Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai cu filme proaspete...asteptam carcotasii la comentarii :)))

 

la ce ajuta ca ai impartit imaginea in doua? in loc sa se vada drumu frumos, e capatana ta pe jumatate de ecran.

stiu, iti creste inima cand te vezi in film, da mie unu nu-mi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt scaritele cu cauciucul dat jos (si astea sunt reglabile pe 2 pozitii), or fi mai bune alea galbene dar nu imi place cum da cu aluminiul, de asta am preferat si protectiile de cilindrii care se prind de crash-bar si nu pe cilindru, prea multe nuante de aluminiu, capacele de cilindrii gri inchis, protectiile gri deschis, crash-barul otel sau ce metal e ala, oricum de alta culoare, s.a.m.d.

post-19252-0-92687100-1423164026_thumb.jpg

Editat de adimotor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt scaritele cu cauciucul dat jos (si astea sunt reglabile pe 2 pozitii), or fi mai bune alea galbene dar nu imi place cum da cu aluminiul, de asta am preferat si protectiile de cilindrii care se prind de crash-bar si nu pe cilindru, prea multe nuante de aluminiu, capacele de cilindrii gri inchis, protectiile gri deschis, crash-barul otel sau ce metal e ala, oricum de alta culoare, s.a.m.d.

mama, parchet, presulet sub cricu central, dormi cu ea in pat?

nu-mi zi ca aia-i poza din garaj de la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E totusi interesant cum a facut combinatia la filmari, ca eu nu stiu. Acuma pe bune, chiar daca nici eu nu agreez chestia, omul si-a facut filmarea pentru el si cum a vrut el, ca sa ii placa lui, acum ca le-a pus aici sa le vedem si noi e alta problema. Oricum mi-e ciuda ca eu inca nu am deschis sezonul. Sa vina vremea frumoasa!!!!!!!!

 

Gabyshor nu am garaj din pacate, am bagat-o in casa sa stea si ea mai la caldura peste iarna. Om nebun, ce mai incolo si-ncoace :peace:

Editat de adimotor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Not yet :) Gabyshor, not yet...

Mie mi se pare interesant tank guards-ul asta, adica imi place ca are forma protectiilor de plastic, parca e mai ok decat alea de la touratech,wunderlich etc., care sunt doar pe jumate de aripa si e ok ca se potrivesc pe crash-barul oem. Au cateva chestii interesante pe acolo sau poate chiar utile/necesare.

http://www.rs-motorcyclesolutions.de/english/bmw/r-1200-gs-lc-2013-protection/

Editat de adimotor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu filme proaspete...asteptam carcotasii la comentarii :)))

N-ar fi rau sa reflectzi putin la stilul de mers "coca"...flashuri, claxoane, ingramadit masinile aiurea, etc.

Nu ti-o zic cu rautate. Ai ceva de castigat mergand asa?

 

Doi la mana, legal vorbind E85-ul are o singura banda pe sens acolo. Bucata din dreapta e considerata banda de urgenta. Drept urmare o gramada - in special de-astia agresivi - se afla intr-un mare offside cand vine vorba de depasiri.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt scaritele cu cauciucul dat jos (si astea sunt reglabile pe 2 pozitii), or fi mai bune alea galbene dar nu imi place cum da cu aluminiul, de asta am preferat si protectiile de cilindrii care se prind de crash-bar si nu pe cilindru, prea multe nuante de aluminiu, capacele de cilindrii gri inchis, protectiile gri deschis, crash-barul otel sau ce metal e ala, oricum de alta culoare, s.a.m.d.

La scaritele astea ma tot uitam si eu. Singura chestie care m-a mai tinut pe loc a fost faptul ca departeaza nitel piciorul de cadru si in acelasi timp cred ca miscsoreaza nitel unghiul de inclinare (mai ales ca le-as folosi in pozitia de jos).

Nu se simte ciudat (la inceput cel putin) la actionarea franei/schimbatorului fata de scaritele stock ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La scaritele astea ma tot uitam si eu. Singura chestie care m-a mai tinut pe loc a fost faptul ca departeaza nitel piciorul de cadru si in acelasi timp cred ca miscsoreaza nitel unghiul de inclinare (mai ales ca le-as folosi in pozitia de jos).

Nu se simte ciudat (la inceput cel putin) la actionarea franei/schimbatorului fata de scaritele stock ?

