Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

Ne primiti si pe noi? Suntem doi si un motor, care momentan nu e chopper, dar a fost si o sa fie.... Speram cat mai curand....

 

primim cum sa nu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare si bine v-am regasit.

Ce faceti chiar credeati ca voi plecati in fiecare sambata fara mine?

Am fost plecat din tara dar m-am intors, vad ca v-ati plimbat nu gluma, bravo ma bucur pentru voi se pare ca au venit oameni noi, motoare noi etc. Sa inteleg ca sa hotarat ora de plecare, voi veni cu voi la Targoviste.

Ce sa spun mi-a fost dor de tara, de voi si mai ales de motor dar m-am consolat cu ceva cumparaturi de la Louis si de la un magazin specializat de Choppere(destul de piperat).

Ma bucur ca l-ati gasit pe Slipu (mane ne intalnim si noi sambata) si ca totul a fost ok.

Probabil ca nu am coerenta in ceea ce spun dar sunt foarte rupt de oboseala, l-am sunat pe Larry cum am ajuns.

Hondar ce se intampla cu sigla??? Mai lucram la ea sau ne dai jpg-ul si o lucram noi???

Hakan, daca ai veni si tu sambata ar fi super.

OldMax, mane daca ai nevoie de ceva dai un telefon si insanatosire grabnica.

Larry.... maine te sun sa iesim ca nu mai pot:))

Handos ce faci cu carnetul? Venim cu tine sa iti iei motorul din Moldova?

Si multi altii....dar sunt praf si ma culc

 

Acestea fiind spuse ma bag la nani ca sunt rupt. Mi-e dor de voi...

 

 

Sambata 7 iunie, ora 11 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

se asteapta 30 min.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare, stie cineva cum e asfaltu pe ruta care mergem? ca vb cu tata acum 20 min si imi spunea " aaa o luati pe drumu ala nasol pe unde am fost atunci cand am luat wc-ul ecologic pt rulota" deci stie creva, eu am fost pe drumu ala da cu masina si nu mai imi aduc aminte cum se prezinta, asta offtopic sa vezi discutii acasa cu tata el e inscris pe forumu cu rulotistii si schimbam pareri si poze eu de la noi el de pe forumu lui tare de tot pleaca duminica pe valea cerbului cu rulota o saptamana si peste doua saptamani au intalnire rulotistii pe la zarnesti , tari gagiii nu? lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare, stie cineva cum e asfaltu pe ruta care mergem? ca vb cu tata acum 20 min si imi spunea " aaa o luati pe drumu ala nasol pe unde am fost atunci cand am luat wc-ul ecologic pt rulota" deci stie creva, eu am fost pe drumu ala da cu masina si nu mai imi aduc aminte cum se prezinta...

Poate ne ajuta din nou Sorin, nu cred ca vreun targovistean nu a folosit recent acel drum - cu 2 roti ori cu masina...

Ce zici Sorin, poti afla de pe la amicii tai, vecini sau rude, despre starea acelui drum ?

Uite din nou harta aici, ca sa stii ce sa-i intrebi :blink: :)

post-32984-1212691933_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am lamurit lucrurile "detasamentul" din Lehliu va fi sambata alturi de COMPANIA din Bucuresti cu 4 choppere din 5 lol, 3 venim de la Lehliu, 1 fratele meu direct din Buc al cincilea din pacate are probl cu raoata din spate spite slabe la Viraga si ii e frica sa mearca ca face ca draq, mai vb pana sambata pa

Editat de SlipComunistu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare, stie cineva cum e asfaltu pe ruta care mergem? ca vb cu tata acum 20 min si imi spunea " aaa o luati pe drumu ala nasol pe unde am fost atunci cand am luat wc-ul ecologic pt rulota" deci stie creva, eu am fost pe drumu ala da cu masina si nu mai imi aduc aminte cum se prezinta, asta offtopic sa vezi discutii acasa cu tata el e inscris pe forumu cu rulotistii si schimbam pareri si poze eu de la noi el de pe forumu lui tare de tot pleaca duminica pe valea cerbului cu rulota o saptamana si peste doua saptamani au intalnire rulotistii pe la zarnesti , tari gagiii nu? lol

 

Am facut anu' trecut prin august Bucuresti-Targoviste si e drumul bun. Iesiti de la Academie pe centura(pe unde credeti de cuvinta), faceti dreapta, Atentie la Dragomiresti sa nu intrati in sat (tineti centura cat mai pe dreapta), ajungeti in sensul giratoriu de la Chitila acolo stanga si gata. Cat nu apuci sa te saturi de drum ajungi in Targoviste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine,

bucuresti: 26 grade, cer variabil

targoviste: 26 grade, cer variabil cu posibile precipitatii

 

este vreo problema? daca maine dimineata nu ploua de rupe eu vin

daca ma prinde pe drum asta e, nu ma topeste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neatza la toti si toate

drumul targoviste - bucuresti este impecabil , dar sa aveti grija mare la radare k baga pe drumul asta si mai ales in localitatea CONTESTI k acolo e raiul radarelor

va astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neatza la toti si toate

drumul targoviste - bucuresti este impecabil , dar sa aveti grija mare la radare k baga pe drumul asta si mai ales in localitatea CONTESTI k acolo e raiul radarelor

va astept

 

Ok deci nu o sa mai mergem cu 100 in localitate :) :blink:

Hai ca m-am trezit si mi-am revenit, nu ma duc la birou asa ca sunt apt si pentru maine (asta daca nu ma rup asta seara).

