Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

bre, aloo...bmw-istii vechi si grei, bre, trezirea ca v-au venit ajutoare. tanara generatie.

las' ca i pune harea la locul lor. pacat, voi macar erati cunoscuti, astia mici si fara cuvant parca's ponta si base. zic si ei ca pleaca si cand colo, tup, tup inapoi cu gura mare.

 

deh, ce sa mai crezi in ei. va compromit si pe voi astia vechi :)

Bre, foxbat ! Tot nu te lasi de bagat strambe si aruncat cu k.cat p'aici ? La ce iti foloseste ? Iti creste ego-ul (vezi pe google) ? ... din cauza ta nu plec ! Intre tine si BMW te aleg pe tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bre, foxbat ! Tot nu te lasi de bagat strambe si aruncat cu k.cat p'aici ? La ce iti foloseste ? Iti creste ego-ul (vezi pe google) ? ... din cauza ta nu plec ! Intre tine si BMW te aleg pe tine.

 

Domule iti recomand sa nu te mai enervezi. Nu ai de ce, si nu ai pe cine.

In primul rand pt igiena nervilor forumul este prevazut cu posibilitatea de a adauga diversi useri intr-o lista de "ignore".

Cu Foxul nu prea ai nimerit-o ca e chiar haios.

Lobotomizatii aia doi sunt in mod evident niste frustrati in cautare disperata de orice fel de atentie, pe care evident nu o pot obtine in viata reala si aparent nici pe topicurile mobrelor pe care aparent le detin.

Cat despre BH este de prisos orice comentariu.

 

Motivul pentru care am adaugat acest post offtopic este ca ma deranjeaza cans cineva da "quote" lobotomizatilor pt ca le vad dejectiile desi sunt pe lista me a de ignore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domule iti recomand sa nu te mai enervezi. Nu ai de ce, si nu ai pe cine.

In primul rand pt igiena nervilor forumul este prevazut cu posibilitatea de a adauga diversi useri intr-o lista de "ignore".

Cu Foxul nu prea ai nimerit-o ca e chiar haios.

Lobotomizatii aia doi sunt in mod evident niste frustrati in cautare disperata de orice fel de atentie, pe care evident nu o pot obtine in viata reala si aparent nici pe topicurile mobrelor pe care aparent le detin.

Cat despre BH este de prisos orice comentariu.

 

Motivul pentru care am adaugat acest post offtopic este ca ma deranjeaza cans cineva da "quote" lobotomizatilor pt ca le vad dejectiile desi sunt pe lista me a de ignore.

Multumesc , asa voi face ! Tin prea mult la mine , la pasiunea mea si la cei ce impartasesc aceeasi pasiune ! Alles klar !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si p-aici la fel, la deschiderea oficiala a sezonului care probabil va fi in al doilea weekend din martie.

Altii se pare ca sunt mai norocosi si deja pot saliva la Adv live :) (Elvetia - Vuadens)

Si o chestie faina de care habar nu aveam pana acum - mini "torpedoul" integrat, langa busonul de la rezervor

post-40715-0-19438700-1386887583_thumb.jpg

post-40715-0-24835400-1386888617_thumb.jpg

post-40715-0-46421000-1386888618_thumb.jpg

post-40715-0-57489100-1386888619_thumb.jpg

post-40715-0-73468800-1386888620_thumb.jpg

post-40715-0-05598500-1386888622_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e.....Inainte de a iesi chiar definitiv,uite:

300.000 mile fara nici un defect major...Cautati articolul,cititi-l si plangeti!!!!Desigur ca si BMW face atatia,dar la kilometrajul ala doar seria de pe cadru mai era originala....Merita citit articolul!Incredibil ce chestii minore si putine s-au stricat.Individu l ala chiar a facut ture lungi si grele, nu s-a filmat pe Amkart.....

 

E ciudat ca nu pomeneste nimic de lanturile de distributie. Din cate cunosc eu, DL1000 are cateva probleme....printre care si asta.

