Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

In urma intalnirii organizate pe data de 19 aprilie, am hotarat la sugestia domnului Vantu (si nu SOV) sa avem si noi "un fel de Arc al nostru".

Prin urmare, avand un ragaz de 2 -3 saptamani (pastele, 1 mai, etc.), propun sa alegem locatia , ziua saptamanii (preferabil weekend) si ora la care toti cei care au choppere sau iubitorii de astfel de cai sa ne intalnim saptamanal pentru o mica plimbare si a schimba cateva idei, dar nu in ultimul rand de a organiza cu totii plimbari mai lungi.

Sper ca aceasta idee va prinde si din cat am vazut sambata, oamenii cu care m-am plimbat sigur o sa fie prezenti.

Va asteptam cat mai multi si pana atunci numai bine.

 

Recomandare : Tot parcarea din fata de la Cina (langa Atheneul Roman) tot ora 13, tot sambata. Pt. plimbari mai lungi stabilim din timp.

 

:bigstar:

 

Ceva sugesti?

 

:finger:

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu voi fi prezent. poate ca in timp sa plecam si la drumuri mai lungi. nu vom putea merge multi odata, unii mai au familii sau alte obligatii, dar in grupulete de 2, 3, 4.....eu zic ca se poate aranja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mine ati uitat!!! :finger:

 

 

 

 

Nu am uitat maestre , cum sa uitam. :bigstar:

 

 

 

Cred ca o sa putem sa facem si drumuri mai lungi daca le anuntam din timp sa ne facem programul toti in asa fel.

Ideea este sa ne obisnuim unii cu altii la stilul de mers.

Mi-a venit crashbar-ul si bara pt. cele 2 faruri adiacente.

Rugaminte, daca aude cineva de 2 faruri mai micutze de chopper dati si voi un mesaj, si inca ceva Sigmund unde ai zis tu ca ti-ai facut crashbarul ca vreau sa imi fac protectia pentru radiator daca se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ader si eu la ideia voastra .Anunta-ti din timp ,si ma gandesc la locatia de intalnire ,mie unul ii pare cam prea central ,.Bati Bucurestiul pana acolo ,si de acolo daca facem o plimbare il tai din nou .Mai ganditi-va ,eu sunt cu majoritatea.

Pentru crash si alte inginerii ;Cristi si Catalin -tel- 0740599564

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma intalnirii organizate pe data de 19 aprilie, am hotarat la sugestia domnului Vantu (si nu SOV) sa avem si noi "un fel de Arc al nostru".

Prin urmare, avand un ragaz de 2 -3 saptamani (pastele, 1 mai, etc.), propun sa alegem locatia , ziua saptamanii (preferabil weekend) si ora la care toti cei care au choppere sau iubitorii de astfel de cai sa ne intalnim saptamanal pentru o mica plimbare si a schimba cateva idei, dar nu in ultimul rand de a organiza cu totii plimbari mai lungi.

Sper ca aceasta idee va prinde si din cat am vazut sambata, oamenii cu care m-am plimbat sigur o sa fie prezenti.

Va asteptam cat mai multi si pana atunci numai bine.

 

Si care este scopului unei intalniri separate a chopperistilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este bine simbata la ora 13.

Ca si zona in parcarea din fata de la Cina (langa Atheneul Roman) este ok pentru mine iar pentru plecare se poate stabili un loc de intalniri in functie de iesirea din Bucuresti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care este scopului unei intalniri separate a chopperistilor?

 

????? Sincer nu inteleg intrebarea, adica de ce nu ne intalnim cu tot felul de motoare???? Pai pentru asta este Arcul, si cred ca pasiunea pt. choppere in primul rand. Mie imi place sa vad numai choppere la o plimbare de exemplu, alt exemplu ar fi subiectele de accesorii dedicate chopperelor, s.a.m.d.

Sigmund, zici ca Cina este prea in centru? Pai zi alta locatie, eu nu tin mortis sa ne vedem la Cina, pe cuvant. Mai sunt sute de locuri de intalnit. Ideea este sa fie accesibil pentru toti si destul de cunoscut. Saru'mana pentru numarul de telefon, eu vreau sa-mi fac scutul pentru radiator la ei, sa vedem cat imi cer.