Ce face Vantul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu permisiunea voastra mai adaug grupului motorul meu si al unui prieten din Bercenari. In total 4 persoane si doua motoare ... o Katana si inca una :) tot in genul asta ...

Daca suparam mergem mai in spate B) sau nu mergem deloc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu permisiunea voastra mai adaug grupului motorul meu si al unui prieten din Bercenari. In total 4 persoane si doua motoare ... o Katana si inca una :) tot in genul asta ...

Daca suparam mergem mai in spate B) sau nu mergem deloc :)

 

 

daca te referi la suzuki katana este foarte tare...si eu personal nu vad nici o problema in asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Datorita unor mici probleme aparute s-a putea sa dezamagesc. Promit sa fac tot posibilul sa ma prezint acolo !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. se pare ca reusim sa ne starngem mai multi pentru Targoviste, vremea ne este favorabila, drumul excelent...

Abia astept sa ne cunoastem cu totii ! :) B) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da vad ca ne strangem nu gluma, ne-am facut planu maine plecam la 09.00 din Lehliu si ajungem cred ca putin inainte de 11.00 mergem batraneste, bine ca e drumul ok si vremea la fel, am pus bateriile de aparat la incarcat sa tragem multe poze si in rest ne vedem maine la Buc, abia astept sa mai cunoastem lume noua si in special pe Lope. Cya pe maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca au inceput sa apara si persoane din afara Bucurestiului (exclus Mircea cu care am vorbit acum si este la Bacau ...... bea .....bere, este reprezentantul Chopper Academy acolo, mi-a promis ca ii baga pe toti sub masa )

Tocmai am venit de la plimbare si am constatat ca nu mi-am luat ochelari pentru noua casca :laugh: , ma rog nu conteaza asta.

Ce vreau sa ii rog pe cei cu vitezane care vin si sper sa le placa sa se plimbe cu noi, rugamintea mea este; se merge in spic cu maxim 90 - 100 Km/h. In localitate respectam maxim 70 km/h. Are cineva o problema claxoneaza. Sa se respecte distanta in spic si ..... daca are cineva o problema cu un sofer.... il batem :)

Am vorbit cu Hakan acum la telefon, el si cu mine o sa tinem capul si coada coloanei (facand cu schimbul), repet dat fiind faptul ca se pare ca vom fi destul de multi daca are cineva o problema claxoneaza iar cel din fata repeta semnalul. Daca coloana este despartita de 2 semafoare asteptam sa ne formam la loc, daca este despartita doar de unul cei din spate recupereaza pastrand formatia de spic. In cazul in care iesirea din Bucuresti va fi aglomerata Hakan trece in fata si vom merge pe un singur fir printre masini, din simplul motiv ca le vor exploda geamurile soferilor cand va accelera mobra lui.

Acestea fiind spuse de abia astept sa va cunosc pe cei noi sa ii revad pe cei vechi si ...... sa-i dam bice.

 

Inca ceva 13-14-15 iunie mergem la Vama Veche, nu uitati, am zis de 3 sapt., legati-va soacrele de calorifer, nevestei cumparatii un inel si la munca luati-va concediu, daca nu se poate venim toti la inculpat la birou si cred ca putem avea o discutie de domni cu seful invinuitului :)

 

PS: Hai ca ma duc sa beau, daca nu apar ...... Dorneasca 16 Bl. P58 Sc. 3 B) :D :laugh: :laugh: si sigur treziti tot cartierul

Sambata 7 iunie, ora 11 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un scurt calcul... suntem 15 cel putin daca numaram doar cei anuntati.

plus ca ni se alatura niscai targovisteni ...

 

ne vedem maineeeeeeeeeee :) B) :)

 

multumesc aici, si o sa va multumesc si maine pentru ajutorul deja oferit si primirea ce probabil o sa ne-o faceti!

 

propunerea a fost a mea sa venim in targoviste, si daca nu va ofereati voi ma intreb cate injuraturi mi-as fi tras daca trebuia sa fac eu pe ghidul :D

 

 

postul asta e al meu de pe topicul din forumul celor din "targoviste"

acum pe cinstite... dupa ce am propus targoviste am realizat... mama in ce te-ai bagat Cataline... dracu` te-a pus! Acu fa pe naiba sa gasesti puncte de interes si loc de adapat chopperistii ca altfel iti umpli frigiderul!... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, astazi m-am hotarat si eu....vin si mai vine un amic cu un C800.

De Alex cu M800 nu am dat insa :)

Cred ca vin si eu ,ca de cand tot ma chinui !!Asta e !!

Azi eu veneam spre Buc si baietii se duceau spre Bacau cu motoarele :)Chiar ma intrebam daca m-ar primi la o intrunire moto cu camionul ??? :)

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat :) Deci adaugati in lista de participanti o sizu katana a mea si o honda micuta a unui prieten. Cat despre viteza am ales special sa merg cu voi pentru ca vreau sa fac un drum in care sa nu scot timpi buni, doar sa ma plimb si sa admir peisajul, ca sa nu mai vorbesc de disciplina choperilor ca voi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...