Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Ce hater esti boss !! De ce doar lc ? Restu nu merita si ele niste stikere?

 

 

imi place mult lc.... no offence! :)

 

Hai sa modificam putin topica. primul care imi da mesaj cu GS-ul 1200 pana in 2013 il fac la jumatate de pret :)

 

 

Ramane valavil pentru LC

Editat de hondafan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru exemplificarea rezultatului, mai jos vedeti cum arata un F800GSA cu stickerele colegului:

 

post-79922-0-44759700-1470986384_thumb.jpg

 

post-79922-0-00545500-1470986396_thumb.jpg


» Post actualizat in 12 Aug 2016 07:22

BTW: dacă tot fac reclamă, faci un model nou de stickereală și pentru 800?

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa modificam putin topica. primul care imi da mesaj cu GS-ul 1200 pana in 2013 il fac la jumatate de pret :)

 

Iaca mesaj: GS 1200 pana in 2013 (2009) ... :hug:

 

Acum serios, ma intereseaza ceva discret, e cel gri/negru. Fara cutii.

Am si cativa baieti cu 800 si 650 twin, ceva modele pentru ei?

Editat de Razvan G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut de pe Col de Mt Cenis!

 

post-16462-0-28149000-1471350203_thumb.jpg


» Post actualizat in 17 Aug 2016 14:28

Si inca una de pe Col de la Bonette, cel mai inalt drum din Europa.

 

13975267_10154376756012310_9601098757220


» Post actualizat in 17 Aug 2016 16:18

Salutare,

Va rog sa scuzati spamul din ultima vreme, m-a luat valul :)

Am insa o intrebare serioasa: cum va asigurati bagajele? Nu ma refer la ce puneti in cutiile din aluminiu, alea sunt cat-de-cat solide, ma refer la chestiile care le puneti pe ici si pe colo, gen cort, sau cate un sac impermeabil care sta pe capacul cutiei, etc. Precum observati in pozele de mai sus eu le prind cu doua corzi si cam atat, le-am lasat asa si am plecat de langa mobra insa am avut noroc si le-am gasit la fel.. Dar nu as face asta prea des sau in orase... Orice recomandari sunt binevenite, multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 200.000 km devotat CASTROlului a venit momentul sa trec la ... LIQUI MOLY

pun tot SINTETIC si tot 10w50 dar GATA cu CASTROL

luat de la WUNDERLICH deci zic eu ca e original

asa arata ce era in coletul trimis din germania pe care khk m a ajutat sa l primesc

post-2209-0-36315500-1471466851_thumb.jpg

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata ce era in coletul trimis din germania

 

Aia cu Feelgood e naspa... ca iti da tot felul de idei de trasee (Islanda, Scotia, Norvegia etc) si ti se pare ca ai trait degeaba pana acum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita facut! In special partea de la Beaford la Bourg-Saint-Maurice, Val-d"Isere, Boneval-sur-Arc pana la Mont-Cenis si de la Saint-Pauls-sur-Ubaye prin Saint-Etienne-sur-Tienee spre Rubion si apoi pe defileul Daluis pana la Lacul Saint-Croix, absolut superb! M-as muta acolo! De la Saint-Etienne-sur-Tienee sunt cateva drumuri forestiere sau de access la diferite ferme (catre Saint-Dalmas-le-Sauvage) pe care poti face ceva off-road usor sau poti inchiria un MTB si sa o faci barbateste, tu si cu muntele :). 5 ore de pedalat pana sub Cime de la Bonette care iti garantez ca vor scoate toata transpiratia din tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Maverick..conform Google, cica sunt alte drumuri mai sus..

 

Asta este deja o discutie lunga... ideea e ca fiecare se lauda cu cate ceva... In cazul de fata, este vorba despre Cime de la Bonette, deci nu pasul in sine ci bucla creata special sa atinga inaltimea asta cu care sa se laude. Si este vezi-Doamne cea mai inalta portiune asfaltata pe unde poti trece mai departe, fara sa trebuiasca sa faci dus-intors. Ca altfel, intr-adevar, mai sunt si mai inalte. Ex. la tunelul de la ghetarul de la Sölden 2816m. Dar sunt discutii de dragul discutiilor gen care o are mai lunga. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil, de la francezi ma astept la orice. Asa scria pe semn :)

» Post actualizat in 17 Aug 2016 22:18198817791_ce71346f72.jpg

acum cativa ani am luat de la touratech o plasa metalica care se pune peste bagaje si se laga cu un snur metalic si lacat de moto

eu bag rollbagul in ea si l lega de moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am insa o intrebare serioasa: cum va asigurati bagajele? Nu ma refer la ce puneti in cutiile din aluminiu, alea sunt cat-de-cat solide, ma refer la chestiile care le puneti pe ici si pe colo, gen cort, sau cate un sac impermeabil care sta pe capacul cutiei, etc. Precum observati in pozele de mai sus eu le prind cu doua corzi si cam atat, le-am lasat asa si am plecat de langa mobra insa am avut noroc si le-am gasit la fel.. Dar nu as face asta prea des sau in orase... Orice recomandari sunt binevenite, multumesc anticipat.

 

In primul rand ti-as recomanda sa-ti iei de la BMW chingile pentru cutiile metalice care au dublu rol: in primul rand rol de maner sa le poti cara/ridica usor si in al doile rand sunt extensibile sa poti prinde bagajele de pe cutii cu ele.

 

Legat de incuierea/asigurarea bagajelor, nu-mi dau seama ce solutie poti avea in afara de plasele de la Touratech la care se refera Ianachim dar care sunt pentru bagaje ceva mai maricele.

