Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

capone s-a dat la fund...cand aduci bmw-ul , plinuil facut, casco, RCA, seara te anunt cum a fost

 

maine dimienata de ex, seara il gasesti in grecia..cred

 

Man, ar fi niste probleme :D Nu am spalat-o inca, nu i-am montat scutul ala mare si mi-e sa nu imi creasca rata la casco :D Casco la care apropos, mi-au cerut cica 3000 si ceva € ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proper way to cross a river with the GS :))))))

 

 

Imi zici si mie o mobra cu care treci pe acolo cu ea sub posterior.

Nu stiu daca e posibil sa treci pe acolo cu un MTB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi zici si mie o mobra cu care treci pe acolo cu ea sub posterior.

Nu stiu daca e posibil sa treci pe acolo cu un MTB.

 

Se poate. Cu mobre d-alea cu schimb de ulei la ore. Si nu prin, ci peste... :D Si fara sa sapi sau sa construiesti rampe.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asa de periculos cum pare, aici malul e abrupt, atat.

 

Daca va uitati atent, cand trece microbuzul si Mitsubishi apa nu acopera nici macar rotile si un 4x4 mai modern trece lejer prin apa de 70 de cm fara sa intre apa inauntru. Daca vroiau putea sa treaca cu GS, probabil nu aveau OO sau nu vroiau sa riste.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa va uitati ce curent e acolo, vezi momentul cand ii cade lu' ala lada de pe jeep. Nu treci cu nimic prin apa aia, cred ca nici pe picioare. Cand am zis MTB nu ma gandeam sa trec pe el cu cumva inotand si tinand si de tzoacla in accelasi timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asa de periculos cum pare, aici malul e abrupt, atat.

 

Daca va uitati atent, cand trece microbuzul si Mitsubishi apa nu acopera nici macar rotile si un 4x4 mai modern trece lejer prin apa de 70 de cm fara sa intre apa inauntru. Daca vroiau putea sa treaca cu GS, probabil nu aveau OO sau nu vroiau sa riste.

 

Problema lu' Kitsubishi a fost tocamai faptul ca nu a intrat apa inauntru si a devenit pluta.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca aveti dreptate, poate ca nu se poate trece, nu stiu.

 

Eu asa am vazut ca la prima trecere curentul poate ca e mare, dar apa nu e asa adanca, asta am vrut sa zic......ar fi mai greu de iesit. A doua trecere e mai periculoasa, apa e mai adanca. Oricum parerea mea e ca cu Mitsubishi puteau sa treaca lejer fara nici o probleme. Am vazut treceri mult mai periculoase..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ignori puterea curentului. Daca acesta e suficient de puternic, n-ai putea traversa un rau nici daca apa ar fi doar pana la genunchi. Raul din videoclip nu cred ca poate fi traversat cu vehicule mai usoare de 5 tone, si in nici un caz cu doar 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, ma dau batut...daca toti im ziceti sa ma duc la culcare ca-s beat, apai ma duc. :)

 

sau… poti sa nu ne crezi, gasesti ceva similar si incerci sa treci… da' sa fie cineva care filmeaza… si dupa sa se latzeasca raul… ca sa ai de unde recupera mobra… chiar si 250 de kg raportat la suprafatza, volum mobra… sunt nimic in fatza hidraulicii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu zic sa va uitati ce curent e acolo, vezi momentul cand ii cade lu' ala lada de pe jeep. Nu treci cu nimic prin apa aia, cred ca nici pe picioare. Cand am zis MTB nu ma gandeam sa trec pe el cu cumva inotand si tinand si de tzoacla in accelasi timp.

Poate cu flotoare merge. Dea lungu'. Ce zic eu poate, sigur !

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu e asa de periculos cum pare, aici malul e abrupt, atat.

 

Daca va uitati atent, cand trece microbuzul si Mitsubishi apa nu acopera nici macar rotile si un 4x4 mai modern trece lejer prin apa de 70 de cm fara sa intre apa inauntru. Daca vroiau putea sa treaca cu GS, probabil nu aveau OO sau nu vroiau sa riste.

 

 

Ai dreptate prietene, de aia busu si Mitsubishi ul sunt tractate cu fir, tocmai pt ca se poate trece lejer prin apa aia :)))

 

esti ...hilar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate prietene, de aia busu si Mitsubishi ul sunt tractate cu fir, tocmai pt ca se poate trece lejer prin apa aia :)))

 

esti ...hilar...

 

Adi tu cam cauti flame-ul cu lumanarea, vezi sa nu dai peste vre-o zona cu acumulare de gaze. :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Adi tu cam cauti flame-ul cu lumanarea, vezi sa nu dai peste vre-o zona cu acumulare de gaze. :tempted:

Ti se pare , m3n :)

 

Cu Hozu asta am alta combinatie, omul are un talent de-a fi Gica Contra si de-a vorbi asa, doar sa se afle in treaba :)

 

Hai nu mai fi asa trist, tre sa ne mai destindem....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...