Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Sunt comandate si urmatoarele, dar nu au venit inca: protectie cardan, protectie pentru injectoare, protectie clapeta evacuare, talpa pentru cricul lateral si parca atat.

In plimbarea de sambata nu am scos tot echipamentul. Cu prima ocazie cand plec complet echipat fac poza si cu mandrul proprietar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiti in zona Sibiu sau Alba pe cineva care schimba cauciucul pe o roata spitata, ca la mine in judet nu exista service sau atelier, pentru ca le e teama sa nu indoaie roata, sa nu o zgarie, etc. Mersi.

Editat de adimotor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti in zona Sibiu sau Alba pe cineva care schimba cauciucul pe o roata spitata, ca la mine in judet nu exista service sau atelier, pentru ca le e teama sa nu indoaie roata, sa nu o zgarie, etc. Mersi.

daca ai completa si tu datele alea personale sa stie lumea de unde esti, tare bine ar fii...

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti in zona Sibiu sau Alba pe cineva care schimba cauciucul pe o roata spitata, ca la mine in judet nu exista service sau atelier, pentru ca le e teama sa nu indoaie roata, sa nu o zgarie, etc. Mersi.

Daca nu ai senzori de presiune, iti schimb eu guma si o echilibrez activ cu bile ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot modifica datele din profil. Sunt din Hunedoara. Mersi Dan Cata, dar am senzor de presiune la roti. Am mai fost la tine sa reglezi tachetii la gs-ul pe care l-am avut inainte. Apropo, e vreo problema daca are senzori de presiune? Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu, imi aduc aminte perfect :)

 

Daca ai senzori de presiune nu e o idee tocmai buna sa iti bag bilele alea inauntru. Nu stiu daca afecteaza sau nu dar e mai bine sa nu incercam.

 

Altfel, pot confirma ca echilibrarea asta face treaba buna. Eu si restul la care le-am mai montat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce-i cu asta? Iti cam place sa arunci linkuri asa fara nicio explicatie. :D

 

Vad ca este si la Wunderlich, la noutati, asa ceva (arata ce-i drept "ceva" mai bine) dar nu tocmai ieftin:

http://www.wunderlich.de/shop/en/cam-rack-1.html?___from_store=de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi s-o parut ca ar fi nevoie de explicatii suplimentare, poza fiind suficient de elocventa.

 

La wunderlich, pare ca au rezolvat o problema simpla cu o solutie foarte costisitoare. Sau poate e tabla de 1.5 foarte scumpa in Germania, cine stie... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ceva facut de bogdan harea pt un STROM....arata foarte bine si nu cred ca ajunge la 80 euro

 

 

deci care vrea zic sa mearga la atelier la bogdan...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre voi care va plimbati mai mult extraurban am si eu nevoie de un sfat: care casti sunt mai silentioase flip-up-urile sau integrale ?eu am acum o integrala bmw aia sport .eu nu am parbriz iar in casca se fac turbulente ca la nebuni.ma gindesc ca la flip-up inchiderea la nivelul gitului e mult mai buna.am probat un c3 si e ok.se poate si mai mult?am vazut la arai un model se numeste rebel cica facut pt naked .multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre voi care va plimbati mai mult extraurban am si eu nevoie de un sfat: care casti sunt mai silentioase flip-up-urile sau integrale ?eu am acum o integrala bmw aia sport .eu nu am parbriz iar in casca se fac turbulente ca la nebuni.ma gindesc ca la flip-up inchiderea la nivelul gitului e mult mai buna.am probat un c3 si e ok.se poate si mai mult?am vazut la arai un model se numeste rebel cica facut pt naked .multumesc

