Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

M-am uitat mai bine si se pare ca sunt mai multe fisuri. Deci cat de curand se cere schimbata.

Dane, stii cumva cat de "reliable" e noul model de flansa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai din ce vad eu, sunt 3 probleme cu flansa veche:

 

- faptul ca partea cu caneluri se uzeaza si incepe sa capete joc roata spate;

- crapaturi la prezoanele rotii

- crapaturi la suruburile discului.

 

Flansa "improved" rezolva numai ultimele 2 hibe, BMW facand-o dintr-un material mai tare, ceva otel parca e. Inca nu am pus mana pe aia noua, astept sa vie din clipa in clipa :)

 

Daca ai mers mult cu flansa uzata, s-ar putea sa iti roada si din canelurile de pe grup, treaba care nu e tocmai de neglijat. Stiu pe cineva care o luat flansa noua si si cu aia avea joc la roata...

 

 

Dupa ce aflu mai multe, va zic.



Acu ma gandesc la o inginerie prin care mobrele care nu au problema cu flansele crapate, sa nu li se crape nici pe viitor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de acelsi joc la roata care se observa si in cazul in care e uzat rulmentul?

Pentru ca daca da, de Pasti nu era nici urma de joc :) O sa mai verific :)

 

Merci,

Sam

Editat de Mr.Sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu man

Te-ai bagat si pe la Hein Gericke? maine ajung si eu in Warnemunde si dau o fuga pana in Rostock..

eu zic ca ma las de moto si tu vrei sa intru in mag de echipament

 

service este langa rostock si este un restaurant demential pe malul unui mic lac dar langa rostock.....atentie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu man

eu zic ca ma las de moto si tu vrei sa intru in mag de echipament

 

service este langa rostock si este un restaurant demential pe malul unui mic lac dar langa rostock.....atentie

:crack: :crack: buna asta........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu man

eu zic ca ma las de moto si tu vrei sa intru in mag de echipament

 

service este langa rostock si este un restaurant demential pe malul unui mic lac dar langa rostock.....atentie

:) deocamnadata sunt prins in Kiel canal..heavy traffic..stiu lacul dar nu am fost niciodata in restaurantul ala..mutam fain pt point.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chris Pfeiffer la Garmisch 2013 pe noul GS... nu am fost acolo (poza e de pe FB) dar as fi curios sa-l vad live cu dihania, anul trecut l-am vazut cu K1600.

 

post-9546-0-42568400-1373276483_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva disponibile de vanzare suporturile originale de sidecases vario? Banuiesc ca sunt mai multi care nu le folosesc sau au pus alt tip de cutii. Concret ma intereseaza cel de pe dreapta. Discutam pe PM ;)

 

Eu n-am fost atent si am scapat motocicleta intr-o zona destul de inclinata pe off si s-a rupt suportul. Norocul meu a fost ca era cu mine un alt posesor de GS care mi-a luat cutia pana la primul service unde am montat suportul lui la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut si urmeaza sa poluez si eu acest topic

 

:welcome:

 

este cea de aici :)

 

Eu aveam o banuiala... ca prea era coincidenta intre "vandut" si cineva nou p-aici.

 

trecerea la 1200 este brutala. cred ca-mi trebuie un concediu sa imblanzesc bestia . dragostea a fost doar la prima vedere ca la mers nu ne intelegem mai deloc

 

Nu stiu de ce dar si mie mi-a luat ceva timp sa ma acomodez cu ea, mai ales pe curbe, eu venind insa de pe un sport-touring (R1100RS).

Insa acum am impresia ca ne intelegem foarte bine :oilleak:

post-9546-0-83852600-1374217347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trecerea la 1200 este brutala. cred ca-mi trebuie un concediu sa imblanzesc bestia . dragostea a fost doar la prima vedere ca la mers nu ne intelegem mai deloc :) va salut si urmeaza sa poluez si eu acest topic

Salut, bine ai venit!

Nu stiu de ce dar mie mi-a venit manusa mobra inca de la primul drum. Stii cum e, cu binele te obisnuiesti foarte repede... sau poate ca pe vremea aia mergeam mult cu un wr 250 2t care imi sarea in cap pana intr-a treia doar din gaz!

 

S-o stapanesti sanatos. Asta te tine o viata...chiar daca nu traiesti putin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...