Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SI CE DACA.... un BMWIST FANATIC doarme cu BIDONUL DE ULEI sub perna!!!!!

 

 

mai mult eu am renuntat si la perna ! Dorm direct pe bidon !

 

 

hahahahaha... o sa scoata Touratech niste bidoane in sensul asta de cateva sute de euro daca citeste posturile astea :D

 

 

:10: :10:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahahaha... o sa scoata Touratech niste bidoane in sensul asta de cateva sute de euro daca citeste posturile astea :D

Eu n-as da mai mult de 6-700 euro pe el, doar daca ar avea vreun gadget , ceva gen ABF ( Automatic Bidon Filling ) ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as da mai mult de 6-700 euro pe el, doar daca ar avea vreun gadget , ceva gen ABF ( Automatic Bidon Filling ) ! :)

 

post-882-0-44146300-1386602914.png

 

Hai sa fie 800 euro setul de perna BMW cu ABF...

care sa contina standard cel putin patru litri ulei de motor...

plus un bidonel de rezerva incorporat in design (puisor) care sa aiba "just in case"...

si un litru de ulei hidraulic!...

 

post-882-0-73751600-1386601550_thumb.jpg

 

;)

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifpost-882-0-07386200-1341486874_thumb.png

 

Hai sa fie 800 euro setul de perna BMW cu ABF...

care sa contina standard cel putin patru litri ulei de motor...

plus un bidonel de rezerva incorporat in design (puisor) care sa aiba "just in case"...

si un litru de ulei hidraulic!...

 

attachicon.gif7048481140.jpg

 

;)

Am Intelesssss...... A stat un Supertenere inainte, s a tirat si omu cu BMW nu a observat balta lasata de predecesor si si a lasat motorul acolo......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pe 19 ?

si on topic, bai acestia care ziceti ca stiti de gluma, motosicsliti pe 19 ? sa nu apar cu honda singur.. ca mi e rusine



...mai vor si altii numerele alea de telefon. Eu zic sa le pui pe public cu tarif si comision. E de deschis un business :)


ti am lasat pe PM niste numere de telefon sa iei informatii.......

Editat de FBogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Intelesssss...... A stat un Supertenere inainte, s a tirat si omu cu BMW nu a observat balta lasata de predecesor si si a lasat motorul acolo......

 

Eu totusi cred ca e tot de la BMW pata. Super Tenere nu are aer conditionat. :nono:

 

Pam pam :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

This is fluid is for your 2005-later BMW motorcycle's hydraulic clutch. 16 ounce bottle.

 

post-882-0-85382500-1386624188_thumb.jpg

 

Bune si alea cu a.c.-ul si cricul...

 

soleilsourire.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca se uita toata lumea la mobra, dar duba in care a intrat, cea din spatele mobrei, nu o vede nimeni.

Am vazut-o toti dar nu ne pasa ! Nu e BMW ...!

 

Am vazut-o toti dar nu ne pasa ! Nu e BMW ...! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut-o toti dar nu ne pasa ! Nu e BMW ...!

no gata !!! pana aici deja a-ti intrecut masura !!!!

 

pai cum adica nu va pasa e volkswagen mai !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca se uita toata lumea la mobra, dar duba in care a intrat, cea din spatele mobrei, nu o vede nimeni.

 

Si cine garanteaza ca nu e vitzavercea ?!

Adicatelea... poate unchiu' a faultat pe tanarul bavarez...

;)

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta da, dar acolo sunt activi bmw-istii.

 

Din curiozitate, am aruncat si eu un ochi pe cateva pagini din topicurile de V-strom si Varadero, de unde provin cei mai multi dintre trolii de p-aici.

Am vazut acolo discutii civilizate si on-topic, adica exact cum, cel putin dupa parerea mea, ar trebui sa arate niste topicuri... n-am vazut comentarii stupide, rautacioase, penibile, habarnamiste, flame, off-topic de la "bmw-isti". Nu zic ca nu au existat, ca nu am analizat sute de pagini... dar aici insa, pe orice pagina, predomina bagatorii de seama si prostiile aferente.

Fara sa vreau sa fiu rautacios, poate ca de fapt asa se vede diferenta intre "fanaticii bmw" si cei plictisiti de viata.

Scuza ca este frig afara nu tine, ca la fel este si in plin sezon, si oricum era o scuza penibila.