 

PS "adorlith" : Chiar vreau sa facem intalnirea numai de choppere, deci in ceea ce ma priveste nu simt ca trebuie justificata cu nimic, daca altii au alte pareri sunt liberi sa o spuna. Eu nu am nimic in comun cu o motocicleta care merge cu 300km/h in 10 sec. si ii trebuie parasuta sa se opreasca. Chestia cu viteza tine la altii nu la mine.

:D

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care este scopului unei intalniri separate a chopperistilor?

 

 

Unul din scopurile intalnirii separate de choppere ar fi regimul de mers la drum, am fost destul de des in gasca cu enduro turing, treceau pe langa mine vajaind... ii inteleg, daca se pot duce sa se duca... dar nu mai e poza cu motoristii in gasca... ma tineam dupa ei pe drum bun si apoi pac o bucata de gropi de sa imi sara casca din cap!

 

ca loc de adunare, cel mai bine este sa ne strangem la iesirea din buc spre destinatia aleasa pt ziua respectiva. ne adunam, ne numaram si am intins-o. de vb ramane vreme la destinatie, la un mic, un mare, o cafea, o biscuite. Nu are sens sa pierdem vremea stand intr-o parcare in mijlocul buc cand putem numara din mers borne kilometrice! Pt data de 3 mai nu am nimic in plan asa ca e f posibil sa apar si eu! Propun de asemenea o ora mai matinala, cel tarziu 11.30-12.00, sa putem ajunge mai departe. oricat de priceput ai fi e bine sa eviti mersul pe intuneric!

Editat de mavetz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.cum am spus si pe shadow zone, imi pare rau ca am venit, nu citisem forumul, am ajuns la 14.00 (ora veche de intalnire)...my bad...

ma simt mandru pentru ca tin minte ca acum vreo luna am propus o intalnire a chopperisitilor si primul care a raspuns propunerii a fost ,daca nu ma insel, Lope..iar acum intalnirea a avut loc, si a aparut si acest subforum dedicat intalnirilor, este foarte tare ceea ce se intampla.

 

2.desigur votez pentru intalniri saptamanale sambata la 13.00 cu marje de eroare. sunt ok si cu cele mai lungi, dar intradevar necesita planificare.

 

3.nu ma opun skimbarii locatiei. propun sa aflam pe unde locuim daca e vorba sa nu mai taiem bucurestiul. mie sincer Cina mi-este foarte la indemana (piata victoriei)

 

ride safe, hondar_

 

mavetz, acum am citit mesajul tau. sunt de acord si cu o ora mai matinala dar hai totusi nu inainte de 12.00. cat despre schimbarea punctului de intalnire...nu stiu ce sa zic, e mai simplu parca daca

Editat de hondar_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni plec cu cativa amici la oltenitza, pe malul Dunarii. Cu corturile, cu ceaunul, cu fasole, cu ciolan afumat, cu vin de casa :D marti plecam de la oltenitza la mare si miercuri revenim in buftea (bucuresti). Inca nu pot da o ora sigura de plecare, dar in mod cert va fi dimineatza, 9-10 cel tarziu. Daca e cineva interesat astept PM. Din cei care vin unii se vor intoarce marti in buc, iar daca va veni cineva doar luni nu va fi absolut nici o problema! Numai sa nu vrea sa plece baut ca il legam de un copac :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare bine sa vad ca o sa ne strangem cati mai multi (nu conteaza locul). Chiar nu ma asteptam sa fie asa un hei rup dintr-o data. Sunt de acord cu intalnirea la iesirile din Bucuresti dar asta trebuie facuta in momentul in care stabilim cu 1- 2 saptamani inainte, pana atunci raman la ideea ca ar fi ok sa ne intalnim intr-un loc cunoscut si destul de accesibil pentru toata lumea. Eu vin din Rahova - Ghencea si nu mi-se pare departe Cina, putem sa ne intalnim oriunde, dar ideea este sa fie mai in centru ca sa ok pentru toti din orice colt al Bucurestiului, in acest scop am ales Cina.

Da mersul in gasca pe choppere este altceva, asta sa vazut si la intalnirea de pe 19, treceau pe langa noi cele de viteza de.... ma rog.

