Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Nu..latimea este corecta dar cred ca este o "problema de marketing" ...o guma lata da mai bine!!si vroiam sa aflu daca si variantele mai stradale au aceeasi "problema"...pt mine este ok asa cum este mai ingusta ..iar intrebarea era pt "cultura generala" in nici un caz cu intentia de "flame" iar daca nu ma insel este un posesor de GS care are ambele seturi de gume si karoo si ceva de strada!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problema ti-o creeaza latimea jentii. :-)

 

nu cred ca-i problema, daca imi aduc bine aminte roata spate in cauza e de cbr si nu ar trebui sa subtieze un 170. mai degraba e trendul… am vazut la mai multi producatori de cramponate si semicramponate ca listeaza cauciucurile ca fiind mai late decat in realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca-i problema, daca imi aduc bine aminte roata spate in cauza e de cbr si nu ar trebui sa subtieze un 170. mai degraba e trendul… am vazut la mai multi producatori de cramponate si semicramponate ca listeaza cauciucurile ca fiind mai late decat in realitate.

Gand la gand cu bucurie!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut..am o rugaminte ..imi spuneti si mie care este latimea reala a pneului spate(pe masurate) si ce marca aveti?...eu am facut o modificare la mobra mea si am cumparat Karoo 3 (recomandat pt gs 20013) cu dim 170/60-17 si in realitate are 160 mm latime si sunt curios daca tourance,anake ,e.t.c au aceeasi problema!

170, prima cifra nu este latimea, ci suprafata petei de contact masurata in altceva decat metric, dupa un tipic de unflare si incarcare. Sper sa nu ma insel.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

170, prima cifra nu este latimea, ci suprafata petei de contact masurata in altceva decat metric, dupa un tipic de unflare si incarcare. Sper sa nu ma insel.

 

In primul rand 170 nu este o cifra, este un numar, care la randul sau este format din mai multe cifre. :D

 

In al doilea rand, 170 (mm) este latimea nominala in cea mai lata zona (NU a suprafetei de contact) a anvelopei, masurata cand nu apasa vreo sarcina suplimentara. Deci, te cam inseli ;)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci poate sa fie cea mai proasta si mai nefiabila moto din lume!!..............pentru ca tot mi-as dori asa ceva ,doamne cum arata :eek: :love: . Sa o folosesti sanatos!

Multam fain ! :)

 

Salut..am o rugaminte ..imi spuneti si mie care este latimea reala a pneului spate(pe masurate) si ce marca aveti?...eu am facut o modificare la mobra mea si am cumparat Karoo 3 (recomandat pt gs 20013) cu dim 170/60-17 si in realitate are 160 mm latime si sunt curios daca tourance,anake ,e.t.c au aceeasi problema!

Tourance next 170. Nu l-am putut masura foarte exact, dar pare a avea 170 cm latime

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toolul ala special de care zicea mai sus Bogdan, si dupa aia am convertit in metric :laugh:

 

Ps - da, 170 mm :D

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Salutare si La multi ani! :) )

 

Imi poate recomanda cineva un service / garaj / nene in strada etc care sa-mi schimbe lichidul de frana la GSA'10 si sa respecte urmatoarele conditii:

- sa stie despre ce e vorba

- operatiunea sa fie facuta cu tot ce presupune ea (aerisit inclusiv ABS daca e cazul bla bla)

- sa pot sa fiu de fatza si sa ma holbez (chestie care ii depaseste pe cei de la Bavaria, pentru care inteleg ca si montarea unei camere video e prea mult)

?

 

De baietii din Domnesti nu vreau sa mai aud vreodata.

Am mai citit pe-aici de Dan Cata, dar na, ce sa zic... n-ar strica sa fie cineva un pic mai aproape.

Multzam anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu detaliezi ce anume probleme ai avut, eventual pe PM?

