de tras, atat cu serviciile medicale, cat si cu atmosfera ingrozitoare... :ok:

 

Nu m-am lecuit de motociclete :moto: si nici n-o s-o fac.

 

ultimele vesti, primite azi de la medicul meu suna cam asa: 2 saptamani stau acasa ca sa mi se dezumfle piciorul, dupa care ma internez din nou pentru operatie. Sunt mult mai norocoasa decat multi dintre cei care au cazut si pentru care am tot respectul. Am invatat ce inseamna si durerea asta... Si am invatat sa-i rezist. Si sa iert.

 

VA iubesc si, inca o data, va multumesc...

 

:blbl: B) :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...