Oricum eu sunt de parere ca trebuie stabilit un punct fix de intalnire, plecarile mai lungi si de cateva zile zic eu ca le discutam la fata locului si anuntate pe forum din timp, nu de alta dar din 20 - 30 de insi poate pleaca 3 - 4 si ceilalti vor sa se intalneasca incontinuare la locul stabilit si la ora stabilita.

In ceea ce priveste ora..... Sincer dupa 12 ;) nu de alta dar asa cum am mai spus unii muncesc sambata, altii se imbata vineri noapte iar restu vor sa doarma pana la 12 pentru ca se trezesc toata saptamana la 7 :D

 

Uite o sa recomand niste locuri sa vedem care ne convin, daca va mai vine o idee "feel free to share it"

 

1.Sala Polivalenta

2.Piata Constitutiei

3.Piata Revolutiei (Cina)

4.Parcarea Hard Rock Cafe (recomandare OldMaxBucuresti)

5.Rondul de la Stadionul 23august (recomandare OldMaxBucuresti)

6.Piata Victoriei (parcarea din mijloc)

7.Sala Palatului (fix in fata, asta este cea mai ok dupa mine)

8.Rond Statuie la intrarea Cismigiului (langa magazinul Adam)

9.Herastrau (parcarea dinainte de ambasada Chinei)

10.Piata Alba Iulia

 

PS: Hondar imi pare rau ca nu ai ajuns, sincer, si noi ne-am grabit sa plecam ca fata mare la maritat, lasa ca data viitoare o sa ne vedem o sa ne cunoastem si o sa ne plimbam, da asa este se pare ca se intampla in urma postului facut. Vorbim in 2 saptamani, live.

 

:whip:

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci care este data urmatoarei intalniri? sambata de dupa 1 mai, adica 3 mai? eu sunt pentru cina, nu de alta dar unele dintre locatiile mentionate de tine (Lope) eu nu le cunosc bine sau nu le cunosc deloc. haideti inca o data macar la Cina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci care este data urmatoarei intalniri? sambata de dupa 1 mai, adica 3 mai? eu sunt pentru cina, nu de alta dar unele dintre locatiile mentionate de tine (Lope) eu nu le cunosc bine sau nu le cunosc deloc. haideti inca o data macar la Cina.

 

Nu, eu ziceam 10 mai, ca de 1 mai cred ca pleaca multa lume din Bucuresti, mai ales daca leaga zilele cu pastele este o mini vacanta. De pe 10 mai zic eu sa incepem.

 

;)

 

:D

 

:whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari de unde se-agata harta'n cui! :D

 

imi pare si mie sincer rau ca nu am reusit sa ajung mai ales dupa ce am vazut pozele si am vorbit cu Vantu si mi-a zis ce fain a fost. eu vineri seara am cam comis-o si sambata n-am mai fost om, m-am dezmeticit cam dupa amiaza si deja era prea tarziu cand am vazut apelurile pierdute de la Vantu. ;)

promit solemn ca data viitoare cand mai ajung prin Bucuresti sa nu mai lipsesc.

Asfalt uscat tuturor si bafta cu demersul asta cu chopperele. foarte buna ideea ;) :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto pozele,domnu Lope :D

Am fost la salon mai devreme si din motive personale am plecat repede :whip: dar pe viiitor nu vreau sa mai lipsesc !!!sper sa-mi permita si serviciul .

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chipvar cand mai ajungi prin Bucuresti te asteptam cu cea mai mare placere, multi dintre noi si-au pus si telefonul si ID-ul de mess, asa ca dai un semn cand vi.

Alex, maestre ce pot sa spun,ma bucur ca iti plac pozele (Vantu le-a facut), imi pare rau ca nu ai venit dar nu au intrat zilele-n sac. Oricum presimt ca pe 10 mai o sa fim foarte multi. Asa ca baieti spuneti pana la urma ramane CINA sau alegem altceva,hai spuneti eu sunt pentru orice ar fi?

Astea sunt primele si principalele 2 motive pentru care am vrut ca intalnirea sa aibe loc la ora 12 - 13 sambata.

 

1 BAUTA DE VINERI :whip:

 

2 SERVICIUL DE SAMBATA :D

 

 

PS: Mi-au venit piesele :D acum imi mai lipsesc 2 faruri ;) sper sa le gasesc repede....

Alex ne auzim la un tel. daca e ceva.

 

;)

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...