Sincer, eu nu am simtit nicio diferenta, dar e probabil si din cauza ca le-am avut si pe gs-ul vechi. Dar m-am uitat si la scaritele postate de KHK si, cel putin din poza, par a fi la fel de distantate ca astea ale mele. Din ce sesizez, cu siguranta la alea postate de KHK, cred ca amortizeaza mai bine cauciucul cand stai pe ele, astea care le am eu au avantajul ca sunt mai late. Am spus si mai inainte, poate alea sunt mai bune, dar culoarea aia aurie, de altfel ok, nu imi place cum da cu aluminiul. Am simtit ceva diferente la actionarea schimbatorului doar de vreo 2 ori cand am purtat cizmele de cros, dar in rest nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pesemne ca nu se aplica chiar 100 % .dar se pare ca stiintific vobind este real,

 

http://www.galwaydailynews.com/2015/01/15/scientists-confirm-link-bmw-ownership-asshole/

 

acum ma uit si de tratament.

 

Este posibil sa fie si cazuri de imunitate naturala ( luv, capone, vik, etc, ca pe astia i-am testat si nu prezinta simptomele ), in rest sunt sunt observatie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pesemne ca nu se aplica chiar 100 % .dar se pare ca stiintific vobind este real,

 

http://www.galwaydailynews.com/2015/01/15/scientists-confirm-link-bmw-ownership-asshole/

 

acum ma uit si de tratament.

 

Este posibil sa fie si cazuri de imunitate naturala ( luv, capone, vik, etc, ca pe astia i-am testat si nu prezinta simptomele ), in rest sunt sunt observatie :)

sub observatie? tinand cont ca gena aia e localizata "deep in the anus" iti dorim spor la analiza.

cand prinzi un nou posesor de bmw ai grija sa-l cauti direct in poponeata.

doar de dragul stiintei, bineinteles. spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar m-am uitat si la scaritele postate de KHK si, cel putin din poza, par a fi la fel de distantate ca astea ale mele. Din ce sesizez, cu siguranta la alea postate de KHK, cred ca amortizeaza mai bine cauciucul cand stai pe ele, astea care le am eu au avantajul ca sunt mai late. Am spus si mai inainte, poate alea sunt mai bune, dar culoarea aia aurie, de altfel ok, nu imi place cum da cu aluminiul.

 

Scaritele aurii (da, nici eu nu m-am dat in vant dupa culoare) au cel putin trei proprietati deosebite fata de alte scarite:

- cauciucul se afunda atunci cand te ridici in scarite; deci cand sezi, picioarele stau pe cauciuc ca sa nu simti vibratiile iar cand esti in picioare cauciucul se afunda si ies in evidenta zimtii metalici ca sa nu aluneci. Pentru mine asta a fost ceva extraordinar pentru ca la fostul GS nu puteam merge in picioare pe scaritele originale (foarte mici si alunecam) iar pe cele de Adv simteam vibratiile in mers.

- reglabile in trei pozitii;

- au acea pastila din plastic rigid cu care poti freca asfaltul linistit atunci cand te dai cu scaritele pe curbe iar cand plasticul ala se toceste, il poti schimba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- reglabile in trei pozitii;

Din pacate nu si in jos :) Ca altfel as fi trecut pana acum peste culoarea aia dubioasa si le-as fi luat. Cracii lungi, am stat prea mult in ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu si in jos :) Ca altfel as fi trecut pana acum peste culoarea aia dubioasa si le-as fi luat. Cracii lungi, am stat prea mult in ploaie

Eu am 1,82m si nu am probleme, daca tu esti mai inalt, atunci poate se schimba putin pozitia picioarelor.

» Post actualizat in 02 Mar 2015 19:44

Mort topicul asta... Sambata am iesit si am deschis sezonul cu o plimbare scurta de vreo 85 km, a fost foarte ok. I-am mai luat caprei un scut adventure, o pedala de frana de aia dubla, un parbriz de adventure si niste inaltatoare de ghidon. Am luat si un cauciuc pe spate si culmea ca in judetul meu nu se risca nimeni sa mi-l schimbe ca le e teama, ca si mie, sa nu deformeze roata, sa nu o zgarie, etc. stiti prin Sibiu, Alba vreun service sau vreun meserias care face lucrarea asta?Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Si bine v-am gasit pe unii, regasit pe altii. De aproape o luna dupa cum unii stiu deja, m-am reintors la vechea iubire: R1200 GS Adventure. De data asta un pic mai noua, din 2011, la 27.200 de km. Mai am ceva completari de adus la ea dar oricum este gata de drum.

Sper ca de data asta sa ramana in posesia mea mai multi km decat cealalta. Oricum si cealalta o duce bine, a ajuns pe mainile unui motociclist care are grija de ea si o plimba si prin tara si in afara. Cum se incalzeste si gasesc putin timp liber o sa organizez o intalnire intre cele doua, sa se cunoasca :-P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi exista :-P.

 

Arata bine, bravo!

Iti recomand sa-i mai pui scutul enduro (de preferat cel original, protejtaza mai multe repere) si o talpa de cric lateral (Touratech).

 

Ma asteptam sa te vad si pe tine intr-o poza, costumat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...