Sari la conținut

Muzica pe care o ascultăm


doctoroo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

heavy metal,old school ani `80 Iron Maiden,Saxon,Manowar,Priest,Malmsteen,King Diamond,black metal Emperor,Immortal,black clasic,Celtic Frost,Possessed,Venom,Bathory,Mayhem,power metal,speed german,Grave Digger,Running Wild,metal in general,cam orice ,daca este pur sange.

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine, rock mai cumintzel, muzica veche si buna... Si multa muzica stil Bregovic (inclusiv Bregovic).

Observ ca sunteti majoritatea metalisti (si manelisiti :disappointed: ) dar, in cazul in care sunt si Bregovic-isti pe aici, va anunt ca vine in octombrie intr-un minitur in Romania cu "Karmen" care spre deosebire de un concert obisnuit in care se succed melodiile ca pe cd, va avea si o povestioara, un subiect si personaje.

Am tinut sa va zic din timp.... pt ca stiti cum e cu preturile biletelor. De data asta, voi cauta sa iau cel mai bun bilet ci nu cel mai ieftin cum fac in cazul altor concerte... ar fi pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine, rock mai cumintzel, muzica veche si buna... Si multa muzica stil Bregovic (inclusiv Bregovic).

Observ ca sunteti majoritatea metalisti (si manelisiti :crack: ) dar, in cazul in care sunt si Bregovic-isti pe aici, va anunt ca vine in octombrie intr-un minitur in Romania cu "Karmen" care spre deosebire de un concert obisnuit in care se succed melodiile ca pe cd, va avea si o povestioara, un subiect si personaje.

Am tinut sa va zic din timp.... pt ca stiti cum e cu preturile biletelor. De data asta, voi cauta sa iau cel mai bun bilet ci nu cel mai ieftin cum fac in cazul altor concerte... ar fi pacat.

Rock, dar din cate stiu eu a mai fost un topic petema asta mai in toamna. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine, rock mai cumintzel, muzica veche si buna... Si multa muzica stil Bregovic (inclusiv Bregovic).

Observ ca sunteti majoritatea metalisti (si manelisiti :lol: ) dar, in cazul in care sunt si Bregovic-isti pe aici, va anunt ca vine in octombrie intr-un minitur in Romania cu "Karmen" care spre deosebire de un concert obisnuit in care se succed melodiile ca pe cd, va avea si o povestioara, un subiect si personaje.

Am tinut sa va zic din timp.... pt ca stiti cum e cu preturile biletelor. De data asta, voi cauta sa iau cel mai bun bilet ci nu cel mai ieftin cum fac in cazul altor concerte... ar fi pacat.

 

 

da mai Bregovici....Super!!!

Mai imi place Pink-Floyd, Dire Straits, Rage against the Machine si multe Rockereli ....

Si din Romania imi face cu ochiul Omul Cu Sobolani

Asa ca Roaker de cand ma stiu ... si pana la moarte!!! :disappointed: :crack: :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... ar fi multe stiluri de zis, care depind foarte mult de starea in care sunt calm, furios, iritat, indragostit :crack: , dar toate stilurile trebuie sa fie cantate pe instrumente (muzicale) si nu generate de alt tip de instrumente (sintetizatoare), deci nu prea sunt de acord cu DJ-ii. Imi dau impresia ca nu au nici o legatura cu ceea ce se aude prin boxele alea, dar... that's only my opinion so, Sorry if I offened u DJ lovers :sick:.

 

Anyway preferatii sunt Pink FLoyd si de aici pana la trupe dure dar totusi sa fie old school bands :disappointed:

 

Cam atat spun... for now

Good night Y'all

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Old school underground metal(in mare parte Thrash Metal).

De exemplu:MetallicA(cea veche), Slayer(God Hates Us All sucks), Exodus, Destruction, Kreator, Sodom, Moby Dick, Death Angel(cea veche), Tankard...Metale mai "grele".

No hair metal, no "kindergarden" metal, no glam, no other commercial shit.

 

Thrash 'till Death!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Am ascultat-o in drum spre munte si inapoi, veneau cateva melodii, dupa care bagam iar asta, devine la un moment dat foarte iritanta daca o asculti mult !

 

:bigstar:

 

 

:grinbandit:

Editat de Cracky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt din basarabia ar trebui sa participe la eurovision cu ea,melodia de acum doi ani a celor de la zdob si zdub cu bunica bate toba a fost excelenta si a mai dezmortit un pic euro pop ul ,unul dintre cele mai enervante genuri ale muzicii dupa parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu o auzisem, dar pe toti ii auzeam "jaga jaga" si am crezut ca e vreo melodie ritmata, ceva. Si vroiam sa o iau de pe net, dar am uitat. Am luat-o acum de aici si nu mi se pare cine stie ce :cheers:

cati ani ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va declar pe toti pierduti.....nu pot sa injur pe forum dar v-as umple frigiderul :cheers: ....cum mama draq puteti asculta asa ceva fratilor? :D manelari cocalari ce sunteti :hug: mai ales cel care a bagat-o in topic...mai si sustine ca "i-a terminat pe aia la munca"....sunt prost si sunt mandru de prostia mea!uraaaaaaaaa :eek: mai aveti mai cocalarilor dastea?nu mai avem si noi de cine rade,nu de alta....Asfalt uscat si auditie placfuta! :hug:

 

daca sunt din basarabia ar trebui sa participe la eurovision cu ea,melodia de acum doi ani a celor de la zdob si zdub cu bunica bate toba a fost excelenta si a mai dezmortit un pic euro pop ul ,unul dintre cele mai enervante genuri ale muzicii dupa parerea mea

 

 

 

:D :angry: :moto: :moto: :moto: :kiss: spre uimirea ta,zdob si zdub nu chiuie pe ritmuri din astea....si nu pot sa-mi dau seama cum compari tu aceste doua genuri de muzica.... :P

 

am impresia ca ati sarit de pe scandura carutei in saua motocicletei...

 

Sa moara dujmanii mei frate...ce motor marfa mi-am tras....sa moara masa cati cai are!

 

Sa ma scuzati daca v-am jignit....dar mai am o intrebare:sunteti cumva de la tara?

 

 

Adica de acolo unde nu urca tractorul.....ca mai sunt oameni de la tara,nu e o rusine,dar voi ati rupt bariera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Muzica pe care o ascultăm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...