Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

...Ce poate fi mai palpitant pentru tzatzele posesoare de moto...

decat cleveteala despre "capra vecinuluii"... varianta .ro si... click !

"Argumentul" lor: Un BMW este aprioric... "lung prilej de vorbe si de ipoteze"... :)

 

LUMEA BUNA ISI VEDE DE TREABA:

...Iar a iesit motocicleta anului... ! :)

  • post-56036-0-80051600-1387132217_thumb.p

soleilsourire.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SI UITE ASA AJUNGE LUMEA SA SE UITE IN GURA ... UNORA!!!!!!

Mult mai usor ar fi sa se uite LUMEA in pozele mai vechi. Lipseste si amortizorul si bosajul in tripla de care se agata, semn ca, la inceput, nici nu aveau de gand sa-l puna. Ca sa mai terminam cu ipotezele, ca de clevetit are cine si e odihnit.

post-8769-0-66309700-1387140825_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la gasit scuze nu va intrece nimeni. :D

E valabil si pentru restul marcilor. ;)

 

 

Poate va hotarati pana la urma ca fiecare sa-si vada de patratica lui, cu pasiunea pentru mobra lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E valabil si pentru restul marcilor. ;)

 

 

Poate va hotarati pana la urma ca fiecare sa-si vada de patratica lui, cu pasiunea pentru mobra lui.

 

 

:10: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult mai usor ar fi sa se uite LUMEA in pozele mai vechi. Lipseste si amortizorul si bosajul in tripla de care se agata, semn ca, la inceput, nici nu aveau de gand sa-l puna.

ia sa te apleci matale un pic sub o bascula, sa vezi ca e locul de prindere acolo.

dar e mai usor de aruncat cu praf si dat cu presupusul de ce a murit unul sau altul. bine ca ai lamurit misterul ca ma racaia de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult mai usor ar fi sa se uite LUMEA in pozele mai vechi. Lipseste si amortizorul si bosajul in tripla de care se agata...

 

Stim cu totii ca citesti acest topic din scoarta-n scoarta... Am spus p-aici despre modificarile aduse modelului 2014 in urma cu cateva luni, intre ele era si amortizorul si chiar s-a mai discutat despre el. Asadar. mi se pare la mintea cocosului ca daca este "noutate" pt 2014, in 2013 nu era. :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia sa te apleci matale un pic sub o bascula, sa vezi ca e locul de prindere acolo.

citeste ce am scris mai sus.

ca a aparut pentru 2014 e una. ca anul 2014 in sine a aparut dupa ce a murit un nene e alta. acum sa speculezi si tot ce se pune ulterior pe gs e din cauza ca a murit kevin ash?

mai citeste si tu cam ce s-a intamplat pe acolo. baietii se dadeau ci viteza la schimbari de suprafata (de pe asfalt pe off), s-au mai si lovit intre ei si alte cele. ca nu au aparut toate detaliile pe toate canalele (despre morti numai de bine), nu inseamna ca a murit din cauza mobrei.

ca sa rezum, amortizorul era pregatit dinainte. (evident ca poti sa speculezi ca nu l-au pus in 2013 ca sa premediteze decesul lui Kevin Ash, a fost o conspiratie bine pusa la punct)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste ce am scris mai sus.

ca a aparut pentru 2014 e una. ca anul 2014 in sine a aparut dupa ce a murit un nene e alta. acum sa speculezi si tot ce se pune ulterior pe gs e din cauza ca a murit kevin ash?

mai citeste si tu cam ce s-a intamplat pe acolo. baietii se dadeau ci viteza la schimbari de suprafata (de pe asfalt pe off), s-au mai si lovit intre ei si alte cele. ca nu au aparut toate detaliile pe toate canalele (despre morti numai de bine), nu inseamna ca a murit din cauza mobrei.

ca sa rezum, amortizorul era pregatit dinainte. (evident ca poti sa speculezi ca nu l-au pus in 2013 ca sa premediteze decesul lui Kevin Ash, a fost o conspiratie bine pusa la punct)

Just found this on pistonheads:

<<I did a piece on Kevin for Bikerglory, he was incredibly positive and helpful from the start. Bg is investigative orientated and Kevin knew that mainstream bike journalism was at heart very conservative (which over the years provided an uncritical environment for smooth operators). Put it this way. Kevin got it.