 

 

Fara legatura cu bagajele: ce mi se mai pare practic de avut mereu la tine, este un cablu care se incuie cu care sa-ti poti lega gecile (il bagi pe o maneca), eventual si pantalonii daca este cazul si casca (de recomandat insa mai mult pt integrale, nu si flip-up) atunci cand parchezi undeva. Normal, nu e sigur 100% dar e ceva. Eu l-am gasit chiar la BMW, alta culoare si cu reducerea pe care o am, la acelasi pret ca la Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este deja o discutie lunga... ideea e ca fiecare se lauda cu cate ceva... I... sunt discutii de dragul discutiilor gen care o are mai lunga. :)

 

Exact, multumesc ca ai punctat. As vrea sa specific ca nu intentionam sa ma laud ca as fi facut eu cele mai inalte drumuri sau ca as fi eu cel mai grozav.. dar drumurile alea merita atentia. Sper sa mergeti toti sa le vedeti si sa va bucurati de natura si de curbe.

 

acum cativa ani am luat de la touratech o plasa metalica care se pune peste bagaje si se laga cu un snur metalic si lacat de moto

eu bag rollbagul in ea si l lega de moto

Da-da, asa ceva ma intereseaza. Ai un link sau un nume/brand/model?

» Post actualizat in 18 Aug 2016 10:34

In primul rand ti-as recomanda sa-ti iei de la BMW chingile pentru cutiile metalice care au dublu rol: in primul rand rol de maner sa le poti cara/ridica usor si in al doile rand sunt extensibile sa poti prinde bagajele de pe cutii cu ele.

 

Legat de incuierea/asigurarea bagajelor, nu-mi dau seama ce solutie poti avea in afara de plasele de la Touratech la care se refera Ianachim dar care sunt pentru bagaje ceva mai maricele.

 

 

Fara legatura cu bagajele: ce mi se mai pare practic de avut mereu la tine, este un cablu care se incuie cu care sa-ti poti lega gecile (il bagi pe o maneca), eventual si pantalonii daca este cazul si casca (de recomandat insa mai mult pt integrale, nu si flip-up) atunci cand parchezi undeva. Normal, nu e sigur 100% dar e ceva. Eu l-am gasit chiar la BMW, alta culoare si cu reducerea pe care o am, la acelasi pret ca la Louis.

 

Am chingile de la Turatech, alea cu capat metalic autoblocant, sunt OK pentru asigurat diferite obiecte, dar se desfac usor. De asta am intrebat de plase sau ceva cu care sa asigur acele rolbaguri waterproof pe care le pun pe gentile laterale (se poate vedea in poza). Multumesc mult pentr link!!!

Treaba cu cablul o fac, leg castile si haina de ghidon. Uneori trec cablul ala prin incuietoarea de la geanta de rezervor si pun haina peste, ca sa acopar bagajul, dar exista sansa ca cineva sa taie geanta aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inafara de legat bagajele/casca/echipamentul de motor,eu trag si husa pe motocicleta.Nu este mare scofala dar protejeaza vizual de posibilii curiosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am insa o intrebare serioasa: cum va asigurati bagajele?

 

Salut,

 

Eu unul nu mi-am batut capul cu asta. Doar am incercat sa nu imi las obiecte de valoare expuse: acte, gps, portmoneu.

Raman intotdeauna expuse tankrucsac (givi cu quicklock) cu nimicuri in el si cort, izomate, snorkele - prinse pe topcase. Getile daca le las pe moto - le agat pe parbriz la uscat transpiratia. Oricum - cel putin geaca mea e un held de 7 ani ... nici macar de sters praful nu merge :).

Cateodata si cizmele au fost lasate sub mobra.

Castile le prind cu un cablu de legat bicicleta pe care il car cu mine prins pe gratarul de pe topcase.

Pana acum nu mi-a disparut niciodata nimic si s-a mers si in zone aglomerate si mai putin aglomerate din tari si dubioase si civilizate.

Nici macar la cele 2 tururi mai lungi in tara nu mi-am batut capul cu chestiile lasate la vedere.

Pana acum totul ok - am incercat sa tin cont cand a fost posibil de alegerea locului de parcare si sa nu las mobra in acelasi loc mai multe zile la rand (cand rar s-a stat mai mult de o zi in acelasi loc).

:)

PS - distractie in concediu!

 

Numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..sa nu imi las obiecte de valoare expuse: acte, gps, portmoneu.

 

Pai de aia nu-ti ia nimeni nimic, ca nu au ce lua :P.

Lasand gluma la o parte, nici mie nu mi-a luat nimeni nimic, mi-a picat fisa cat de norocos am fost la Lyon cand am intrebat-o pe domnisoara de la oficiul de turism ce recomandari are pentru un sarantoc pe mobra mi-a zis nonsalant "legati-va bine bagajele si motocicleta sa nu vi-o fure". Parca mi-a dat cu un ciocan peste degete.. Eu care am lasat cheia de la mobra in cottact o zi intreaga.. sau care mi-am lasat manusi, si alte chestii asemenea in "parbriz" si care nu am avut niciodata o problema... Ma rog, ideea e ca nu vreau sa imi cumpar alt cort sau alta haina/ghete moto in mijlocul calatoriei...

 

 

Una de Volga ! :)

 

Ar merge. Se mai face? De Volga zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat de suporturile originale pentru cutii ADV, BMW 1200, le am de dat. In stare perfecta. Stanga, dreapta si bara de legatura din spate, inclusiv suruburile originale de prindere.

Pret: 300 euro.

Sunt in cautarea suporturilorlor pentru gentile BMW Vario. Daca stiti ceva, please!

0730.660.418

http://myeurostores.com/bmw-carrier-case-holder-for-bmw-r1200-gs-advent-genuine-new.html

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...