Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Teoretic nu, daca nu a tras deja aer pe unde curge.

Ordinea ar fi: desfaci etrierii de pe discuri, franezi sa incarci pistonasele, schimbi rezervorul si impingi pistonasele inapoi. Asta iti va intoarce lichid de frana in rezervorul nou si va scoate eventualul aer. Ai grija sa fii virat maxim stanga, sa fie rezervorul in punctul superior.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 hours ago, Baxxter said:

Teoretic nu, daca nu a tras deja aer pe unde curge.

Ordinea ar fi: desfaci etrierii de pe discuri, franezi sa incarci pistonasele, schimbi rezervorul si impingi pistonasele inapoi. Asta iti va intoarce lichid de frana in rezervorul nou si va scoate eventualul aer. Ai grija sa fii virat maxim stanga, sa fie rezervorul in punctul superior.

 

Mersi! Asa voi proceda!

Scurgerea este la o-ring. Nu curge mult, dar odata a ajuns la senzorul de la frana si ramanea pompa blocata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde pot cumpara niste genti interioare la un 1200 GS 2009, cu cutiile Vario, alea de plastic, extensibile? Am nevoie pentru toate 3, lateralele + topcase.

Am pus ceva intrebari pe ebay dar pare-se ca oamenii chiar nu vor sa isi vanda marfa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Dan Cata said:

De unde pot cumpara niste genti interioare la un 1200 GS 2009, cu cutiile Vario, alea de plastic, extensibile? Am nevoie pentru toate 3, lateralele + topcase.

Am pus ceva intrebari pe ebay dar pare-se ca oamenii chiar nu vor sa isi vanda marfa...

Verifica asta:

https://allegro.pl/listing?string=torba bmw vario&order=m&bmatch=baseline-cl-pn-uni-1-1-1017

Daca iti surade ceva, vb despre cum te pot rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Dan Cata a spus:

De unde pot cumpara niste genti interioare la un 1200 GS 2009, cu cutiile Vario, alea de plastic, extensibile? Am nevoie pentru toate 3, lateralele + topcase.

Am pus ceva intrebari pe ebay dar pare-se ca oamenii chiar nu vor sa isi vanda marfa...

Salutare,

Eu mi-am luat pentru al meu "SET SADDLEMEN GENTI INTERIOARE CUTII LATERALE BMW 1200" - 243 Lei un set ( adica stanga/dreapta). Da o cautare pe goagle ca le gasesti pe un magazin moto online de la noi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, Dan Cata a spus:

Byzu, alea se potrivesc la cutiile de aluminiu, la ADV, la GS simplu, am nevoie de gentile care sa aiba scobitura de la toba.

Stiu ce zici.. Eu m-am descurcat cu astea in cutiile Vario cu bagaje pt. 2 saptamani. Acum tu stii mai bine daca merita diferenta de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am pus toamna asta pe Triumph Tiger.  Nu le-am gasit inca cea mai buna pozitie, dar au fost destul de folositoare intr-o tura de 2 saptamani, sa-ti mai dezmortesti genunchii din cand in cand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 23.11.2018 at 13:57, omu79 said:

Eu mi-am pus toamna asta pe Triumph Tiger.  Nu le-am gasit inca cea mai buna pozitie, dar au fost destul de folositoare intr-o tura de 2 saptamani, sa-ti mai dezmortesti genunchii din cand in cand.

Cred ca voi incerca si eu... vedem ce imi mai trebe prin cap pana in primavara...

 

 

A da...

Are cineva asa proiectoare? Sunt oare bune de ceva?

https://www.okazii.ro/proiector-led-moto-atv-putere-20w-2000-lm-cu-incarcator-usb-si-suport-de-bara-a192013396

Chiar am nevoie de ceva mai multa lumina :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, RedRat said:

Are cineva asa proiectoare? Sunt oare bune de ceva?

https://www.okazii.ro/proiector-led-moto-atv-putere-20w-2000-lm-cu-incarcator-usb-si-suport-de-bara-a192013396

Chiar am nevoie de ceva mai multa lumina :(

Cauta ceva mai de calitate, priza aia USB fara protectie nu inspira incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...