 

I've been in touch with contacts in SA. Kevin crashed off road, got up and was hit by the following rider. This probably isn't the time or place to get into a debate about the new GS's abilities off road but it does highlight the fact that this class of machine is essentially a sports tourer in adventure drag: no 21 inch front wheel, over 200 kilos and so on. BMW withdrew all the launch bikes for technical examination as one would expect and again, as one would expect, are not commenting. There will of course be an inquest. We're all vulnerable, irrespective of age or experience, and that is the bottom line. Kevin: http://www.bikerglory.com/?p=2898>>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-l pe nenea Harea baieti; asa e el; nu-l ve-ti putea convinge niciodata [asta mi-a spus-o un medic] si oricum in RL e mult mai ok decat pe forum. In plus acum e in hype total ca la v 2.0 a mobrei lui le-au pus si lor toate carenele pe mobra si au intrat in randu' lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cert este ca speculam cu totii. BMW nu a nuntat niciodata inainte de "eveniment" ca ar monta vreodata amortizor de ghidon, iar varianta 2013 nu era pregatita in niciun fel pt montarea lui, chiar daca locul evident exista. Ca sa-l montezi pe 2013 trebuie schimbata si bascula si tripla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste ce am scris mai sus.

ca a aparut pentru 2014 e una. ca anul 2014 in sine a aparut dupa ce a murit un nene e alta. acum sa speculezi si tot ce se pune ulterior pe gs e din cauza ca a murit kevin ash?

mai citeste si tu cam ce s-a intamplat pe acolo. baietii se dadeau ci viteza la schimbari de suprafata (de pe asfalt pe off), s-au mai si lovit intre ei si alte cele. ca nu au aparut toate detaliile pe toate canalele (despre morti numai de bine), nu inseamna ca a murit din cauza mobrei.

ca sa rezum, amortizorul era pregatit dinainte. (evident ca poti sa speculezi ca nu l-au pus in 2013 ca sa premediteze decesul lui Kevin Ash, a fost o conspiratie bine pusa la punct)

Amortizorul a fost anuntat ca va apare odata cu ADV-ul !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu asta era subiectul, ci domnul harea a speculat ca modificarea s-a facut ca urmare a decesului lui Kevin Ash, iar eu i-am recomandat sa se uite la unul care nu are si o sa observe ca exista prevazuta prinderea pe bascula. trebuie doar data gaura si facut filetul. ma rog, nu stiu cum sa ma exprim din punct de vedere tehnic, dar cine se uita, intelege.

asta evident daca se doreste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu asta era subiectul, ci domnul harea a speculat ca modificarea s-a facut ca urmare a decesului lui Kevin Ash, iar eu i-am recomandat sa se uite la unul care nu are si o sa observe ca exista prevazuta prinderea pe bascula. trebuie doar data gaura si facut filetul. ma rog, nu stiu cum sa ma exprim din punct de vedere tehnic, dar cine se uita, intelege.

asta evident daca se doreste.

:clap: :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amortizorul a fost anuntat ca va apare odata cu ADV-ul !!

 

Asta nu este deloc adevarat, daca ai rabdare sa cauti in urma pe acest topic (desi, ce-i drept, usor nu este prin tonele de off-topic si alte tampenii), o sa vezi ca intai au aparut detaliile pt GS 2014 si abia la ceva timp, ulterior, lansarea ADV-ului.

 

Recunosc insa ca nu inteleg pana la urma de ce atatea discutii si batut campii pe tema acestui amortizor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu este deloc adevarat, daca ai rabdare sa cauti in urma pe acest topic (desi, ce-i drept, usor nu este prin tonele de off-topic si alte tampenii), o sa vezi ca intai au aparut detaliile pt GS 2014 si abia la ceva timp, ulterior, lansarea ADV-ului.

 

Recunosc insa ca nu inteleg pana la urma de ce atatea discutii si batut campii pe tema acestui amortizor...

Din pacate nu mai stiu unde am citit cu ceva timp in urma... :) ! Pe de alta parte, exact asa s-a intamplat ! Din curiozitate am incercat sa citesc din urma dar curiozitatea s-a transformat in altceva si am renuntat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar curiozitatea s-a transformat in altceva si am renuntat !

cred ca "scarba" e cuvantul pe care-l cauti.

acu'.....care ai pus citatul cu accidentul lui Kevin.....iti dai seama ca o sa reiasa ca de fapt gs-ul nu a avut frane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu'.....care ai pus citatul cu accidentul lui Kevin.....iti dai seama ca o sa reiasa ca de fapt gs-ul nu a avut frane.

 

Asta am vrut sa spun si eu dar am zis sa nu mai racai rahatul. Iti dai seama ca ABS-ul deficitar al BMW-ului (evident, cu mentiunea ca este net inferior celui foarte iteligent pe care Yamaha il ofera) a dat iar gres.

N-as baga insa mana in foc ca si suspensia deficitara a GS-ului (pe atunci neprevazuta cu magicul amortizor), la un loc cu cardanul prost si suspenia spate monobrat, au generat cazatura din care saracul ziarist tocmai se ridica.

Dar marketingul BMW lucreaza si toate acestea au fost ascune, bla-bla bla-bla. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa rezum, amortizorul era pregatit dinainte. (evident ca poti sa speculezi ca nu l-au pus in 2013 ca sa premediteze decesul lui Kevin Ash, a fost o conspiratie bine pusa la punct)

Adevarat. Am auzit ca vor sa toarne si un film despre asta.

post-40715-0-90039800-1387207456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...