Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok deci inteelg ca la BMW si la pizza iti comanzi baza , ( blatul ) dupa care iti faci singur mancarea :)

 

cum frate sa te mandresti cu un motor " chel" , ar trebuie sa fie optionale doar AC-ul bizona si GPL-ul,

 

ma rog, bun marketing..

 

apropo, aici e lume fina si buna care vrea electronica sau motociclisti " old school" care se bucura de viata si de fier :)..

nu , nu e cazul sa raspundeti, e evident.

 

traiasca ABS-ul , restul e can can

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mana a doua diferentele sunt mai mari. Preturile la BMW se mentin ridicate si asta poate fi un motiv ca cei 2000 de euro de care vorbesti sa nu conteze chiar asa mult intrucat la revanzare ii vei recupera valoarea scazand mai incet. Daca vrei sa ai o opinie corecta despre motocicletele 1200 GS trebuie sa te urci pe una (si sa mergi... :)). Eu cred ca nu sunt cele mai fiabile motoare care exista dar am mers pe un motor asemanator cu cel pe care il vinzi (de ce oare) tu si iti pot spune ca diferenta intre GS1200 si acela justifica cu varf si indesat alegerea GS ului. Repet, inainte de a comenta mergeti pe unul...e simplu.

Dupa cum s-a vazut "suitul" nu se pune,nici macar 30 km facuti pe vechi si 10 pe nou. Trebuie sa fii propritar ca sa-ti poti da cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa se face o reclama adevarata unui motor. Dupa vizionare, daca dispui de finante sigur o sa-ti cumperi una iar daca esti mai slab de inger, banca iti va multumi! :D

 

Inteleg ca te-ai uitat doar la poze ca nu prea ai inteles... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg totul dar inteleg. E vorba de prezentare, de ceea ce fac cu el...Stilul e caracteristic lor, caterinca.

Da; asa e ! Ii urmaresc de mult, chiar sunt "abonat" AB Moteur si Moto Journal la tot ce scot pe net ! :)

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok deci inteelg ca la BMW si la pizza iti comanzi baza , ( blatul ) dupa care iti faci singur mancarea :)

 

cum frate sa te mandresti cu un motor " chel" , ar trebuie sa fie optionale doar AC-ul bizona si GPL-ul,

 

ma rog, bun marketing..

 

apropo, aici e lume fina si buna care vrea electronica sau motociclisti " old school" care se bucura de viata si de fier :)..

nu , nu e cazul sa raspundeti, e evident.

 

traiasca ABS-ul , restul e can can

Asa e.ABS-ul o util.Restul sunt cam mofturi...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai ca mai e ceva fff util, dar sa verific cu harea. butonul ala cu un triunghi rosu pe el care aprinde becurile galbene cand il apesi

 

honda n-are d'ala...pesemne ca n are nici nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa i, cand o sa i vad mai zambareti si mai motoristi, il las in pace ca n or sa mai aiba nevoie de dadaceala. pana atunci ii ajut cat pot ( pe unii sa nu mai minta, pe altii sa creasca, cat ma lasa si pe mine puterile )

 

tu , ce ziceai de gs ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxule, o mai arzi mult prin zona? Asta-i topic serios, de oameni dedicati..

luv man

scoate frate de la semnatura aia cu STERGERE ERORI BMW....... auzi la el.....ERORI LA BMW....huuuuuuuuaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

prin feb daca ai chef si drum in vara, scrie le un mail si o sa poti vizita fabrica

te programeaza cand au grup cu translator in engleza

merita

noi am prins pe banda k si r in 2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin feb daca ai chef si drum in vara, scrie le un mail si o sa poti vizita fabrica

te programeaza cand au grup cu translator in engleza

merita

noi am prins pe banda k si r in 2007

Super ! :) Mecca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te duc ...aproape peste tot in fabrica

pe linia de productie

la bancul de testari

prin depozit

Am o cunostinta care locuieste in Munchen si a lucrat la BMW si mi-a povestit...

 

Apropo de usita dreapta la ADV, cred ca e de acces la busonul radiatoarelor !

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...