Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E vechi rau filmul, a mai fost postat pe forum de cateva ori. Pe langa greutatea mobrei, faptul ca e incaltata cu anvelope de strada nu-l ajuta de loc iar riderul nu prea pare sa fi vazut noroaie la viata lui.

5 cm ....pffff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:stuck: :crack:

 

Mie nu mi se pare deloc de ras. Din contra, de 10 ori cinste lui: ca a bagat mobra pe offroad, ca s-a dus singur si mai ales ca a reusit singur sa o scoata. Pe de alta parte, daca era noroi pe bune acolo, nu o mai scotea decat cu TAF-ul. Oricum, zici ca cilindrii aia sunt special facuti pentru propteala + invarteala.

E cumva user pe forum?

 

riderul nu prea pare sa fi vazut noroaie la viata lui.

 

Sunt curios de unde ai tras tu concluzia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios de unde ai tras tu concluzia asta.

 

Pai m-am uitat la film.

1 260 kg in noroi nu e o idee buna

2 Tzoale si incaltari de strada

3 Se dezbraca tarziu

4 Linia pe care a ales-o e pierzatoare din start

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai m-am uitat la film.

1 260 kg in noroi nu e o idee buna

2 Tzoale si incaltari de strada

3 Se dezbraca tarziu

4 Linia pe care a ales-o e pierzatoare din start

 

1. e o idee cel putin la fel de buna ca 1200 gsa folosit doar pe sosea.

2. majoritatea iesirilor "enduro touring si adventure" au o componenta mare de strada, iar crampoanele se duc repede.

3. nu am remarcat. in general te dezbraci cand ti-e cald, nu cand vezi noroi.

4. nu se vede cum a ajuns unde a ajuns. poate fi viteza (sau lipsa ei), lipsa de vizibilitate, lipsa de atentie, oboseala. faptul ca a culcat o vaca incaltata cu gume de strada nu inseamna ca nu are treaba cu offroadul.

 

Intre timp am observat ca omul nu e roman. Ma miram eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. e o idee cel putin la fel de buna ca 1200 gsa folosit doar pe sosea.

2. majoritatea iesirilor "enduro touring si adventure" au o componenta mare de strada, iar crampoanele se duc repede.

3. nu am remarcat. in general te dezbraci cand ti-e cald, nu cand vezi noroi.

4. nu se vede cum a ajuns unde a ajuns. poate fi viteza (sau lipsa ei), lipsa de vizibilitate, lipsa de atentie, oboseala. faptul ca a culcat o vaca incaltata cu gume de strada nu inseamna ca nu are treaba cu offroadul.

 

Intre timp am observat ca omul nu e roman. Ma miram eu...

 

nu vrei tu sa bati campii in alta parte?

nu de alta, da deja imi spui ce e comic sau nu. indata n-o sa-mi mai dai voie nici sa rad.

e clar ca omu a pus clipu pentru amuzament (muzica si felul in care e realizat clipul dovedesc asta).

l-am pus si aici la fel, pentru amuzament, pentru destindere, relaxare, etc, nu sa starnesc polemici.

am 1150 gsa, care e putin mai greu decat 1200-le si cam stiu ce inseamna cauciucuri de strada prin noroaie.

pe de alta parte, nu stiu cate 1200 gsa ai condus tu de ne spui noua cat e de potrivit pe strada sau offroad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

motorul mi s-a parut putin cam lenes... dar deh... vin de pe un Triumph Speed Triple 1050 care era bomba!

 

 

Nu cumva mergi putin subturat? Este posibil ca regimurile de turatie cu care erai obisnuit la Triumph sa fie un pic altele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva mergi putin subturat? Este posibil ca regimurile de turatie cu care erai obisnuit la Triumph sa fie un pic altele...

nu cred ca merg subturat... adica schimb intre 4000-6000 rpm... la speed triple oricum se tureaza mai mult deci sunt obisnuit cu turele :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vrei tu sa bati campii in alta parte?

nu de alta, da deja imi spui ce e comic sau nu. indata n-o sa-mi mai dai voie nici sa rad.

e clar ca omu a pus clipu pentru amuzament (muzica si felul in care e realizat clipul dovedesc asta).

l-am pus si aici la fel, pentru amuzament, pentru destindere, relaxare, etc, nu sa starnesc polemici.

am 1150 gsa, care e putin mai greu decat 1200-le si cam stiu ce inseamna cauciucuri de strada prin noroaie.

pe de alta parte, nu stiu cate 1200 gsa ai condus tu de ne spui noua cat e de potrivit pe strada sau offroad.

 

Inainte sa te bagi tu complet aiurea si semi-offtopic, purtam o discutie civilizata cu ERU pe marginea unui videoclip ontopic.

Nu inteleg care e problema ta, de ce te ataci, de ce te justifici (vis a vis de cauciucuri de strada pe noroaie) si de ce consideri ca orice schimb de replici e o polemica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Inainte sa te bagi tu complet aiurea si semi-offtopic, purtam o discutie civilizata cu ERU pe marginea unui videoclip ontopic.

Nu inteleg care e problema ta, de ce te ataci, de ce te justifici (vis a vis de cauciucuri de strada pe noroaie) si de ce consideri ca orice schimb de replici e o polemica.

pentru ca sunteti o multime care nu ati condus un gs /gsa si nu ma refer aici la un amarat de drivetest de 1 ora si va dati autostiutori in domeniu

 

nu am comentat NCIODATA la vitezane sau la chopere PENTRU CA NU AM CODUS asa ceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum TU nu intelegi rostul la gs/gsa nici in alpi

ORICUM

E MAI BINE ASA decat sa te tot IMPIEDICI de BMW pe trotuar

 

SUNT NISTE MOTOCICLETE INEFICIENTE, PROASTE si SCUMPE

 

recunoaste ca undeva in adancurile adancurilor tale, iti doresti un R1 sa te dai pe magheru la impresionat de demoazele. :)

ma gandeam sa schim K UL pe R1 DAR NU STIU ..... PE CATE UNITATI...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Inainte sa te bagi tu complet aiurea si semi-offtopic, purtam o discutie civilizata cu ERU pe marginea unui videoclip ontopic.

Nu inteleg care e problema ta, de ce te ataci, de ce te justifici (vis a vis de cauciucuri de strada pe noroaie) si de ce consideri ca orice schimb de replici e o polemica.

poti sta linistit

la cei 200 ron pe care mi i ai dat pe ea nu te am tepuit.....

eu am primit o cand mi am luat o motocicleta de la ei deci nu stiu sigur pretul

insa uite pe net......

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...