este sectiune speciala pt casti. nu era mai simplu sa intrebi acolo? pe langa faptul ca facem un ghiveci din topicul asta (prea tarziu pentru asta oricum), dar cresc sansele sa-ti raspunda si alti useri care nu-s interesati de bmw si nu intra aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce rautacios esti.cine sa imi raspunda la casti?mai sunt oameni care se plimba cu mobre in afara de bmw si transalp-uri.eu nu vad altceva pe sosea.deci cred ca am postat mai bine aici.daca iti spuneam ca e sectiune de 1200 ma balacareai asa ca zi ce casca ai tu si cum e :glare:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andrei gras: motorul tau e naked, ce relevanta are parerea posesorilor de gs care e total alta categorie? sau pe bmw te bate altfel vantu in general? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce rautacios esti.cine sa imi raspunda la casti?mai sunt oameni care se plimba cu mobre in afara de bmw si transalp-uri.eu nu vad altceva pe sosea.deci cred ca am postat mai bine aici.daca iti spuneam ca e sectiune de 1200 ma balacareai asa ca zi ce casca ai tu si cum e :glare:

acu cine-i rautacios? :))

n-am multa experienta cu castile de top. inainte am avut doua uvex-uri (uvex enduro ultima). asa ca las pe altii sa recomande.

momentan am shoei qwest de care-s foarte multumit.

baietii laudau schuberth c3 (sau poate preferi varianta de la bmw, dar aici te lamureste vlad).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tot spre aia ma duceam si eu .adica c3


» Post actualizat in 07 Mar 2015 10:59

.pe bmw te inobileaza vint care vine doar din germania :D iar gs -urile nu au parbriz atit de mare cum are lt sau gt-ul.am mers si pe gs si stiu despre ce e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tot spre aia ma duceam si eu .adica c3

 

Eu nu inteleg de ce cineva ar da 100€ in plus pe un C3 (Pro) fata de un Sytem 6 (Evo), cu ata mai mult un posesor de BMW. Nu exista niciun capitol la care C3 sa-i fie superior lui S6 (in afara de pret :D ).

In plus, in caz de probleme pe perioada garantiei, felul in care se pune problema, cel putin dpdv oficial, difera total. BMW trebuie s-o schimbe daca nu o poate repara pe loc sau foare repede in timp ce la Schuberth ramai fara ea cateva saptmanai pana ti-o duc la fabrica si eventual rezolva problema.

Exista insa posibilitatea ca unor persoane sa li se potriveasca mai bine pe cap un C3 decat un S6 sau invers, in functie de "conformatia" capului, pentru ca cele doua modele nu sunt identice. Aici, logic, nu mai e vorba de preferinte ci de ceea ce poti practic purta.

 

Eu am S6 Pro si sunt foarte multumit de ea, mi se pare faorte silentioasa, functioneaza totul perfect. Am si sistemul BMW de comunicatie care mi se pare excelent.

 

Mai mult n-as mai vorbi aici ca suntem off-topic; avem la sectiunea "Casti" si topic de casti BMW, si de Schuberth si de casti flip-up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt off topic, dar, nah, am si eu un naduf!

 

Dupa un S5 a urmat un S6. M-am plans ca este mai zgomotoasa decat cea de dinainte, iar cei de la AB au schimbat pe barba lor o piesa, pentru ca nu se inchidea perfect viziera, insa fara folos. La intrebarea legata de garantie, raspunsul dupa ce ar fi intrebat mai departe a fost ca "nu face obiectul". Nu este zi ploioasa (mai tare) sa nu-mi para rau de achizitie, pentru ca intra apa pe interiorul vizierei si, mai ales noaptea, devine horror... Vinerea trecuta, cand a plouat bine si a si nins, a trebuit sa renunt la ochelarii de vedere si sa merg cu viziera un pic ridicata. Nu a fost tocmai placut sa bag 70 de km asa. Urmatoarea nu va mai fi de la BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresesc eu, sau pentru lc nu au cauciucuri Dunlop Trailmax ? Pe site-ul lor nu am gasit marimile.

 

Iata in sfarsit si raspunsul: Dunlop a inlocuit modelul Trailmax TR 91 cu noul model TrailSmart care bineinteles exista acum si pe dimensiunile pentru GS LC.

http://mc-tyres.co.uk/dunlop-trailsmart-enduro-tyre-2015/

http://www.motorcyclenews.com/news/2015/march/mar10trailsmarts/

 

Avand in vedere ca am fost foarte multumit de TR91, care aveau ca singur minus durata de viata ceva mai scurta insa se pare ca s-a lucrat la asta pentru noul model, le voi da cu incredere o sansa in sezonul asta. :biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...