Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu, nu... si reviewul la ST1200 2017 tot cam asa ar arata :)

 

 

Crezi că o să-l mai fabrice in 2017 după succesul răsunator pe care l-a avut până acum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai aveti careva xenon pe far?....ce stiti...se ridica talonul....

am xenon pe gsa din 2008

niciodata in tara sau afara nu am fost oprit pt asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut
multzam....sincer si eu tot asa.....dar..nu a vrut sa-mi faca ITP...am si reinmatriculat...motorul
cert este ca ,Halogenul X TREME VISION..+130%....ii ca pixu...
"Jos"....este in regula...am reusit sa vand lampile 2010...si am pus cele pe led....ma rog..nu am picat pe spate...
acuma ma mananca sa-mi pun macar pe lunga..un 4300k....sa semene cel putin cu xenonul..
dupa 7 ani cu 4 xenoane...parca as fii STEVE WONDER...durere...

DE AIA ERAM CURIOS PE LA VOI DACA ATI AVUT CAREVA PROBLEME
.
TOT DE LA VOI DIN BUCURESTI A VENIT ZVONUL CA CICA SE RIDICA TALOANE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum arata ?

negre

» Post actualizat in 11 Jul 2015 22:50

Am glumit,dar chiar sunt negre ,arata bine,nu am poze trimit prin WatsApp.Le-am primit la motor,nu stiu cine le-a fabricat,pe ele scrie TOURATECH......dar nu cred.Suportii si sistemul de prindere este lucrat profesionist Sigur o firma acreditata BMW.,Volumul este mai mare decat originalul.......sunt bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Aventurierii de autostradă

Îi vezi călare pe BMW R 1200 GS, că e miezul din dodoașcă. Ăi mai excentrici își iau KTM Adventure, că GS-ul e mai „pentru moși“. Catalogul Touratech e un fel de biblie, iar cutiile de aluminiu lucesc în soare, fără urmă de zgârietură. Cea mai mare aventură este un drum în Vamă. Că are și ceva off-road, între Expirat și Stuf.

 

Oprirea se face la hotelul acela urât de pe plajă, iar apoi se strâmbă din nas în cor că-i nașpa în Vamă. Vorbesc despre ture la schi în Alpi și se uită după gagici tinere, în timp ce nevestele-i așteaptă acasă. Să facă peste 500 de km pe zi li se pare inuman, inutil, inacceptabil, iar un bicilist dedicat pedalează mai mulți km decât reușesc ei să țină gazul deschis.

 

Poartă Rukka, Schuberth C3 Pro, țin în buzunar cheile de X5 și cea mai mare aroganță e să se ridice în scărițe și să treacă printr-o baltă. Parcă sunt din ce în ce mai mulți. Glam-ul noilor motociclete adventure, mai mult niște SUV-uri grele pline de sisteme, îi cucerește iremediabil. Se uită de sus la băieții care dau ture pe bulevard în tricou și nu înțeleg că sunt doar o variantă ceva mai fandosită, cu spoială dată de contul plin de bani făcuți din speculă.

 

Nu știu voi, dar eu îi văd din ce în ce mai des. Nu-mi plac, dar e bine că există. Contribuie la piața noastră străvezie, care de-abia trece de la o zi la alta. Și mai e ceva. Dacă vrei să-ți iei o motocicletă second hand, o poți cumpăra pe-a lor liniștit. Și ea ar vrea să scape la fel de mult de ei. Ca un cal de rasă, în putere și fără vină, care, îl loc să alerge, stă priponit în grajd cu fânul în față."

 

ZISE ...CRISTIAN PREDOI .......redactor sefla PEMOTOARE.RO

 

daca l intreb repede cat costa vinieta la bulgari pentru motociclete pun pariu ca incepe sa se gandeasca in euro sau leva????

 

stai linistit redactor sef........ poti sa treci podul la ruse cu motocicleta si fara taxa de pod iar in bulgaria NU ai nevoie de vinieta

 

si cand ma gandesc ca vream sa le dau niste filmari din vama....vama' suediorvegiana" dar ma abtin ca au destule facute de ei in parcarea din spatele blocului cu motociclete luate cu juma de ora de la reprezentante

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa arata suportii,se fixeaza in patru puncte si se demonteaza foarte rapid.Pentru cazul in care nu se doreste o deplasare cu sidecase-uri,aspectul motocicletei nu este influentat de suporti.Odata cu suportii ofer si cutiile de alu,nu sunt strambe,doar utilizate.Datorita punctelor de prindere cred ca se potriveste si la GSA.Pretul dupa cum am mai spus 200 euro,tel 0744842164

post-79322-0-96272800-1436900394_thumb.jpg

post-79322-0-46756400-1436900412_thumb.jpg

post-79322-0-29185300-1436900419_thumb.jpg

post-79322-0-79716000-1436900429_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mie de ce nu mi-a spun nimeni ca e la moda gs-ul ca imi luam si eu unu.sa baga careva la un schimb .mai pun eu diferenta minim 3000 . Ba ce hater!!!!sau vrea sa scada preturile la gs sa isi ia si el unu?toti mai glumim intre noi dar articolul asta e chiar de prost gust si total nefondat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă gândeam că o să ajungă articolul ăla şi p-aici...

