Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

https://www.online-teile.com/bmw-motorrad-ersatzteile/18117677322_Auspuffrohrblende.html

 

Astia par a avea preturi mai normale, desi tot marisoare. Mai il aveam pe unul in Germania dartrebuie sa stresez neuronul sa imi aduc aminte care era.

Gata. Asta e altul de la care am mai luat piese vremea cand aveam RT-ul:

https://www.kfm-motorraeder.de/cms/original-ersatzteile/bmw-motorrad-ersatzteile

 

Sper sa te ajute. E un pic mai ieftin ca cel mentionat primul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Baieti, am si eu nevoie de putin ajutor.

Am luat un 1200 fara cheia originala de desfacut busonul de ulei. Nu vreau sa pun surubelnita si ciocanul ca sa desfac. Mi-am luat deja un capac din aluminiu dar, inainte sa-l montez, trebuie sa scot busonul original.

Ma poate ajuta cineva cu o cheie originala de desfacut? Nu trebuie sa mi-o imprumutati. Vin la voi acasa/serviciu/oriunde, desfacem busonul pe loc si instalez capacul din aluminiu.

In principiu vin oriunde in Buc dar ceva mai aproape de sect 3 ar fi minunat.

Va astept cu un PM.

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas bun (cu cuc) si sa-l stapanesti sanatos. Ai facut upgrade la 1150? Cum ti se pare? Si eu am facut pasul, doar ca nu am apucat sa fac prea multi km.

Per ansamblu, daca puteam lua pozitia de pe 1150 si motoru+electronica de pe asta noua iesea motoru perfect pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, gabyshor a spus:

Sa fie intr-un ceas bun (cu cuc) si sa-l stapanesti sanatos. Ai facut upgrade la 1150? Cum ti se pare? Si eu am facut pasul, doar ca nu am apucat sa fac prea multi km.

Per ansamblu, daca puteam lua pozitia de pe 1150 si motoru+electronica de pe asta noua iesea motoru perfect pentru mine.

 Multam! 🍻

Dap, cum zice si Luigi, am un 1200 doar ca este un S 

Ps- Am postat aici rugamintea deoarece nu cred ca exista topic dedicat modelului S. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, zigzag a spus:

Salutare!

Baieti, am si eu nevoie de putin ajutor.

Am luat un 1200 fara cheia originala de desfacut busonul de ulei. Nu vreau sa pun surubelnita si ciocanul ca sa desfac. Mi-am luat deja un capac din aluminiu dar, inainte sa-l montez, trebuie sa scot busonul original.

Ma poate ajuta cineva cu o cheie originala de desfacut? Nu trebuie sa mi-o imprumutati. Vin la voi acasa/serviciu/oriunde, desfacem busonul pe loc si instalez capacul din aluminiu.

In principiu vin oriunde in Buc dar ceva mai aproape de sect 3 ar fi minunat.

Va astept cu un PM.

Multam!

De obicei merge sa desfaci busonul de la ulei cu manerul de la surubelnita, cel putin la gs dai partea metalica jos si partea superioara a manerului surubelnitei intra la fix in busonul de ulei, poate ca si la tine este la fel. Daca nu, o cheie de plastic speciala costa vreo 5 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 hours ago, Silver Arrow said:

https://www.online-teile.com/bmw-motorrad-ersatzteile/18117677322_Auspuffrohrblende.html

 

Astia par a avea preturi mai normale, desi tot marisoare. Mai il aveam pe unul in Germania dartrebuie sa stresez neuronul sa imi aduc aminte care era.

Gata. Asta e altul de la care am mai luat piese vremea cand aveam RT-ul:

https://www.kfm-motorraeder.de/cms/original-ersatzteile/bmw-motorrad-ersatzteile

 

Sper sa te ajute. E un pic mai ieftin ca cel mentionat primul.

 

 

Mersi, voi verifica in cursul zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, adimotor a spus:

De obicei merge sa desfaci busonul de la ulei cu manerul de la surubelnita, cel putin la gs dai partea metalica jos si partea superioara a manerului surubelnitei intra la fix in busonul de ulei, poate ca si la tine este la fel. Daca nu, o cheie de plastic speciala costa vreo 5 euro.

 

Din pacate nu am surubelnita de care zici si, ca sa cumpar cheia speciala doar ca sa desfac o singura data busonul, mi se pare putin nejustificat. Mai astept, poate se indura careva de mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, zigzag a spus:

Salutare!

