Sari la conținut

Detinatori de GPZ.


Ablenick
 Share

Postări Recomandate

Eu as spune o mica adunare sambata asta... :lol:...sau dupa paste

Mesaj completat

Intrebare: Ce presiune bagati in roti cand mergeti cu pasager la drum lung? dar fara?

Editat de Tzestos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acu`o ora am avut placerea de a lua o groapa pe dorobanti in dreptul la Romana, imediat dupa intersectia de la ASE. Am simtit-o in toate incheieturile, bine ca nu m-a pus sa pup asfaltul. Problema e ca acum daca iau o mana de pe ghidon...incepe sa se trepideze...stanga, drepta destul de rau...dar nu-mi dau seama de unde e...deci...HELP!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

am si io nevoie pt un gpz 500 de aprindere completa(stator+rotor) fara senzori daca are cineva sau poate sa ma indrume de unde sa imi cumpar sa intamplat exact boala lor crapat magneti distrus aprindere blocat cutie de viteze, desfacut motor rezolvat dar nu am aprinderea........va rog care ma puteti indruma nu ezitati sa o faceti!!!!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu`o ora am avut placerea de a lua o groapa pe dorobanti in dreptul la Romana, imediat dupa intersectia de la ASE. Am simtit-o in toate incheieturile, bine ca nu m-a pus sa pup asfaltul. Problema e ca acum daca iau o mana de pe ghidon...incepe sa se trepideze...stanga, drepta destul de rau...dar nu-mi dau seama de unde e...deci...HELP!!!!

 

Daca nu desfaci cate ceva nu iti poti da seama.Eu am desfacut furca mea cand am schimbat uleiul...si nu stiu exact care este problema la tine dar imi trece prin cap un singur lucru! Vezi sa nu se fi miscat vreunul dintre amortizoare prin jug , adik sa nu mai fie egale ca lungime...asta daca o fi fost socul prea mare!

nush sigur...dar decat sa mergi asa mai bine demontezi, verifici si afli !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

am si io nevoie pt un gpz 500 de aprindere completa(stator+rotor) fara senzori daca are cineva sau poate sa ma indrume de unde sa imi cumpar sa intamplat exact boala lor crapat magneti distrus aprindere blocat cutie de viteze, desfacut motor rezolvat dar nu am aprinderea........va rog care ma puteti indruma nu ezitati sa o faceti!!!!!!! :blink:

SALUT. am eu un gpz 500 din 1989 la dezmembrat,mai am doar magnetii...staorul l-am dat. 0744779729--0724020205

post-44616-1270663768_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

si eu sunt cu GPZ-ul prin bucuresti acum, cred ca mai vine un prieten din ploiesti maine sau luni tot cu gpz-ul si poate iesim prin capitala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt cu GPZ-ul prin bucuresti acum, cred ca mai vine un prieten din ploiesti maine sau luni tot cu gpz-ul si poate iesim prin capitala!

pana la urma de dam azi cu gpz-urile??? Ar fi frumos sa ne strangem mai multi cu gpz-uri....0731.39.20.74 e numarul meu in caz se iese in seara asta :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu si inac un prieten mai mult ca sigur putem iesi azi ...se mai baga cineva???

 

daca nu, saptamana asta cu siguranta!

Editat de "Fanes"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati detinatori de GPZ-uri. Doresc sa schimb si eu becurile sau becul. Am o lumina galbuie si nu e cine stie ce puternica si parca nu e cum vreau Ce model de bec sau becuri (asta daca trebuiesc 2) trebuie sa cumpar, cat costa si de unde? Ma poate ajuta cineva? Nu neaparat sa fie xenon dar sa fie cu lumina mai ok si sa lumineze mai bine.

 

Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Becuri, becuri . De unde si de care si cat?

Daca ai fi rasfoit si matale cartea,domnu' Cezar.......

Becurile sunt H4 si ca recomandare- osram blue vision-lumina mai albastruie si mai puternica sau night vision-lumina cu 30% mai puternica.Le poti achizitiona de la orice benzinarie sau supermarket.

Toate cele bune.

Editat de Silviu1977
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate domnule Silviu. Nu aveam manualul cand mi-a trecut prin cap sa schimb becurile ca sunt cam slabe. :rolleyes: . Multumesc.

Domnu' Cezar,manualul il aveti de cand aveti si mobra,doar m-am chinuit personal sa vi-l trimit.Sper ca s-a rezolvat problema cu becul si puteti sa veniti in Bucuresti calare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...