Ex mea sententia, dacă nu recunoaşteţi că există şi posesori de GS de tipul celor descrişi în articol, sunteţi puţin ipocriţi şi încercaţi să ascundeţi mizeria sub covor :) Că sunt o minoritate, cel mai probabil. Dar există. Şi ştiu ce zic: ca ducatrist, fac probabil parte dintr-o comunitate stigmatizată la greu de prejudecăţi. Dar aşa cum eu pot să accept că ducatriştii ca gen sunt nişte infatuaţi care nu sunt în stare să meargă cu motoreta decât până la terasă sau la mecanic, la fel aţi putea şi voi să acceptaţi că mai sunt şi din-ăştia printre voi :)

PS: ca să nu mă înţelegeţi greşit, nu-i iau apărarea ăluia de a scris articolul; nu-l cunosc şi nu frecventez site-ul respectiv (şi n-am de gând s-o fac nici pe viitor). Sunt doar un cetăţean, p-aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare are dreptate, nu te inteleg ianachime cu postul tau.

aici unde sunt eu, sunt majoritatea

in germania, la fel.

1150-ul l-am luat la 8 ani cu 35,000km, tinut numai in garaj incalzit

chiar avea X5 si inca 4 BMW-uri in garaj

remorca, tot bmw

costum? nu se ezista rukka, e tot bmw

se merge pe autostrada 200km/ weekend

 

aici, 1200-le, a avut sub 7,700mile, in 4 ani

l-am intalnit si pe proprietar, ca aici bmw-stii cica-s prieteni si merg in grup sa nu-i atace harley-stii, fabule, de fapt din ce am vazut pana acum, harley-stii tanjesc dupa un salut de pe BMW.

mi se rupe, eu salut si scuterele

proprietarul, ma intreaba cu superioritate, cate motociclete am in garaj?

"n-am garaj, n-am nici casa"

"ah, deci esti la inceput? o sa-ti placa mobra"

"tie ti-a placut? chiar vroiam sa te intreb daca are ceva de nu te-ai dat cu ea?"

 

am un client la ford care are 11 motociclete, 9 ducatti, am vrut sa mearga prin utah

a luat avionul si si-a inchiriat acolo

altul, de la chrysler, are 6 BMW-uri

cica vrea sa mergem vreo 2 zile pana spre Chicago

i-am zis ca duminca trecuta am facut un "lap" in jurul lacului Erie de 650 mile.

bineinteles ca n-a crezut

 

stii ce e trist?

ca, astia fiind piata pricipala, astia dicteaza BMW-ului ce specificatie de motocicleta sa scoata

o sa fie cam cum a fost si cu porsche masina de racing, transformata in SUV pentru cei cu bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare are dreptate, nu te inteleg ianachime cu postul tau.

aici unde sunt eu, sunt majoritatea

in germania, la fel.

1150-ul l-am luat la 8 ani cu 35,000km, tinut numai in garaj incalzit

chiar avea X5 si inca 4 BMW-uri in garaj

remorca, tot bmw

costum? nu se ezista rukka, e tot bmw

se merge pe autostrada 200km/ weekend

 

aici, 1200-le, a avut sub 7,700mile, in 4 ani

l-am intalnit si pe proprietar, ca aici bmw-stii cica-s prieteni si merg in grup sa nu-i atace harley-stii, fabule, de fapt din ce am vazut pana acum, harley-stii tanjesc dupa un salut de pe BMW.

mi se rupe, eu salut si scuterele

proprietarul, ma intreaba cu superioritate, cate motociclete am in garaj?

"n-am garaj, n-am nici casa"

"ah, deci esti la inceput? o sa-ti placa mobra"

"tie ti-a placut? chiar vroiam sa te intreb daca are ceva de nu te-ai dat cu ea?"

 

am un client la ford care are 11 motociclete, 9 ducatti, am vrut sa mearga prin utah

a luat avionul si si-a inchiriat acolo

altul, de la chrysler, are 6 BMW-uri

cica vrea sa mergem vreo 2 zile pana spre Chicago

i-am zis ca duminca trecuta am facut un "lap" in jurul lacului Erie de 650 mile.

bineinteles ca n-a crezut

 

stii ce e trist?

ca, astia fiind piata pricipala, astia dicteaza BMW-ului ce specificatie de motocicleta sa scoata

o sa fie cam cum a fost si cu porsche masina de racing, transformata in SUV pentru cei cu bani

redactorul sef " manca poponeata la motociclistii romani....

la aia vestici il...pupa!!!

 

ce funny......

pe straini ii pupa in fund chiar daca au gs.....

 

"Cei mai mulți dintre motocicliștii pe care-i vezi în Alpi sunt la fel. Au GS-uri, valsează pe fiecare viraj, atacă fiecare ac de păr cu precizie. Mai vezi și băieți cu vitezane, îmbrăcați în combinezoane, care duc motoarele cu patru cilindri în linie în limitele superioare și zboară la 3.000 de m altitudine. Mai vezi alți băieți cu cruisere mari care țin un ritm pe care l-ar invidia orice racer de Dorobanți de la noi. În general, vezi motocicliști care știu să se dea. Și o fac foarte-foarte bine.

 

Frânează când trebuie, se apleacă relaxat și precis, ies din viraj elegant și admiră peisajul în linia dreaptă. Pe la noi, obiceiul e altul: urlă vitezana de zici că-i crapă motorul în linie dreaptă, urmează apoi o frânare puternică și un viraj abordat cu viteza unei biciclete. Apoi, iar full gas, că avem cu ce.

 

Știu, ăia-s nemți cu bani care-și permit motoare noi și au bani de benzină. Dar nu e doar atât. Au bani, își permit motoare și știu ce se face cu ele. Dacă tot vrem să facem schimbări, n-ar fi mai simplu să începem cu asta?"

 

 

ar fi mai simplu sa avem "o media" de calitate............ asta nu costa NIMIC !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he he he, m-am prins acum...

cred ca gasesti mai multi motociclisti prin Romania decat gasesti la besinosii astia cu bani.


» Post actualizat in 15 Jul 2015 00:05

Ai ca m-am enervat acuma... ti-ar prostu-al dracu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...