Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Iti trebuie o scula, palnia aia, cu care sa aerisesti. Ai 4 circuite, trebuie toate aerisite/schimbat lichidul in ele.

Da o fuga pana la Cluj, ti le fac eu + diagnoza de dupa, ca sa stii sigur ca e totul in regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa e, poti sa o faci si singur, daca stiam cum arata palnia, imi faceam un con de cauciuc si nu mai dadeam 70$ pe ea. Da acuma ca o am, ma bucur de ea si o folosesc, iese treaba curat, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

Sezonul asta trebuie sa schimb gumele. Pana acum am mers doar pe tourance next si am fost foarte multumit de ele.

De aceea as pune acelasi model, dar as fi curios daca au mai aparut cumva pe piata modele noi care sa fie mai ok decat astea. 75% asfalt mers "semi-sportiv", in rest cate o forestiera ceva din cand in cand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Pirelli Scorpion Trail, pe strada au fost geniale, inclusiv pe ploaie. Am facut si ceva offroad, cu grija insa, cam fuge in toate directiile dar controlabil.

 

Ma tot gandeam la Heidenau K60 dar merita doar daca o bagi minim 50% pe off .. altfel pe asfalt cica sunt mediocre (deh, allround).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sezonul asta trebuie sa schimb gumele. Pana acum am mers doar pe tourance next si am fost foarte multumit de ele.

De aceea as pune acelasi model, dar as fi curios daca au mai aparut cumva pe piata modele noi care sa fie mai ok decat astea. 75% asfalt mers "semi-sportiv", in rest cate o forestiera ceva din cand in cand.

 

Nu s-a schimbat nimic, nu am auzit sa fi aparut ceva nou. Deci ai de ales intre Next si Scorpion 2. Da-le acum o sansa si celor de la Pirelli ;)

Eu sunt la al doilea de set de Next, ca din fericire moto a mea nu a venit cu Anakee din fabrica iar in Andorra cand le-am schimbat nu mai aveau pe stoc Pirelli. Nu am ce le reprosa... dar mi-as pune iar Scorpion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Noutati despre case-uri:

 

- pentru pasionatii de negru, acum la BMW exista cutiile originale de Adventure si in culoarea neagra: click

 

- pentru cei care au cutii Vario si vor extra bagaj, cei de la Wunderlich au scos un sitem de ancorare al bagajelor suplimentare pe acestea: click

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Caut o mufa alimentare pompa benzina sau releul regulator defect complet cu mufa pentru r1200gs modelul 2004-2007 sau un cablu de bypass.

Stiu ca se gasesc pe siturile chinezesti cu pretul in $ , nu ma complic, doar daca se gasesc la noi in tara.

 

Multumesc!

Editat de vali.r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare:

Cum vibrează astea noi, față de GS-ul 1200 model 2008?

Mergi la Bavaria si fa un test ca sa te convingi singur.

GS-ul actual este evoluat mult fata de cel de acum 10 ani.

 

Exista totusi si doua capitole la care fostul statea mai bine: sunetul motorului si actionarea semnalizatoarelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Oky, hai ca le dau o sansa atunci anul asta si comand Scorpioanele :D

Multam !

Montate vineri, rodate ieri pe Lepsa. Not bad :D Multam de recomandare, la prima vedere sunt incantat de ele.

 

PS - daca e cineva interesat de un Nav 4 in stare perfecta, dati de veste. Desi nu fac prea mult uz de el, as vrea sa trec la 6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt gume, era cam greu sa nu-ti placa, sunt fff aderente. Si cred ca tin binisor, eu am 12.000 cu ele si par la jumatate.

 

 

Ma tot gandeam ce as putea sa mai pun pe GS si doua chestii simt ca as incerca:

 

1. Extensie pedala frana (cand sunt ridicat in scarite mi-e foarte greu sa actionez frana spate - evident, e vorba de offroad)

2. Alte manete (in cazul in care as gasi vreo forma care sa apropie cat mai mult maneta de ghidon)

 

Ati avut vreo experienta cu asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca as fi dator cuiva cu ceva dar topicul prin care adrian45 si-a vandut GSA-ul este blocat deci postez aici. Am fost pretendent la acea mobra, din prima secunda m-am oferit sa-i fac plata in cont dar 2 motive m-au oprit sa inchei tranzactia. Cardanul avea vopseaua "umflata"iar la cererea mea Adrian s-a oferit sa sableze si sa vopseasca in camp electrostatic cardanul inainte sa preiau mobra. Apoi m-a informat ca din motive tehnice doar il curata si-l vopseste cu spray.Asta nu mi-a convenit. Apoi mi-a transmis acte de vanzare-cumparare direct intre mine si un englez mentionand ca el nu vrea sa mai apara in tranzactie. Eu am precizat ca doresc ca la preluarea mobrei sa aceasta sa aiba carte de identitate romaneasca.Acestea fiind spuse, i-am transmis ca din motive personale renunt la achizitie.

Cat de serios sau neserios sunt, o pot certifica cei care ma cunosc, nu un tip cu care am corespondat de cateva ori pe doua teme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e topic de vanzari dar aici cred ca e mai potrivit sa postez.a fost pastele si am zis sa ma imbrac si eu cu haine noi asa ca mi -am luat o pereche de pantaloni tourshell nr 56 . Dar din cauza posteriorului voluminos imi sunt mici . Imi trebuie un 58 asa ca daca aveti in jur de 105-110 kg si bani in buzunar imi puteti face o oferta. Bineinteles pretul nu va fi cel de achizitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...