 

Imi e greu sa cred ca in 300.000 mile sa nu fi umblat la distributie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ciudat ca nu pomeneste nimic de lanturile de distributie. Din cate cunosc eu, DL1000 are cateva probleme....printre care si asta.

 

Imi e greu sa cred ca in 300.000 mile sa nu fi umblat la distributie.

La japoneze e consumabil lantul de distribuitie( las ca BMW rulmentul nu e).

 

Eu zic ca este posibil ca o japoneeza sa faca si sute de mii de km daca a fost bine intretinuta, consumabilele schimbate cand trebuia si eventual si piesele care sau stricat.

 

Dar povestea asata de adormit copii ca afacut sute de mii sau miloane km si nu a schimbat nimica doar consumabile este un mit urban!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altii se pare ca sunt mai norocosi si deja pot saliva la Adv live :) (Elvetia - Vuadens)

Si o chestie faina de care habar nu aveam pana acum - mini "torpedoul" integrat, langa busonul de la rezervor

Oare "usita" de langa emblema dreapta ce o fi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu se vede loc de cheie ci surub cu cap torx. Mai degraba este vreo zona de acces mai usor la ceva ce ar putea sa fie verificat/schimbat des. Filtrul de aer? Sau acolo se tine pistolul de potzigoi (si e bine ca nu se deschidere repede, sa nu abuzezi)!? Sau poate bidonul de ulei pentru partenerii de plimbare fara upgrade...

 

Ha! M-am prins! Acolo este butonul de reset!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu se vede loc de cheie ci surub cu cap torx.

 

Ha! M-am prins! Acolo este butonul de reset!

M-am gandit ca e posibil sa fie si surub, dar e posibil sa fie si cheita. Nu imi dau seama f bine.

Si oricum, cred ca acolo e butonul de turbo, nu de reset :laugh:

 

Anyway, imi place ideea unui mic torpedou pt tinut maruntisurile, in genul celor de pe tourerele mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mentiunea ca:

Asa cum se vede si in clip... unele modele KS750 aveau intr-adevar pe rezervor un "spatiu de depozitare"...

altele o asa-zisa "casca"... in care era filtrul de aer al motocicletei!

 

post-882-0-39675000-1386941518_thumb.jpg

Asa ajunge "fierul" daca nu are un bidon de ulei sub sa... :)

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mentiunea ca:

Asa cum se vede si in clip... unele modele KS750 aveau intr-adevar pe rezervor un "spatiu de depozitare"...

altele o asa-zisa "casca"... in care era filtrul de aer al motocicletei!

 

attachicon.gifks600_bodenfund_b.jpg

Asa e ! Le-am incurcat ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Ai grija sa nu incurci uleiul de motor cu cel hidraulic...

 

soleilsourire.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile, si "balerina" pe care am postat comentariul e off, dar n-ai cartit la ea. Macar stim ca nu urasti femeile frumoase :)

 

 

Off-topic !!!

 

Ce lighioana...

As vrea sa-mi pot permite doua odata :)

dar vorba melodiei Voltaj :"In alta viata"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca incep sa adopte LC-ul si prin fortele de interventie

oauuu frumoasa culoarea chiar arata bine,

si cand nu mai face fata vin adevaratele forte de interventie, Japonezele!!!

 

 

 

 

 

:crack:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cand nu mai face fata vin adevaratele forte de interventie, Japonezele!!!

 

Esti, ca mai tot timpul, off-topic, ca banuiesc ca poti face diferenta intre un LC si modelul precedent... dar apreciez curajul tau ca, dupa ce te-au imbarbatat colegii de nobila pasiune anti-bmw pe FB, ai avut oo si ai pus poza si pe forum ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii era teama TDM-ului sa intre in apa si GS-ul il tragea ? :P

poftim domle nici macar nu face-ti diferenta intre TDM si ST 1200 , e tot una ? sa nu se supere posesori de ST :crack:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...