Ha ha! Tocmai ce-am raspuns cuiva acum pe PM care ma intreba acelasi lucru... sper sa nu fi fost mai multi, ca aveam inboxul plin si asta era ultimul mesaj pe care am putut sa-l vad.

Va trimit un copy/paste acum cu ce i-am raspuns si lui, destul de detaliat.

 

Motivul pentru care am preferat sa nu postez aici si sa arunc cu noroi in ei in public (mai mult decat o fac acum), este pentru ca intr-un final problema pentru care ajunsesem la ei a fost rezolvata. Dar foarte greu, cu magarii si neatentii din partea lor. Daca cumva intra cineva de-acolo sau vreun cunoscut si o sa-mi ceara explicatii pentru afirmatiile mele "neobrazate", o sa dezvolt.

 

 

Cauta-l pe Fabio (bozoro @ pe forum). Are service-ul pe Viilor si raspunde tuturor cerintelor tale.

Multumesc, am notat.

Editat de LinX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta-l pe Fabio (bozoro @ pe forum). Are service-ul pe Viilor si raspunde tuturor cerintelor tale.

Si eu sint interesat de schimbarea lichidului de frana , si chiar eram in cautari . Mersi de pont !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Salutare si La multi ani! :) )

 

Imi poate recomanda cineva un service / garaj / nene in strada etc care sa-mi schimbe lichidul de frana la GSA'10 si sa respecte urmatoarele conditii:

- sa stie despre ce e vorba

- operatiunea sa fie facuta cu tot ce presupune ea (aerisit inclusiv ABS daca e cazul bla bla)

- sa pot sa fiu de fatza si sa ma holbez (chestie care ii depaseste pe cei de la Bavaria, pentru care inteleg ca si montarea unei camere video e prea mult)

?

 

De baietii din Domnesti nu vreau sa mai aud vreodata.

Am mai citit pe-aici de Dan Cata, dar na, ce sa zic... n-ar strica sa fie cineva un pic mai aproape.

Multzam anticipat!

 

Mergi omule la Bavaria, nu te zgarci la bani!

La cate GS-uri si RT-uri s-au vandut, crezi ca or sa faca "scoala" pe motocicleta ta?

 

Este adevarat ca la GS poti sa-ti faci singur anumite chestii si sa salvezi niste banuti, dar - din punctul meu de vedere - cu frana nu te joci!

 

Daca as fi in locul tau, le-as cere sa o puna si pe tester si sa-i faca o evaluare / inspectie generala - vorba aceea ..."ma simt bine, da' glicemia e mare"!

Nu esti / mergi mai linistit cand stii ca totul este in regula?

 

La cate service-uri de reprezentanta poti sta langa mecanic? Daca doar asta ti-e problema, mergi fara retinere la Bavaria, nu o sa-ti para rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare dreptate Aureliane, dar daca nu mergi la reprezentanta stai langa mecanic si mai inveti cate ceva despre propriul motor si bonus ajungi acasa cu toate suruburile... si stranse pe deasupra. "Cunoscatorii" stie. :) Cu fiasca supunere marturisesc ca la Yamaha se sta langa mecanic, daca ai chef.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare dreptate Aureliane, dar daca nu mergi la reprezentanta stai langa mecanic si mai inveti cate ceva despre propriul motor si bonus ajungi acasa cu toate suruburile... si stranse pe deasupra. "Cunoscatorii" stie. :) Cu fiasca supunere marturisesc ca la Yamaha se sta langa mecanic, daca ai chef.

la cate motociclete au vandut..... se bucura cand vad cate un client la service.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit. Gama lor de produse este mult mai mare decat poate vinde BMW. Scutere, motoare mici de zeci de feluri,motoare si scule marine sau de zapada, etc, in afara de motociclete. Pianele nu le socotesc. :) Relatia cu clientul, face diferenta. Cel mai in masura sa inteleaga asta esti tu, avand in vedere experientele cu AB, mai vechi sau mai noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...