Baieti, am si eu nevoie de putin ajutor.

Am luat un 1200 fara cheia originala de desfacut busonul de ulei. Nu vreau sa pun surubelnita si ciocanul ca sa desfac. Mi-am luat deja un capac din aluminiu dar, inainte sa-l montez, trebuie sa scot busonul original.

Ma poate ajuta cineva cu o cheie originala de desfacut? Nu trebuie sa mi-o imprumutati. Vin la voi acasa/serviciu/oriunde, desfacem busonul pe loc si instalez capacul din aluminiu.

In principiu vin oriunde in Buc dar ceva mai aproape de sect 3 ar fi minunat.

Va astept cu un PM.

Multam!

Salut,

Mai bine dai o tura pana la Motohub si te ajuta baietii de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, zigzag a spus:

 

Din pacate nu am surubelnita de care zici si, ca sa cumpar cheia speciala doar ca sa desfac o singura data busonul, mi se pare putin nejustificat. Mai astept, poate se indura careva de mine :)

Se poate deschide usor cu un cleste papagal.

cleste-papagal-rogrip-m-rothenberger-1000000216.1476277936.thumb.png.c4f9760c2eea61a6260351c83aa0bb2c.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un instructor de prin state, explica intr-un video cat de usor se deschide busonul ala cu talpa ghetei de enduro, nu strica sa incerci ca nu e forta acolo.
Presezi cu talpa busonul si rotesti piciorul, pinii aia 3 ar trebui sa ofere destula aderenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.03.2019 la 4:35, zigzag a spus:

Salutare!

Baieti, am si eu nevoie de putin ajutor.

Am luat un 1200 fara cheia originala de desfacut busonul de ulei. Nu vreau sa pun surubelnita si ciocanul ca sa desfac. Mi-am luat deja un capac din aluminiu dar, inainte sa-l montez, trebuie sa scot busonul original.

Ma poate ajuta cineva cu o cheie originala de desfacut? Nu trebuie sa mi-o imprumutati. Vin la voi acasa/serviciu/oriunde, desfacem busonul pe loc si instalez capacul din aluminiu.

In principiu vin oriunde in Buc dar ceva mai aproape de sect 3 ar fi minunat.

Va astept cu un PM.

Multam!

sect 3  ! ai pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, omu79 a spus:

 

Ia legatura cu Razvan (@metricmotion ). E un baiat de milioane cu care sigur rezolvi.

 

I-am scris deja. 

Faza e ca prin toamna am vb cu el si atunci era intr-un impas cu aia de la touratech. Sper sa fi rezolvat, astept raspuns. 

Ma gandeam ca poate mai sunt si altii care aduc, in afara de el si Bavaria. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este. Dar din ce am vazut la oamenii de aici vei economisi cei 31 € pentru transport de platit la achizitia on line.

In plus metricmotion afirma ca iti factureaza la cursul BNR, banca are un curs mai mare la card.

De asemenea ma gandesc daca ai o problema de garantie vei avea de tratat cu cei din Germania caci ei sunt vanzatorii. Asa ai aici un partener de discutie.

Poate omul vrea sa le ia pe firma, si ca sa deduca TVA-ul o factura RO este foarte buna.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Silver Arrow a spus:

 Dar din ce am vazut la oamenii de aici vei economisi cei 31 € pentru transport de platit la achizitia on line. 

 

 M-ai pierdut. Zici ca daca faci comanda on line, pe site-ul touratech, nu te costa transportul??? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu acuma, sunt inginer, ma exprim greu

 

Daca cumperi din Germania on line te va costa 31€ transportul. Asa zice pe site. Plus cursul de schimb si comisionul (nu stiu daca o fi si asta) de la plata cu cardul

 

Daca iei din RO, iata ce spunea dom' Razvan  in 2015 acilea pe motociclism.ro:

 

''- pretul produselor este cel de pe shop.touratech.com, respectiv www.wunderlich.de, convertit in RON la cursul BNR din ziua plasarii comenzii.

Livrare si Plata:

cash/ card bancar - ridicarea de la sediul nostru din Str. Preciziei, nr. 10D, Bucuresti, sector 6

ramburs curier; tarifele de livrare sunt: gratuit - Bucuresti ; 15 RON - provincie. ''

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...