Ca BMWistii sunt plini de ei, iar nu este relevant, ca daca nu-ti convine, nu citesti. Sunt atatea topicuri interesante. Si oricum, dupa toate astea, nu stiu la ce fel de raspunsuri va asteptati.

 

Deduc de aici ca sunt mai multe cauze posibile pt circul de pe topticurile BMW in general, si mai ales pe cele doua de 12GS, intre primele ar fi lipsa de respect dar si nevoia de balci, in lipsa altor preocupari. De altele nu mai comentez.

Daca insa asta este tot ce puteti si tot ceea ce va face placere, voi sa fiti sanatosi si fericiti... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce ma citezi pe mine in acest context. Cand a inceput balciul m-am retras. Daca esti atent balciul este intretinut de postaci, bmw-isti de vaza. Atata timp cat se discuta de fiare cu bune si rele, sunt interesat indiferent de culoarea blazonului, cand se discuta sau ataca personae, zic pas. Numai de bine!

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce ma citezi pe mine in acest context.

 

Concret, pt ca iar ai spus ca BMWistii sunt activi pe topicurile celoralalti, si nu prea am vazut asta.

Iar tu nu esti deloc un "nevinovat" p-aici si nici nu puteam da reply la fiecare in parte. ;)

Si da, nu pot nega ca, din pacate, mai sunt si "bmw-isti de vaza" care dau apa la moara...

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare... de acord cu analiza obiectiva a lui Vlad.

Dar... La atata tzopie si mitocanie demonstrate non-stop de harea&2,3nesimtiti pe forumul dedicat

motocicletelor... in general pasionatii BMW raspund cu inteligenta si simtul umorului.

 

tritrisignature.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concret, pt ca iar ai spus ca BMWistii sunt activi pe topicurile celoralalti, si nu prea am vazut asta.

Iar tu nu esti deloc un "nevinovat" p-aici si nici nu puteam da reply la fiecare in parte. ;)

Si da, nu pot nega ca, din pacate, mai sunt si "bmw-isti de vaza" care dau apa la moara...

Numara si tu cati bmw-isti sunt aici, in primii zece si trage concluzia. Normal ca la topicurile dedicate Vstrom, Varadero, Africa Twin, nu puteati fi prea activi pt ca acolo erati coplesiti de nr si argumentele proprietarilor. Inteleg nemultumirea de misionar, care propovaduieste bmweligia, pe principiul "Crede si Nu Cerceta", inteleg ingrijorarea samsarului specializat bmw, deghizat in pasionat sadea, care-si vede diminuata valoarea de revanzare, cu fiecare poza de cardan rupt, sau statistica a defectelor aparute, nu la o vechitura, ci la produse noi, zise de top. Cum insa Sarbatorile sunt aproape, doresc sa va fac suferinta mai usoara si sa va reamintesc ca observatiile mele legate de "tehnica germana" au fost cele care au schimbat GS-ul si nu pt ca erau ale mele, ci pt ca erau de bun simt pt cineva care privea tehnica, nu istoria si nu se imbata cu vorba "la-s ca stie neamtu ce face". Daca noul GS era facut dupa asteptarile voastre era identic cu cel vechi, iar BMW se grabea spre faliment. Dupa cum se vede insa, virusatii nu sunt consultati, ei sunt un bun castigat si oricat de prost va fi BMW-ul, pt ei va fi destul.

post-8769-0-05507000-1386695719_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai

care te pricepi la forum sa vedem si la topicul asta cati si cum am postat

 

BOGDAN HAREA ....LOCUL I iar........

 

iar la topicul cu 1200GS/GSA

esti pe PODIUM....LOCUL II

 

un model de motocicleta despre care stii TOT fara sa mergi macar 100 km ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca noul GS era facut dupa asteptarile voastre era identic cu cel vechi, iar BMW se grabea spre faliment. Dupa cum se vede insa, virusatii nu sunt consultati, ei sunt un bun castigat si oricat de prost va fi BMW-ul, pt ei va fi destul.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cred ca e cel mai offtopic topic de pe forum :))

 

Pun o poza sa nu fie chiar atatea pagini la rand fara nici o legatura cu subiectul

 

attachicon.gif120913-2013-bmw-r1200gs.jpg

:10:

 

 

 

UNII N-AU NICI SAPCA !!! :)

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...